Ceket temizliği

Konu, 'Motosiklet Ceketi' kısmında Özgür tarafından paylaşıldı.

1. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar, ceket ve pantolonlarınızı nazıl temizliyorsunuz. Korumaları çıkarıp hiç çamaşır makinesine atan oldumu?
    Yoksa kuru temizlememi?

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

özgür ceketle aram hiç olmadı sadece toplantılarda giydim zoraki sevmeyerek,temizleme konusuda kuru temizleme,makinaya atarsan sanırım o ceketi unutmak lazım geliyo demenedimde gerci:)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben hem çamaşır makinesinde yıkadım hemde kuru temizlemeye verdim.Kuru temizlmeci arkadaşım bana yıkama etiketini gösterdi.Kuru temizleme yapılmıyormuş.Onlarda normal yıkama yapıyorlarmış.
    Korumalarını çıkart
    Yumuşatıcı kullanmadan düşük devirde yıka.
    Ama
    Mont için aynı pantolon için ayrı yıkama yapman lazım.
    Yani makinede monttan başka bir şey olmasın veya pantolondan başka bir şey olmasın.
    Sonra makineden sıkma yapmadan çıkart ve askıyla banyoya as.Suyu kendiliğinden süzülsün.
    Sonra direrkt güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde salonda veya açık havada kurumaya bırak.Yumuşatıcı vs kesinlikle kullanma.
    Yıkmaya başlamadan evvel tüm cepleri kontrol et.Akan kokan leke yapan maddeler kalmasın ceplerde.
    Ve tüm fermuaları kapatmayıda unutma.İçlikleri de çıkart.

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ömer abi, zoraki giyiyorsan, çözmemiz gereken bir şeyler var demektir. Sevmesende giy bence, toplantılarda eleştiri yağmuruna tutulursun diye giydiğin belli. Bence full koruma her zaman giy.

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Özgür, güzel bir sünger al ılık suyla ve doğal bir sabunla güzelce sil, makinaya atmanı tavsiye etmem.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  7. DEMİRAT

yuh bana varya sen motosiklet ceketinimi diyon bende normal ceket sanıyom motor ceketini giymeden olurmu hiç,hatta severek giyiyom motor ceketini,özgür yanlış anlasılma özür:D:D:D

8. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ömer abi Allah iyiliğini versin. İlk olarak ben de normal ceketten mi bahsediyo acaba dedim içimden ama ne biliyim. :D

9. DEMİRAT

10. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Erol abi yıkama diyo, Şenol abi at makineye diyo. Hadi şunları birbirine düşüreyim bari. :)
    Ne yapacam ben şimdi, kime inanayım he! :)

11. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Özgürüm her zaman büyük sözü dinlenir. :)

12. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ok, ben bir deneme yapayım, az bir deterjan ile düşük ısıda yıkayayım. eğer bişe olursa Erol abi bana yenisini alır :) :D :) :D

Ama abi gördünüz benim montu, gidip kışlık almışım, yazlık mont alacam artık terden öldüm valla. Bu havalarda bile terliyorum içinde. Pantolon da öyle o da kışlık. Terlemekten bıktım. Yazlık giyim alacağım bir dahaki sezona artık. Eşime de söz verdim, yeni sezona seninle gireceğiz diye, eh ben yandım artık.:D:D:D

En düşük faizli banka kredilerinden haberi olan varmı? :) :)

13. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Her marka/modelin malzemei ve ileniş şekli değişik olabileceği için ürünle birlikte gelen kulanma kılavuzunu ve/veya etiketinde bulunan işaretleri kullanmak gerekir.

Ben de Şebol hocamın dediği gibi biliyorum olayı ama...

Şu da yardımcı olabilir: http://www.motoplus.com.tr/yazi/13/Nasil-Giyinmeliyiz

14. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Ürünün iç tarafında ürün bilgileri içeren bir etiket vardır. Kuru temizleme ve çamaşır makinası kullanılmaması önerilir genelde. Yapılabilen modeller var mı bilmiyorum ama ben Bering kullanıyorum. Korumaları çıkartıp leğen tarzı birşeyin içine tıktım. Mecburen talimatlara uyarak elle temizledim(Suda beklettim, arada gidip çiteledim, suyu değiştirdim ve tekrar aynı şeyler. Sonunda da kuvvetlice sıkıp astım) Arada yanına gidip geldiğim için pek uğraşmış sayılmam ama eskiden bayanlar çamaşırdan neler çekiyormuş anladım :) Makinayı icat edenin eline sağlık..

15. DEMİRAT

benim bu mont konusunda sloganım vardır hatta beni eleştiren bile olduki (motora binmeyenler) bu sıcakda nasıl giyiyon diye ben derim hava eksi olsada giyecen artı40 olsada giyecen.birde motora sıcakda binmek üzere mont giyerken merakla bizi seyredenlere duyururum (+35 sıcaklarda)hava sogudu montu giyelimde üşütmeyelim diye,,

16. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    evet dün akşam ceketimin ve pantolonumun içindeki etiketleri okudum, mutlaka elde yıkanması gerektiği yazıyordu. 30 derecenin altında. Ben de küvetin içinde elimle yıkadım. süzmesi için balkona astım. çok kirlenmiş hiç belli olmuyordu. bunu kullanıma göre sık sık yapmak lazım olduğunu gördüm. çünkü terden dolayı içinde bir çok bakteri üreyebilir.
    yalnız elde yıkamak çok uğraştırıcı, bir dahaki sefere hiç düşünmeden Şenol hocamın dediği gibi doğrudan makineye. düşük ısılarda sorun olacağını zannetmiyorum.

17. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Kolaya kaçma Özgür :D

18. Umur.Arsoy

Umur.Arsoy Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Özgür daha önce ''kışlık montların üzerinde yağmur suyunu geçirmemesi için bir katman bulunur, makinede yıkandığı zaman o zarar görür ve işlevini yitirir. Onun için daima elde yıkayın'' diye bir yazı okumuştum..Benim montumda da sadece elde yıkayın diyor..

19. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    benimkinde de öyle diyor ama çok uğraştırıyor insanı gerçekten. Şenol abi makinede yıkasan bir şey olmaz diyor. Sanırım yüzlerce kez yıkamıştır :D

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yok Özgürüm .Ama temizleme şirketi bize BE ye özel indirim uyguluyor artık montu 5 TL ye yıkıyorlar onlara veriyorum artık :D