chopper-cruiser başlangıç tavsiyesi

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında MURAT AKDAĞ tarafından paylaşıldı.

1. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaşlar merhaba allah nasip ederse haziranda motor almayı düşünüyorum . ilk motorum olacak 1500 liralık bir bütcem var kanuni seyhan 250 hoşuma gidiyor ancak yaşadıgım yerde biraz zor bulunuyor bu arada konya da oturuyorum
    aradıgım özellikler: sesi güzel olacak , görüntüde biraz iyi olsun ,hız yapmam keyif için olacak bide mondial olmazsa iyi olur :D YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM TEŞEKKÜR EDERİM

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
  3. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    herhalde oldu . yinede burdan da yazayım 24 yaşındayım ögrenciyim pek fazla motor tecrübem yok özellikle vitesli tecrübem hiç yok

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Forum kurallarımız gereği nickiniz kimlikteki ad soyad olma zorunluluğu var.Sanırım kimlikte ki adınız Murat soyadınız da 123456 değil sanırım.

Vitesli motosiklet tecrübeniz hiç yoksa önce A2 ehliyet alınız.
    Sonra full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kullanın.
    Sonra "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri alın.
    www.lamatech.com adresini inceleyiniz.İletişim bölümünden Rahmi Hocamın telefonunu arayıp bilgi alın.
    Ve size küçük bir tavsiye:
    Kanuni den ve diğr tüm çin mallarından uzak durun.Ben kanuni türevlerini kullandım.Alırken sevinirsin ilk olması heyecanı ile.Ama soınra çok ağlarsın çok.Satarken bayram edersin.
    Bu yüzden biraz daha bekle.Biraz daha para biriktir adam akıllı bir şey al.Bunları alma.

5. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    nickimi değiştirmek için işlemi yaptım teşekkür ederim . aslında para biriktirecek durumum yok annemin bana açtıgı kredi bu kadar aslında buna bile zor ikna ettim . sizin önerebileceginiz modeller varmı 150 cc de olabilir. ehliyeti en kısa sürede alacagım kask ve diğerlerinide motorla birlikte alırım . sürüş egitimi için bazı tanıdıklarım var profesyonel onlardan eğitim alacagım

6. ferhat_sevinc

ferhat_sevinc Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bütçen kısıtlı aslında ama biraz daha ilave edebilirsen ben regal raptor veya roadstar 250 tavisye ederim.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Profesyonel derken ne anlamda onu anlamadım.
    BU kişiler sokaklarda sürüş yapanlar mı yarış yapanlar mı IAM CAT ADAC TMF MEB sertifikalarından hangisi var yada hepsi olan kişilerden mi.

8. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    sertifika konusunda bilğim yok ancak olmaması yüksek muhtemel yanlız 2 yıl boyunca 250cc de yöresel yarışlara katılıyordu 3 yıl önce bıraktı (almanyada). kendisi yazın tatile buraya gelecek herhalde 15 ğünlük bir egitim bana yater .

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yarışcıdan eğitm alınmaz.Sen hayatı seviyorsan o sevdadan vazgeç.Yoksa ölürsün.

10. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kimden alınır ya hocam . ara sokak sürücülerinden alınmaz , yarışcıdan alınmaz , kendimiz ögrenmeyelim , eş dostta olmaz kim kalıyor sadece eğitmenler . konyada bu işi yapan kimse yok en yakın ankarada varsa vardır onuda tam olarak var mı yok mu bilmiyorum . ben kurs parasından ğeçtim ankarada 1 hafta konaklamaya kalksam neredeyse benim motor bütcesi gider , araştırmadım ama kurs fiyatları en az 250-300 arasıdır . bide ehliyet alacagız . sadece şehrin sakin yerlerinde motorumla keyif sürüşü yapmak içinde kimse kusura bakmasında bir motor parası daha dökemem. bu arada bu bahsettiğim kişi almanyada gecen sene ehliyet kursunda sürüş egitimi vermiş biraz önce konuştum olur mu yoksa illa gidelim ileri derecede sürüş tekniğimi alalım . bide bu sürüş egitimnini verenler nereden ögrendi veya onların hocası nereden ögrendi .
    KUSURA BAKMAYINDA herşey bizde bitiyor biz yavaş kullanırsak vede tedbirimiz alırsak bişey olmaz allahın izniyle . tedbirini aldıktan sonrada olursa o motora binmezkende olur sürüş egitimi aldıktan sonrada olur .

11. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kusura bakmayın sizde benim iyiliğim için söylüyorsunuz ama motor satıcıları yüzünden biraz sinirliyim

12. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Öncelikle hoşgeldiniz,Seyhan modelini bilmiyorum ama meraklıları vardır, bence o bütçe ile cruiser olmasa da 2003-2004 model Honda Cgl 125 alabilirsiniz.
    Eğitim almak istemeniz de çok güzel.

13. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    tavsiyeniz için teşekkür ederim ama bu ve ybrlerden pek hoşlanmıyorum biraz daha büyük olmalı görüntü olarak motoru önemli değil sesi güzel olsun bide görüntüsü zaten en fazla 50- 55 km hızla kullanırım sadece zevk amaçlı

14. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tamam kardeş.
    Sen istediğin yerden istediğin kişiden eğitim al

Neticede benim tekl istediğim şey bilinçli sürücü olmanızdır.Ne ben kimseden yada sürüş okulundan maaş alıyorum nede başka bir şey.Benim tek derdim Canım ülkemdeki insanlar ölmesin di.
    Daha dün gezimizde bir bayan sürücünün hatası bakış eksikliği 30 km hızda az daha ciddi bir olaya dönecekti.Oda senin gibi düşünenlerden.Eğitim paralı kardeşim bu ülkede.
    Başımızdaki çoşkulu ahmaklar parayı seviyor ben ne yapayım.Adam akıllı eğitim veren bir tek sadece bir tek sürücü kursu gösterin bana.Yok gösteremezsiniz.
    MEB den sertifika almış kişilerden eğitim alıyorlar saati 80/150 TL ye.Adamlar MEB de teorik bilgi alıp trafiğe yeni kasaplar yada yeni telef olmaya namzet sürücüler çıkarıyorlar.
    Ben de insanlar koyun gibi telef olmasın bu eylemi layıkıyla yapalım diyorum.İlkokula gitmeden liseye veya üniversiteye gidemiyorsanız eğitim almadan da motosiklete binemezsiniz.Binerseniz ne olur ya sakat kalırsın yada ölürsün.
    Öldüğünde önce ailen sonra cevren motosikleti aptal bir makineyi suçlu bulacaklar.
    Ve sen gibi eğitim almayanlar yüzünden bir çizik daha atılacak hanemize.Motosiklet tehlikeli binmeyin gibi salakça laflar edilecek çevrenden.
    ben artık bu salakça geri zekalıca lafları duymak istemiyorum artık.
    Benimde bütçem yok.yemiyorum içmiyorum eğitimlere katılıyorum.Borç para alıyorum borçlarımı zamanında ödeyemiyorum ama eğitimlere katılıyorum.
    Bende mi sorun sizde mi ayna ya bir bakın.

Bu mesajım sadece size değil sizin gibi düşünen tüm motosiklet/scooter kullanıcılarına.

DOGAN AVCI, Onur Filiz ve Eren Göksel bunu beğendi.
  15. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    ben size haksızsınız demiyorum bende egitim almak istiyorum ancak ben onun egitimini alırsam 5 sene daha o egitimi kullanmak için para biriktirmem gerekecek. kaldı ki ben ücretsiz egitim alacam diyorum siz bana yarışcıdan egitim alınmaz diyorsunuz , bende size sormak istediğim iki şey var
    1. egitim almış kişilerden hiç kaza yapan olmadımı bu güne kadar ????
    2. bu egitimi verenlerde veya bunların hocalarıda kendi kendilerine ögrenmediler mi bir şekilde ???
    benim anlatmak istediğim şey her şey bizde bitiyor cevremizdeki bazı ahmaklar yüzünden motorsiklet kullanımından korkunç derecede korkar hale geldik ,biz kurallara uyarsak allahın izniyle hiç birşey olmaz ancak olduysada ona yapacak birşey yok o kaderdir motorsiklet kullanmasanda başına gelecek bir kazadır. benim dedem 12 sene java kullandı ne kask vardı nede başka birşey allahın izniyle hiç birşey olmadı neden cünki düzenli kullandı . bakın imzanızda ne güzel demişsiniz
    “Beyninin beş saniye önce olmadığı yere asla motorunu götürme”
    Yaşlanarak değil yaşayarak tecrübe kazanılır, zaman insanları değil armutları olgunlaştırır.

HERŞEY BİZDE BİTİYOR BİZ KENDİMİZİ DÜŞÜNMEZ İSEK DEĞİL EGİTİM HİÇ BİRŞEY BİZİ KURTARAMAZ ,ÖNEMLİ OLAN BİZİM MOTORSİKLETE NASIL BAKTIGIMIZDIR....

16. Osman.Aydın

Osman.Aydın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    selam arkadaşlar siteye yeni üye oldum . b sınıfı ehliyetim var 5 yıldan beri otomobil jeep tarzı araclar kullanıyorum. malum benzin fiyatları vergiler derken bütcemiz kısıtlandı.
    öncelikle motorum yok. motoru şehir içi kullanmayı düşünüyorum.birde antalyaya motora atlayıp giderim en uzak gideceğim yer 300 km yani. sormak istedigimse cooper mı tercih etmeliyim yoksa racing mi. motor büyüklügü ise 150-250 cc arası olmak kaydıyla.
    cin malları pek tutulmuyo.kanuniyi yeriyolar. en fazla 2000 tl bütce ayırabilirim.ikinci el düşünüyorum konyada yaşıyorum

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu http://www.motosikletforum.com/forumdisplay.php?f=21 linki tıklayıp karşınıza çıkan yerde size uygun olan yerden tanışma topiği açın kendinizi detaylı tanıtın.

Anlayışınız için teşekkürler.

18. Osman.Aydın

Osman.Aydın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    evet kendimi tanıttım sanırım.şimdi yardımlarınızı bekliyorum

19. MURAT AKDAĞ

MURAT AKDAĞ Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hoş geldiniz osman bey bende konyadayım ve uzun süredir motorsiklet arıyorum ancak bir türlü kafama ve bütceme uygun olanı bulamadım . Hele ki dün biraz kunduracıların oradaki motorcuları gezdim resmen 0 fiyatına ikinci eller vardı. Jinlun 150'ye 2800 istiyor , bir çok plastik aksamı kırılmış ancak kilometresi daha 1,200 de olan ( bu da kafamı kurcalıyor) rengi solmuş arora 200'e 2000 liradan 1,700 liraya anca indi . Konyada fiyatlar çok yüksek eger böyle olmaya devam ederse bu sevda sadece yüregimde yaşayacak

20. Osman.Aydın

Osman.Aydın Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    kardeş fiyatlar konyada yüksek.bi kaç arkadaşa da danıştım. motorun bakımını yaptıktan sonra her marka iyi dediler.sonucta 1500 liralık bi motor alacaz.keyif amacıyla sürecez.ben zannetmiyorum pek arıza yapacagını.ya nasip diyip almak lazım.cok kurcaladın mı da işin tadı kaçıyo.antalya yada ankaradaki motorlara bakarmısın sahibinden 'De guzel motorlar vardı.