Çizme için yardım lütfen!.

Konu, 'Motosiklet Ayakkabısı' kısmında Cem Barut tarafından paylaşıldı.

1. Cem Barut

Cem Barut Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhabalar arkadaşlar,

Çizme alacağım fakat karar veremiyorum. Kullanım şeklim genelde şehir içi yolda olacak fakat arada birde olsa enduro yapıyorum. Mümkün olduğu kadar rahat olması artı puan olacaktır. Çünkü işe gidip gelirken motoru tercih ettiğimden ofis içinde mümkün olduğu kadar çıkarmak istemiyorum. Yağmurda su geçirmemesi de önemli bir durum.
    Aslında belirlediğim bir çizme var.
    Dainese Mig Touring Gore Tex.
    Dainese Mig II Gore Tex
    Bu çizmeler aslında tam istediğim gibi fakat fiyatları nakit ödemede 500 TL gibi rakamlara çıkıyor. Bu sebepten alternatif olarak 300 TL değerinde aşağıda resmi olan Diadora GT 2 modelini beğendim. Biraz daha sert fakat rahat bir çizme.

Bu çizmeleri kullanan veya bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarını rica edeceğim. Sizce aradaki 200 TL farkı vermeli miyim yoksa Diadora yeterli su geçirmezliğe ve kullanışlılığa sahip midir?

2. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bu modeli tam olarak bilmiyorum ama bende farklı model bir diadora kullanıyorum. Açıkçası hiç sorun yaşamadım ve gayet iyi bir bot. Kaliteli ve sağlamdır. Resmini koyduğun modelde su geçirecek bir alan göremedim sonuçta tipi itibariyle su geçirmez ama nefes alabilir şekilde üretiliyorlar(Ne kadar nefes alabildikleri muamma tabi) ama tabiki dikkatlice kontrol etmende fayda var.

Cem Barut bunu beğendi.
  3. Cem Barut

Cem Barut Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Bugün itibarı ile Diadora GT 2 modelini aldım. Emre Bey'e yorumu için tekrar teşekkürler. Şimdilik yağmur kullanımı olmadı ama motor üzerinde değilken de oldukça rahat ve ofis içinde bile aşırı bir rahatsızlık vermiyor. İlerideki günlerde detaylı bilgi vermeye çalışırım.

4. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    tecrübelerinizi lütfen paylaşın, bu tecrübeler hem bize hem de tüm forum üyelerine bir bilgidir. Ben probiker marka bir çizme almıştım. fakat yağmurda hiç kullanmadım. Ayağım 42 numara, ben de 42 numara aldım. Sonradan yanlış yaptığımı anladım. Gerçi kullandıkça açılmaya başladı, şimdi çok daha rahat. ilk aldığımda ayağım içinde uyuşuyordu, çok zor giyip çıkarılıyordu. ama şimdi çok rahat.
    bir daha alırsam mutlaka 1 numara büyüğünü alırım :)

Cem Barut bunu beğendi.
  5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Özel ve msn mesajlarımda demiştim sana bir no büyük al diye ama

6. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Cem Bey, bottan memnun olmanıza sevindim yalnız sizi ve diğer arkadaşları bir konuda uyarmam gerekiyor. Bu botlar her ne kadar sağlam yapılsalarda bakımlarının periyodik olarak yapılmasında fayda var. Sadece temizlik işe yaramıyor.

Yaklaşık olarak on gün önce botumla bir sorun yaşadım. Yağmurlu bir havada kullandım ve su geçirdi, Motomax'a gittim. Botu merkeze gönderdiler ve birkaç gün önce teslim aldım. Sonuç olarak öğrendiğim botumun yağlı deriden yapıldığı ve periyodik olarak bakımları yapılmadığı takdirde derisinin zarar gördüğü su geçirmezlik özelliğini kaybedebildiği ve bu şekilde su geçirebileceğini söylediler. Sonuç olarak botum tamir edildi ve bakımıda yapılmış. En kısa sürede bir lostra salonuna gidip gerekli malzemeleri alacağım.

Tolga Demir, Cem Barut ve Onur Alan bunu beğendi.
  7. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bilgi paylaşımınız için teşekkür ederim..

8. Onur Alan

Onur Alan Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Emre bey, bakım derken evde ne gibi bakım yapabiliriz? hangi malzemelerle ve bunları nereden alabiliriz?

9. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    doğrudur abi, unutmuşum işte. ama kullandıkça daha rahat oluyor. :)

Emre bu malzemeler konusunu biraz daha açarmısın..

10. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar bakımdan kasıt konusu henüz benim içinde kapalı bir konu ama satıcının aktardığı kadarını paylaşıp biraz daha açmaya çalışayım konuyu...

Bana bu tür ayakkabılar için sadece temizliğin yeterli olmadığını ve özel boyalarının fırçalarının olduğunu söyledi. Bunları edinmemi ve periyodik aralıklarla bakım yapmamı önerdi. Ürünlerin kendilerinde olup olmadığını sorunca ise ancak lostra salonlarında bulabileceğimi söyledi. Lostra salonlarınında büyük alışveriş merkezlerinde olduğunu. Yani kısacası bahsetiğim malzemeler boya, cila vs bakım malzemeleri. Ayrıca temizlemek ve derinin su geçirmezliğini korumak için spreyler bulunuyor ama öncelikle bir lostra salonuna gidip ayakkabıları gösterdikten sonra ürün olarak ne gerekli olduğu konusundaki önerilerine bakacağım. Bu işlemi yaptıktan sonra sonuçları burda fotoğraflarla yayınlayabilirim.

Umur.Arsoy ve Özgür bunu beğendi.
  11. Onur Alan

Onur Alan Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    vay be.. motor epey teşkilatlı bir uğraşmış, motoru almakla herşey yeni başlıyor aslında :mad:

12. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Evet motor söz konusu olunca herşey konusunda dikkatli ve titiz davranmak gerekiyor. Ayakkabılar normalde de bakıma ihtiyacı olan ürünlerdir ve söz konusu motosiklette kullandığınız botlar olunca konu daha da hassas bir hal alıyor. Bu arada ürünü aldım. Yarın bursa dönüşü resimleriyle birlikte bilgi vereceğim.

13. Emre PALAK

Emre PALAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar İçerenköy Carrefour'daki lostra salonuna gittim ve botu gösterip bilgilerini verdikten sonra salon sahibinin önerdiği ürünü aldım. Yağlıboya ayakkabıya bir süngerle uygulamamı ve o şekilde bırakmamı söyledi. Hatta verdiği sünger basit bildiğimiz sünger parçalarından oluşuyor. Farklı özel bir sünger önermedi çünkü süngerin o maddeyi direk çektiğini bu nedenle özel bir süngere gerek olmadığını söyledi.

Aşağıda botumun (Diadora Cruise Su Geçirmez Bot) ve aldığım ürünün resmini bulabilirsiniz. Tabiki bu sizin kullandığınız botun malzemesine göre değişecek. Bu nedenle bir lostra salonuna gidip ekipmanınızı göstermelisiniz. Burda benden beklediğiniz bilgi bir standart oluşturmayacaktır tabiki benimkiyle aynı botu almayacaksanız :D