cbr 250r mı yoksa kawa 250 mı?

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında katreselimaki tarafından paylaşıldı.

1. katreselimaki

katreselimaki Üye

bu konu forumda bırcok kez tartısılmıs farkındayım fakat okuduklarımdan pek bırsey cıkartamadım desem yerıdır.1,75 boyundayım 50 kiloyum. 600 lük kullandm daha once ama suan agır gelıo ve aılem ızın vermıyor ( en yakın arkadaslarımdan bırı kaza gecrdı ve tanınmayacak duruma geldı) zar zor ıkıncı kez motor ıcın ıkna ettım ve 250cc dısında asla olmaz dıyorlar .
    suan ki derdim kawa mı honda mı olsun . ben biraz dikkat eksikliği olan ve deli kullanan bır ınsanım bu benım ıcın zararlı bılıyorum olaganca dıkkat etmeye calısyrm lakın bu özellıgımden dolayı cevremden hep honda al daha ıyıdır vırajda anı hareketlerde gbı yorumlar alıyorum . bu konuda lütfen marka gözetmeksizin sadece sürüş açısından ve benı fiziksel olarak cok zorlamayacak bır onerıde bulunursanız sevınırım

bende hondadan yanayım mantıken ama tip olarak baktıgımda hondaya benı sogutuyor =(

Berkay Ömür bunu beğendi.
  2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    tip olarak bakarsak kawasaki daha guzel
    ama benım gorusum honda
    hondada oturus pozisyonu dığer race lere gore daha rahat
    ayrıca yakıt konusunda daha iyimiş etrafımdan edındıgım bılgılere gore
    kawasakı 10 bin km de suspansıyonlarda falan sorun çıkartıyormus duydugum kadarı ıle
    ama performans acısındanda sanırsam kawasakı daha ıyı

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    250 cc motorları kapasiteleri bellidir.0-100 ninja:7,7 sn cbr:8,5 sn
    tabii bu veriler kullanıcıya göre değişir;)siz ne kadar deli kullansanız da
    bu motorlar 130-140 km üstünde hiç güven vermezler.
    honda tek kawa çift silindirdir.zaten 0-100 ve son hız da ninja bir adım öndedir.
    biri 120 yapıyorsa diğeri 200 yapmaz en fazla 130 yapar.
    her ikisi de hemen hemen aynı yakar.cbr biraz az yakar:)
    ninja cbr'den daha pahalıdır.nedeni bence sebepsizdir çünkü
    her iki motor da benim için çaydanlıktır:)(yani neden racing motor alınır anlamam)
    servis ve yedek parça bakımından honda bir adım öndedir.
    racing motorlar zaten genel olarak sürüş konforu en düşük motorlardır
    dolayısıyla gülü seven dikenine katlanır;)
    racing motorlar şehir içi sürüş için tasarlanmamışlardır dolayısıyla
    bu motorlardan kıvraklık beklenmez.
    uzun lafın kısası; hangisini beğendiyseniz onu alın.aralarında ybr-hayabusa farkı yoktur;)

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Dikkat eksikliğin varsa ve deli kullanıyosan, bence bu durumu düzeltene kadar motordan uzak dur.

Tabii bu durum düzeldiğinde motor sürmek isteyecek misin, o da ayrı mesele :)

Hadi delisi neyse diyicem ama dikkat herşeydir motor sürerken. Bu arada tam koruma varmı bilmiyorum ama kesinlikle olmalı.

Foruma hoşgeldin.

Barış bunu beğendi.
  5. Doğan PARILTI

Doğan PARILTI Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Aralarındaki 2. fark kawa sport tourer,hondanın ise super sport olarak geçmesi...

6. katreselimaki

katreselimaki Üye

deli derken ötnekleyeyim; ana caddede giderken sokagı gecmek üzereyken vazgecip son snda dönebiliyorum birlikte gezdıgımız arkadaslardan cok tepkı alıyorum ya sewn ya bız kaza yapıcaz tarzında. aynı sekılde 4 yol agzında arac uzakta geldiysee bana ben gecerım diğerleri bekler .. bunun gibi ani kararlar delilik olarak adlandırdıgım sey.ani karar verıyorum ve uyguluyorum. hondanın on tekerliği beni iten sey sanırım . cok ınceymıs ve kasa cok havada kalıyormus gıbı gelıyor ama yakından bakmadım ınceleme fırsatım olmadı honda alırsam sıfır alıcam . bayıı sıparişle calıstıklarını elınde görsel herhangi bir örnek olmadıgını söyledi. birde nolan kaskıum var lakin mont ve kask almak ıstyrm yenıden onerilere acıgım.:)
    yamahalar tip olarak cok hosuma gidiyor fakat yzf125 gösterdiler bundan once küçük motorlarla hiç ilgilenmemişim sanırım hiçbir sey bilmiyorumki ben=( yamahayla ılgılı alınabılır onerılerıne de asıcıgım varsa öneri

7. Admin

Admin Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    YZF R125 tavsiye ederim 50. yılı filan var ve fiyat olarak uygun.

8. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Ani karar verme ve uygulama sorun değil, bilakis sürücünün sahip olması gereken bi özellik. Kararlar doğruysa ve uygulama düzgünse sorun yok :)
    Toplam tecrübe kaç km. bu arada?
    Yarış motoru almakta kararlı mısın? Başka türleri de değerlendiriyosan scooter en rahat motordur yani.. 250 likler canavar gibi gidiyo uzun yolda.

9. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    YZF R125 bende hiç önermem sadece gösteriş motoru diye düşünüyorum okadar para o motora verılmez yazık :)
    bu arada YZF R125 cbr 250 ninja 250 altın elbiseli adamın test videoları var izlersen tercih yapmanda buyuk yardımı olur

10. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    ninja yada cbr karar senin ama dikkat et sonra asfalttan alacaklı olursun

katreselimaki bunu beğendi.
  11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    [​IMG]ikiside güzel hangisi aklına ve gönlüne hitap ediyorsa tercih edebilirsin ;)

12. Serkan 06

Serkan 06 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Youtube 'da Altın elbiseli adam diye aratıp istediğin motorlar için yapmış olduğu test videolarını izleyebilirsin.

13. katreselimaki

katreselimaki Üye

2011_honda_cbr250r_australia_01-4cc8f73127a95-1024x600.jpg iyice karıstı aklım:( videoları izledim de ızlemesıne su resmede bakınca bu videoda dahıl ama yahu honda cok kötü görünmüyor mu?

km kac olmustur tahmınım yok acıkcası söyle söylyeyım 16 yasında basladım kullanmya . ıkı sene full kullandım daha sonrasında sezondan sezonamayıs- ekim arası .. uzun yol tecrübem yok yazlık bölgelerde akçay altınoluk arası vb gibi yolları saymazsak:)

hondanın durusundan yana sıkıntılıyım sadece . siyahı bir derece daha iyi görünüyor sanki

14. katreselimaki

katreselimaki Üye

öyle demeyin lütfen şimdiyi kadar iki kere kaza yaptım toyluktan kaynaklanıyor yaş malum . ıkısındede ucuz atlattım . hatta bırınde kaskım şimsek izi seklinde acıldı ıkıye resımlerı koyayım nasıl tek parcasın dersınız ama koruma ıste butun mesele:) burnum bıle kanamadı .sadece dızlerı yandı azıcık asfaltta:) allah hepimizi korusun

öner coskuner bunu beğendi.
  15. Hakan.Ulukavak

Motosiklet:
    Honda
    Zevkin mantığı olmaz, honda içine sinmediyse vede 250lik yarış alıyosan o zaman ninja alıyosun. Sana bide full korumalı motorcu tulumu tavsiye edelim o zaman, topukları sen takarsın artık.

Bu arada s&t kanuni gt 250r da bi alternatif (hyosung).

16. Serkan 06

Serkan 06 Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Zaten senin aklında 600'lük makina var dayatmalarla 250'lik alıyorsun. Naçizane fikrim 2.el temiz bir honda al hem fazla zarar etmeden elden çıkarırsın hemde motorsuz kalmamış olursun.

17. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    sevgili katreselimaki gerçek adın bumudur bilemiyorum profilinde öyle yazdığı için öyle hitap ediyorum..Ne yapmak istediğinide fazlasıyla kararsız kaldığın ap açık ortada.Ben sana onu yada bunu al demiycem zaten arkadaşlarımın gerekn bilgi ve önerilerde bulunmuşlar.Ben sana sadece kafanda hayalinin kurduğun racing makinaları yakından görüp test sürüsü yapmanı öneriyorum.Hakan arkadaşımın dediği gibi hyosung ta bir öneri olabilir ama japondan şaşmamak gerekiyor.Hyosung her iki motordan daha kaslı ve gösterişli bir motor kalitesine gelince kıyaslama yapmıyorum,kullanıcısı olduğum bir motordur.Sen en güzeli test sürüşü yap ama en az 50 km kadar yol yap derim ;)

hakkında hayırlısı olsun,keyifli forumlar

18. katreselimaki

katreselimaki Üye

gercek adım katre:) kafamdaki makinalar malesef bunlardan hiçbiri değil. hondayı da denedim kawa yıda. lakin 600lükten düşünce beni en azından görüntüsü bir derece tatmin etsin durumundayım.
    yukarda resmını koymus oldugum sıyah cbr için ne düşünüyorsunuz görüntü olarak. acaba ben 600lük heybetınden sonramı yadırgıyorum yoksa gercekten de cbr250 kasa havadamı kalmıs on tekerlek panel falan ciddi anlamda kötü m duruyor:)

19. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    katre şimdi biraz kaba kaçıcak ama tabiri caizse attan inip eşşeğe binmek senin yaptığın :) ama inan bana 600 cc bir makinayı tercih etmektense 250 cc bir makinayı tercih etmek daha mantıklıdır.
    cbr 250 ye gelince kasa havada değil aslında benim görüşümce kötü durmuyor ;) hoş kawasaki de aynı görüntüye sahip..bence katre sen al bi kawasaki bak rahatına kawasaki daha bi yakışıklı duruyor ki performans olarak aralarında bir fark yok.senınde istediğin kaslı olması değil mi zaten ;)

20. katreselimaki

katreselimaki Üye

:D dilimden anlayan biri çıktı yahu

öner coskuner bunu beğendi.