CBR 250R mi Ninja 250R mi

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Enes.Ergul tarafından paylaşıldı.

1. Enes.Ergul

Enes.Ergul Üye

başlıktaki gibi arkadaşlar CBR250 mi almalıyım Ninja250 mi sizce?
    benim için birinci planda gösteriş, ses var.. dışarda her ikisinide görmediğim için hangisi daha kaslı, yapılı duruyor bilmiyorum.. ve 2. elinde hangisi daha az değer kaybeder ya da hangisini daha kolay elden çıkarırım ?

bu motorlardan birini almadan önce yapmam gerekenleri biliyorum..hemen alacağım da demiyorum..sadece kafamda net bir fikir oluşması için bir seçim yapmak istioyrum

2. Adnan Cemre AKSOY

Adnan Cemre AKSOY Yeni Üye

Motosiklet:
    Ducati
    Benim tecihim ninjadan yanadır Enes..kaslı ve şık görünüyor..sen bilirsin tabiki...

3. Engin YALÇINALP

Engin YALÇINALP Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Teknik verilere bakacak olursan kesinlikle Ninja çıkıyor.Çift silindirli,sıvı soğutma var,motor CBR dan yaklaşık 7,5 beygir daha güçlü.

Ancak Honda'da da servis ve parça olayı Kawasaki'ye göre çok daha güçlü.İkinci elde de Honda her zaman Kawasaki'den daha iyidir.Hem daha az bir değer kaybı ile hemde daha kısa sürede motorunu satabilirsin.

4. Enes.Ergul

Enes.Ergul Üye

dediğiniz gibi ninjadan yanayım fakat ikinci el olayı çok kafamı kurcalıyor..
    7,5 beygir benim için o kadar önemli değil fakat sound olarak hangisi daha agresif sese sahip acaba..

5. ö. faruk

ö. faruk Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ses güçle oranlıdır.güç arttıkça doğal olarak seste artacak.yanlız tek ve çift silindirli motorlar arasında motorun kendi seside eksoz seside çok farklıdır.silindir sayısı arttıkça motor daha yumuşak çalışır.pat pat sesi azalır(genel tabirle).sesi eksozla halledebilirsin ama güç üzerinde fazla oynama yapamassın.

6. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Ninja al bence daha başarılı güç olarak

7. Engin YALÇINALP

Engin YALÇINALP Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bir arkadaşım Ninja'sına Akrapovic egzost takmıştı.Sonuç gayet başarılı idi.600'lük makina gibi ses çıkıyordu.Ama CBR 250'de de aynı sonucu vereceğini tahmin etmiyorum.

Bu arada Enes,önemli değil dediğin 7,5 beygirlik fark sana Ninja'nın nallarını toplatır hep.Arkasından bakarsın hep

8. Enes.Ergul

Enes.Ergul Üye

o zaman ninja akar yav.. hazır 250 cc motorların vergisi kısılmışken alıyım en kısa zamanda fotolarla karşınızdayım :) artık ikinci eldeki o zararı göze alıcaz.
    herkese yorumları için teşekkürler.
    bu arada yeri değil ama sormak istiyorum..kocaelide oturuyorum fakat Kawasaki bayiisi yok burda bildiğim kadarıyla..istanbuldan aldığımda da o 110 km lik yolu gelebilceğimi sanmıyorum..ne yapabilirim sizce ?

9. Ali Emre Sakarya

Ali Emre Sakarya Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    hemen alacağımı sanmıyorum demişsin, dolayısıyla motosikletinin alımını eğitimlerin olduğu bir zamana denk getirebilirsen, hem eğitimini almış olursun, hem de yeni insanlarla tanışıp motosikleti kocaeliye götürme imkanlarını artırmış olursun. bir fikir olarak geldi aklıma söyleyeyim dedim. :D

10. VAKIF YARIMAĞAN

VAKIF YARIMAĞAN Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hyosung GT 250 R
    bu motorla ilgili görüşleriniz nelerdir.

11. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    çok populer olmayan otobus firmalarıyla anlasıp bagaj kısmı boş oldugu zaman bellı bır ucret karsılıgı bagajda goturebılıyorlar haberın ola :)
    bu gıdısle nınja alacaksın anladıgım kadarıyla fakat motor hakkında egıtımın pek ıyı deıl gıbı bı kanıya wardım kanımca :D bence ıyı bı egıtım al motor aldıgındada koruma ekıpmanlarını almayı unutma

kalafatoglu bunu beğendi.
  12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    1- Motosiklet sesine gösterişine göre alınmaz.Bilgine tecrübene göre alınır.
    Sıfır bilgiyle tecrübeyle trafiğe çıkarsan basitçe ölürsün
    2- Motosiklet sürmek/kullanmak diğer kara taşıtlarına göre 30 kat daha tehlikeli bir eylemdir.
    Bu tehlikenin bilincinde farkında olarak aracınızı seçin alın sürün/kullanın.
    3- Bu forumda çok kişinin bilmediği bir şey var.Bunları aklınızı bilinç altınıza beyninize kazıyın.
    100 km/h Sabit hızla giderken saniyede 27,7 metre yol alırsınız.Daha düşük süratlerde bu rakkamı bölün sonuç nettir.Daha yüksek süratlerde de bu rakkamı çarpın.
    Yine 100 km/h sabit hızla giderken düşerseniz kuru asfaltta 65 metre sürünürsünüz.Sürtünme esnasında ortaya çıkan ısı 770 derece ye çıkar ki en sağlam kemiklerimizden kalça kemiğinin erime derecesi 520 derecedir.
    770 derecede ne hale gelir bir daha düşünün.
    4-Daha önceki sürdüğünüz/kullandığınız motosiklet modellerinizi bilemediğim için size nacizane tavsiyem acilen "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alın ondan sonra yetilerinize göre motosiklet alın sürün/kullanın.

Birkaç tavisye de zaten imzamda mevcut.

Gerisi size kalmış.

Ekrem Kalafatoglu ve kalafatoglu bunu beğendi.
  13. Cem Barut

Cem Barut Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Şenol hocam yine son noktayı koymuşsunuz. Birgün sadece sizinle tanışmak için Bursa'ya geleceğim bu gidişle.

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Şeref duyarım.
    her zaman beklerim.Erol başkanımda telefonum mevcut.
    Ya da ben İstanbul'a geldiğimde sizinle görüşme imkanımız olursa onur duyarım.
    Veya 27-29 mayıs 2011 tarihleri arasında Bursa Enduro Bahar Festivalimiz var oraya gelin hem yol yapmış olursunuz hemde tanışır kaynaşırız :)

15. Cem Barut

Cem Barut Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Teklifiniz için çok teşekkürler. Festivale gelmeye çalışacağım. Daha önce bir Bursa programım olursa bağlantı kurarım.
    İstanbul'a yolunuz düşer ve/veya yardımcı olabileceğim bir konu olursa lütfen haber vermekten çekinmeyin.

Şenol SEL bunu beğendi.