çin işi japon işi

Konu, 'Scooter - Maxi Scooter Kullanıcıları' kısmında vehbi gül tarafından paylaşıldı.

1. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Çin malı motorlar için ne diyorsunuz diye sorulmuş

ORTALIĞI MANTAR GİBİ SARDI

UCUZA 4 ZAMANLI MOTORLARLA BİZİ TANIŞTIRDI

KAZIK FİYATA MOBİLET ZULMÜNDEN KURTARDI BİZİ

YURDA KALİTESİZ MOTOR GİRDİ

MOTOR PİYASASI KIZIŞTI

YOLDA KALMAYI OGRENDIK

GULERMISIN AGLARMISIN ARKADASLAR SORUYORUM SIZE...????

halilgurbuz bunu beğendi.
  2. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Ek olarak

MOTOR TOPLAMAYI ÖĞRENDİK (toplama ilgisayarlar gibi)
    MOTOR TAMİR ETMEYİ ÖĞRENDİK

.

3. Selcuk Gurdal

Selcuk Gurdal Aktif Üye

Motosiklet:
    Kymco
    üzerinde konuşmaya bile gerek duymuyorum.

4. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Gerek duymuyorsun ama bu gerçek ben ömrümde motor kapağı açmamıştım.Şimdi motoru verin elime 4 saatde dağıtır toplarım :D Gülelim mi ağlayalım mı şaşırdım :D

5. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM

Kötü tarafları olduğu kadar iyi taraflarıda oldu iyi motorların kıymetini bildik neden motorların bu kadar pahalı olduğunu anladık çin motorları piyasaya girmeseydi eğer suzuki an 125 2500ytl den girmezdi piyasaya daha bir çok motor bukadar ucuz olmazdı ayrıca idda ediyorum adam gibi kullanıldığı sürece çin malı motorlarda japonlar gibi hizmet eder çin malı motor alanlara bir bakın hayatında ilk defa motora binmiş insanlar ne rodaj bilir ne ayak marşına basmayı bilir bu olaya bakınca çin malı motoru bırakın acemi adamın eline japonda versen onuda bozar bu olay kullanıcıya aittir parça kalitesinde tabiki fark var ama kullanışta %50 fark ortaya koyar benim görüşüm bu yönde...

Emrah Erkan, Turgay, Ugur Kar ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  6. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    erol abı noktayı koymus baska soze ne hacet

7. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Erol Bey' e katılıyorum en büyük fark kullanıcıda..Eğer bakımını tam yapıp,bilinçli kullanılırsa kimse yolda kalmaz!..Akü'nün suyuna bile bakmasını bilmeyen,yağın nereden konulduğunu ve ne kadar,ne zaman değişeceğini bilmeyen bir sürü kullanıcı var...Düzenli servis alışkanlığı da yok(mali külfet var diye)..Böyle olunca yolda kalma tabii ki kaçınılmaz!..

8. vehbi gül

vehbi gül Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    sonuc olarak çin yada japon motoru motor yapan bakım dıyebılırmıyız..;??

9. alper.alp

alper.alp Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Her ne olursa olsun bence motor sürmek ciddi bir iştir bunun eksiği olmaz o yüzden eğer baş edemiyorsak çin kullanmamalıyız bence.

10. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    İyi veya kötü sonuçta ucuz olmalarından dolayı motorsikletle hiç alakası bulunmayan insanlara motor sevdasını aşıladı. Büyük markalar bu işten çok memnun, bir veya iki yıldır çin malı motor kullananlar şimdilerde esas motorlara yani markalı, piyasada kendini kanıtlamış motorlara geçiş yapıyorlar. Bununla beraber motorsiklet kulüpleri, motorsiklet siteleri çoğalmıştır. İnancım odur ki zaman içinde motorsiklet kültürü iyi olumlu yönde gelişecektir, tanıdığımız motor kullanıcı arkadaşları sitelere üye olmaya davet edelim, edelim ki motorsiklet kullanma egitimini ve kültürünü buradaki hocalardan kısmen öğrensinler. Sagılarımla.

Ugur Kar bunu beğendi.
  11. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Bende yaklaşık 5 yıl önce çin motoru ile başlamıştım motor hakkında hiçbirşey bilmiyordum açıkçası zamanla insan bilgi sahibi oluyor inanırmısınız o motor hala hizmet etmekte 5 yıl oldu km30.000 mondial 150 zat marka motor ve motor kısmına hiçbir masraf yapılmadı orjinal hali ile yürüyor hala bir arkadaşla yaptığım sohbette suzuki burgmanın 27.000 km de yağ yaktığını söylemişti tabiki aralarında uçurumlar var ama bu demek oluyor ki kullanıcı çok önemli ayrıca çin malını beğenmeyen arkadaşlara bir sözüm olacak her insanın maddi durumu aynı şartlarda değil bu yüzden geçiş motoru olarak ucuz birşeyler almak istiyor piyasa şartlarına bakıldığında çin motorlarından ucuz motor yok mecburen çin malı motora biniyor evet parça arızaları oluşmuyor değil ama marş motorunu 50 ytl ye alabiliyorsunuz yada benzin otomatiğini kurye motorları hariç hangi motorun parçası bukadar ucuz olabilir piaggionun ısıtmalı ayna takımına 200 euro istiyorlar marş motorunu siz hesap edin yani yorum yaparken bütün şartları düşünüp öyle yorum yapmamız gerekiyor insanların bu bilgiye gerçekten ihtiyaçları var her marka motora saygım var yeterki kurallara uysun ve motorunu düzgün sürsün ve biz motorcuların adını kötüye çıkarmasın herkese kazasız sürüşler diliyorum...

Turgay bunu beğendi.
  12. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Kısmen erol haklı bende katılıyorum kullanıcı farkı kesinlikle önemli ama benim fikrim kaliteli olsun ucuz olacaksada başlangıç için 2.el olsun kesinlikle 125 veya 150 cc olsun

13. orcun serter

orcun serter Üye

Motosiklet:
    Çelik
    bir çin kullanıcısı olarak size KESİNLİKLE katılıyorum :D

14. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Erol abi çok doğru tespitlerde bulunmuşsun katılıyorum sana.. ;)