cesaret lütfen :)

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Recep Varlı tarafından paylaşıldı.

1. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    herkesin başından geçmiştir komik ve ilginç anılar ama herkeste bunları anlatıp karizmayı çizdirmeyi sevmez:D şimdi ben sizden cesaret gösterip karizmayı çizdirdiğiniz bizzat yaşadığınız yada şahit olduğunuz motosiklet anılarını rica ediyorum hatta ilk ben başlayayım bari:)
    alanyadaydım müzisyen olduğum için programdan benim gibi diğer bir müzisyen arkadaşımla birlikte çıkıp benim vespa zip 50 scooter.ıma binip çorbacıya doğru yola çıktık.. şimdi düşünün zip zaten anahtarlık gibi bir motor:D bacaklarımın arasında gitar, artçımda org var ve ben karizma olsun diye siyah güneş gözlüklerimi taktım:) (bu arada saat gece 3) ben yolu hayal meyal görebiliyordum ve çorbacıya doğru tam gaz (maks.40 km.) yola koyulduk.
    bir cumartesi gecesiydi ve çorbacı kalabalıktı ben yolu görebiliyordum ama hız tümseğini göremedim:D..
    hızla tümseğe vurmamla ben bi tarafa gitar bi tarafa arkadaşımda elinde orgla masaların altına girdi..
    ve sanki aracını parketmiş şöför rahatlığıyla kafasını masanın altından çıkarıp : hocam bize bi mercimek birde işkembe bide ortaya yeşillik bişeyler koyarmısınız dedi :D ortamdaki kahkahalarının desibelini tahmin edemessiniz..
    yaa işte cesaret birazda bunları anlatabilmekte hadi buyrun:)

oguzhan, Umut Karkın, ANIL ve 11 kişi daha bunu beğendi.
  2. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    cesaretin için tesekkurler :D bende anlatıcam ama cesaret toplıyım bişraz

Recep Varlı bunu beğendi.
  3. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    necmi abi bir komik anıyla karizma çizilmez rahat ol:D

4. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    çok yaşa valla çok komiksiniz benim henüz buna benzer bir olayım olmadı ama olursa emin ol sizinle paylaşıcam arkadaşlar sevgiler:):):)

5. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    hakan yöneticisin diyemi anlatmıyorsun yoksa:D tamam senin başından geçmesede şahit olduğun bir olay olabilir;)

Hakan Karael ve Necmi OKAY bunu beğendi.
  6. Bozkurthakan

Bozkurthakan Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Harley Davidson
    3 sene önce;Pendikten babaannemin evinden çıktım yola.Pendik-Kartal arası bir ara sahil yolu vardır,minibüs yolu da denir.1 gün öncede Tekirdağ etabından dönmüştük.Formdayım yani.
    Neyse hocam altımda CBF 250 var.'05 model.Amcam Honda bayii-servisidir.Çıkar,çıkmaz kaptım motoru tabii.Havamdan geçilmiyor.:D Pendik veterinerliğinin orada bir göbek var oraya geldim.ANA! o da ne sarışın çok güzel bir kız altında vespa.Mavi gözlü falan kaçmaz fırsat.Ağırdan ağırdan gidiyor.Düzledi de yolu e bizde motorcu Türk gençliği olarak bittim kızın yanında:DBir sağ yapıyorum bir sol kızda sırıtmaz mı?Allaaaaaaah tamamdır iş.
    Ben hocam vurdum tek tekere.Bir daha bir daha.Çeneden de açtım kaskı.Ters şeride geçiyorum orada bir teker teker vuruyorum.Karşıdan gelenler asılıyor kornaya.Yapmadığım cambazlık yok.Işıklara yaklaştık.Ben bir daha vurdum tek tekere.O da ne motor bir anda sola çekti.Sol şeritte de ağaçlık alan var.Polis bazen çevirme yapıyor.
    Ben kontrol edemedim bir an için sola çekti makine.Ters şeride geçtim.Kafam yapraklara vurdu.Motoru yanlamasına indirim.Ama sola doğru yattım yatacağım.Sol bacağım kaldı yerde.Derken beyaz bir el beni sağa doğru çekti.Kafamı bir çevirdim ağzı kulaklarına varmış bir trafik polisi.Şahinlerden.Karşı şerittr kız gülmekten kendinden geçiyor.
    Allahtan tam takımdım ehliyette var.Ağabeyimde zaten polisti.Salmıştı.Ben kızı aradım buldum ama yanından hızlı geçmek dışında bir şey yapamadım.
    Daha sonra sırf ona inat tüm sahili tek tekere vurarak geçtim:D:D:D
    Daha çocuktuk heralde o zamanlar:)

Omer, Turgay, Erol Ceyhan ve 6 kişi daha bunu beğendi.
  7. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    sizden hayır yok arkadaşlar anlaşıldı.. ben en iyisi kendi karizmamı kendim çizmeye devam edeyim:D
    gümrük firmasında kuryelik yaptığım günlerde konşimentoları almak için sirkecideki ticaret odasına gitmiştim daha acemi kuryeyim ya birde veznedeki kız güzel olunca hemen şekil yapmak istedim:) kıza :''hanımefendi bizim konşimentolar çıktımı diyeceğime, dilim sürçtü hanımefendi bizim nakşibendiler çıktımı alıp gidicem işim var dedim'' :D ortamdaki kahkahaları ve yerlerdeki paspasa dönmüş karizmamı görmeliydiniz:D

oguzhan, ANIL, Omer ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    çok komik recep kardeşim alemsinsende bayada işgeçmiş başından anlaşılan
    bozkurthakan arkadaşımda iyi çizmiş karizmayı ama toparlamış sonradan
    eeee başka yokmu ,

9. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    ama hocam herp benmi rezil olayım:) sizlerde renklerdirin forumu dimi;)

10. huseyin.sait.61

huseyin.sait.61 Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    benimde bir komikligim oldu ama kimse farketmedi kendi kendime rezilodum
    sene 2005aralık ilk vehalendaha kullandıgım motorumu almakiçin bagçılarda bir mondial servisine gittim eyüpte oturuyorum ama istedigimrenyokdiye ordanalmak durumundakaldım neyse verdim motorun parasını ben onlar kargoyla yollayacaklar zannederken adam anahtarları elime verdi hayırlıolsun dedi benimde motortecrüben 0 ozaman iyibir bisiklet kullanıcılıgınvar yarışdercelerimde var ama bu motorsunuçta adam şaşırdıgımı farkedince kullanmasını bilmiyormusundedi bende karizma gitmesindiye olurmu elbette biliyorum dedim kaptım anahatarı hadi eyvallah dedik bismillah dediktensonra birde kelimeyşahadet getirip çıktıkyola tıntın gidiyorum derken biraz hızlandık otobana çıkamayacagımdan dolmuş yollarındangeliyorum derken esenleregeldim sağdansağdan gidiyorum derken 55-60yaşlarında bir amca önüme aniden birçıktı ben birafalladım neyapacagımı şaşırdım kornaya basıp amcayı uyaracakyerde amca amcaaaa heeeeyyy hooooppp diye bagırmaya başladım tabi kafada kaskvar amca nasılduysun allahtan bisikletten kalma refleksvardı kıvırdık kenarından koluna çarptım durmadım tartışma çıkmasındiye nedicem bagırdımda duymadınmı dimi okadar tuhafoldumki amlatamam evegelince anlattım haftalarca dalga geçti biladerler benigörünce amca amca hooooop dıyorlardı
    işteböyle benim karizmada böyle çizildi

Omer ve tayga berat kılıç bunu beğendi.
  11. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    bu arada hakan, ulaş, turgaydag,necmi okay, metin ulucan ve diğer ağır abiler sizden bu forumu renklerdinmenizi bekliyorum :D

Hakan Karael bunu beğendi.
  12. Necmi OKAY

Necmi OKAY Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    2teker ustunde olur oyle seyler:D anlatılmaz bizde saklı

13. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    foruma birde dumur detayı eklemek istiyorum :)

birgün 4.leventte kırmızıda beklerken yanıma bir kurye yanaştı mz 251 kullanıyordu eski ve kapalı kaskı vardı ve biriyle sanırım işyeri telefonla konuşuyordu ve elleri gidondaydı..
    dedim ya teknoloji ne güzel bişey adamda bluetooth kulaklık var havada atıyor hakikatten ciddi rahatlık emniyet vs.. neyse konuşması bitti ve benim şaşkınlık dolu bakışlarım arasında birde gülerek kapalı kaskın içine camdan içeri elini soktu ve ahh diye bağırarak nokia 5110 cep telefonunu kaskın camından çıkarttı :D yola uçan daire inerken görsem sanırım bu kadar şaşırmazdım:D

14. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    İlk zamanlar yaşanan bi olay; yokuş aşağı bi yoldan iniyorum ve yokuşun bitişi hemen sola viraj bir çıkış ile birleşiyor. Tam dönerken ön freni sıktım, birde baktım logar kapağıyla öpüşüyorum :) hala hatırlar gülerim :)

15. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    allah hepimizi kazalardan korusun hani bazı şeyler yaşanırken keyifli olmaz ama anlatılırken eğlenceli olur ya buda böyle bişey:D

16. kivanc

kivanc Yeni Üye

Motosiklet:
    BMW
    Motorum yok ve almayı planlıyorum bu yüzdende foruma üye oldum ve sürüş teknikleri , viraja girme çıkma , fren teknikleri gibi teorik bilgileri okuyorum. Bunlarıda arabayla giderken trafikte gözümde canlandırmaya çalışıyorum. Bugün işten eve gelirken viraja girerken viraj çıkış noktasına bakma egzersizi yapayım dedim ve bir anda öndeki arabanın kıçında buldum kendimi sola kontra basarak :) sıyrıldım. Demekki neymiş ; arabayla motor sürüş teknikleri denenememeli ...

Emre Özçelik bunu beğendi.
  17. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    birde yeni motorlarda çin malı olanlarda özellikle yan ayak açıkken motor çalışmıyormuş onu anladım ama bu bana marş motoru ve yeni bir aküye mal oldu :D

18. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    gene acemiyken çapımdan büyük bir motora binmiştim (aprilia pegaso 125) gidonun sağındaki açma kapama düğmesinin ne işe yaradığını öğrenmeden arayıp tamircime veryansın etmiştim umarım tabii o geldiğinde bir marşla çalıştırdığında ve ben bunun b u kadar kolay olduğunu gördüğümde karizmamdan eser kalmamıştı :D

19. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Vay demek eski apriliacısın ne güzel eminim zevkle binmişssindir italyan ateşi hiç birşeye benzemez :)

20. Recep Varlı

Motosiklet:
    Salcano
    hakan italyan ateşi kesinlikle hiçbirşeye benzemez zamanında runner 180 ile az jawa kullanıcısından beleşe depo doldurtmadım :) aprilia pegaso 125 benim ilk ciddi anlamda vitesli motora geçiş basamağımdı hala özlüyorum onu..