Cbr 250 R Mı Ninja 250 R Mı ?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Burcu şengel tarafından paylaşıldı.

1. Burcu şengel

Burcu şengel Yeni Üye

Merhabalar arkadaşlar aranıza yeni katıldım . Racing bir motosikletle başlangıç yapmak istiyoruz . Eşim ve ben ninja ve cbr arasında çok kararsız kaldık . Bizle bu konu hakkındaki bilgilerinizi ve düşüncelerinizi paylaşırsanız çok seviniriz . Ve alacağımız bu motosikletle sürekli iki kişi seyahat edeceğiz bunu da göz önünde bulundurmak gerek . Yedek parça , servislik , satış durumu , sağlamlık , sürüş ve yakıt gibi konulardaki yorumlarınızı bekliyorum . Şimdiden sağ olun ...

2. Mert

Mert Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    2010 kawasaki 250 r kullanıyorum; 17,5 litre depo ile 400 km. yol yapıyorum. sağlamlık ve sürüş keyfi.de gayet iyi...

repsolcuçocuk ve Burcu şengel bunu beğendi.
  3. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    250cc racing ile başlangıç yapılmaz. Hele iki kişi hiç seyahat yapılmaz. :D Şimdi "benim için racing olmadığı sürece motor almamın bir anlamı yok" düşüncelerine girmeyin.

Eğer bir seçim yapılacak ise CBR 250 R seçerdim.

Mesut Nalbantoğlu ve Burcu şengel bunu beğendi.
  4. Bilgin Turan

Bilgin Turan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Iki kişi sürekli seyahat ve race motor. Biraz rahatsiz edici olabilir. Tecrube nedir bu arada.

5. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Kawasaki asla tavsiye edilemez honda ve yamaha var iken... neden ?? kawasaki ye göre daha ucuz , servis , parça , yakıt vs. vs. er zaman daha uygun olacaktır... Kaç tane kawasaki bayisi gördünüz ?? Ninja biraz daha fazla hız yapabilir bişey diyemem ama zaten düşük cc motorda isen kimseye kafa tutmanın anlamıda yok ... CBR 250 R...

Hee birde şimdi önce eğitim diye yazarlar onuda alında kaza yapmazsınız ;)

Burcu şengel bunu beğendi.
  6. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Eğitimsiz erhan :)

Erhan haklı yedek parça servis vb konuşarında honda tabiki tercih edilmeli.

7. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Ben ninja 250r ile başladım. 2 sene içerisinde kazalardan dolayı 3000 tl motosiklete masraf yaptım. Paranız çok ise ninja ile başlayabilirsiniz fakat hesap kitap yapıyorsanız kesinlikle cbr250 derim.

Jackieboy bunu beğendi.
  8. Burcu şengel

Burcu şengel Yeni Üye

Yorumlarınız için teşekkür ederiz aklımıza takılan bişey var cbr 250 de titreme oluyormuş tek silindir olduğu içn kullanan arkadaşlardan bunun ne düzeyde olduğunu öğrenebilirsek çok yardımı olur. Teşekkürler

9. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Titriyor diyenler birde megelli sürsünler. cbr 250 gayet güzel motosiklet.

10. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Vibrasyonu az olan yada olmayan bir motor kullanmadan bunu anlamanız gerçekten çok zaman alacaktır ;)

11. İlhami Hançer

İlhami Hançer Yeni Üye

Selam arkadaşlar, diğer 250r lerden sizce sağlam neler var

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ss ile eşli seyahat tam bir işkence.Zevk meselesi diyebilirsiniz ama bence işkence.Erhanın dediği gibi önce eğitim almadan yola çıkarsanız sohbetimiz fazla uzun sürmez.Kawasaki silin aklınızdan.Ha çok paramız var saçmaya yer arıyoruz derseniz o başka.O zaman kawasaki yerine çok daha pahalı markalar önerebilirim daha kolay saçabilirsiniz.

Mesut Nalbantoğlu bunu beğendi.
  13. Burcu şengel

Burcu şengel Yeni Üye

Tecrübemiz var sıfırdan başlamıyoruz motor kullanmaya haftasonları da başkasından alıp gidiyorduk kendimize ait bi motorumuzun olma zamanı geldiğini düşündük :) ama etraftan aldığımız duyumlarda cbr250 ile ninja 250 arasında kararsız kaldık ikinci bi motor alana kadar da birlikte seyahat etmeyi planlıyoruz çok uzun mesafeler olmayacağı için sıkıntı olucağını pek sanmıyorum ama büyük ihtimalle cbr250 den yana olucak tercihimiz :) yorumlarınız için teşekkür ederim

14. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Benim de 50 bin km tecrübem var ama hala yavaş manevra yaparken motoru düşürebiliyorum (evet o benim beceriksizliğim belki). Demek ki "Tecrübe, hayatın insana kel olduktan sonra verdiği bir tarakmış.". Tecrübeyi doğru edindiğinizden emin olun.

Mesut Nalbantoğlu bunu beğendi.
  15. Burcu şengel

Burcu şengel Yeni Üye

İlginize samimiyetle teşekkür ediyorum ancak ne çok iddialıyım nede pasif kalırım diyorum sadece bu adımı atmakta kararsız kaldığım iki motordan bahsediyorum :) yani konu daha çok yada benim daha çok bilmek istediğim ikisi arasındaki kıyas yorumları yanlış düşünmezseniz :)

16. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Bizde adımınızın yanlış olduğunu söylüyoruz. Zaten bu işte biraz tecrübeniz olsa böyle bir başlık açmazdınız. ;)

Şenol SEL ve Murat Ateş bunu beğendi.
  17. Burcu şengel

Burcu şengel Yeni Üye

Kurduğunuz alakaya hayretle bakıyoruz ! Başlığı hangi motorun ne artısı ne eksisi olduğunu kullanıcılarından dinleyip kendimize göre bi seçim yapma şansı edinmekti neyi yargılıyorsunuz cidden anlamış değiliz. Alakanıza teşekkürlerimizi unutmadan..

18. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Alaka şu şekilde

Sizin gerçekten eğitiminiz ve tecrübeniz olsa 250cc motoru kafanıza takmazdınız. Ola ki taktınız milyarlarca hyo, kawa, honda 250 kıyaslamalarını ibretle görüp kusma derecesine gelir buraya başlık açmazdınız. Hadi yine de açacaksınız webde kısaca baksanız milyarlaca açılmış başlıktan okuya okuya sıkılırdınız. Kısaca önce öğrenmelik bir motor alıp, 20bin km yapıp, öğrenip sonra hayalinizdeki motorun peşinde koşardınız. 250cc karma tarz, keranajlı racing bir cihazla bu işe başlamayı tercih etmezdiniz.

Neyse son olarak siz bizden balık istediniz biz size balık tutmayı anlatmaya çalıştık. Suçumuz bu ise kusura bakmayın. Ama bu işi bilen her kime bu soruyu sorsanız aynı cevabı alacaksanız.

soru : cbr 250r mu ninja250 mi?
    cevap : ybr 125 :D

19. Burcu şengel

Burcu şengel Yeni Üye

Hayır bu sizi niye bu kadar rahatsız etti onu anlamıyoruz webde zaten bir yığın okuduk net bi fikre ulaşamadık biz kullanıcılarla iletişime geçmek için bu şekil bi başlık açtık arkadaş tavsiyesiyle. Bu tarz tepkiler geleceği konusunda uyarılmadan. ... Zaten uzun zamandır 125lik (mondial) kullanıyoruz bunu belirtmediğimiz halde neden ısrarla 125 likte diretiyorsunuz ayrı bi tartışma konusu (başlık açılır cinsten!) iddialı olmadığımızıda çok net ifade ettik. Ama 250cc ye geçicek deneyim ( göreceli) edinilmiş olucağı kanaatindeyiz..

20. Armağan Pekatik

Motosiklet:
    Yamaha
    Farklı dilleri konuşuyoruz. Hakkınızda hayırlısı... Umarım arzu ettiğiniz motoru bulursunuz ve içinize siner.