Çok pişmanım

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında hamdi oktay çiftçi tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hamdi oktay çiftçi

hamdi oktay çiftçi Yeni Üye

Herkese selamlar.
    Foruma yeni kayıt oldum. Forumda yazılanları uzun zamandır takip ediyorum. 4 aydır bendede motorsiklet tutkusu başladı. Forumda yazılanları dikkatlice okudum ama insan yaparım ederim düşüncesiyle hareket edince sonradan pişman oluyor.
    Hiç motor tecrüben bulunmamaktadır. Forumda yazılanlara göre motor tecrübesi bulunmayan kimselerin düşük cc li motorlarla başlamaları tavsiye ediliyor. Ama ben hırsıma yenik düşüm bi tane 600 lük ninja (kawazaki zx6r) aldım. motor kullanan arkadaşlarım öğretiriz dediler ama iş pratikte öyle olmuyor. Hayatımda motor kullanmış deilim. Motoru kullanmaya çalışıyorum ama çok zorlanıyorum, açıkçası soğudum. Tamam görüntüsü sesi falan çok güzel ama bunlardan önemli olan bişi var oda sağlığımız. Bitaraflarımı kuracağım diye çok korkuyorum. Ayrıca motorsikletlere karşı olan hevesimde kırıldı. Şimdi aldığım bu motoru tekrar satmak istiyorum. Moralim çok bozuk, düşük cc li bi motorlada takas düşünebilirim. Tel numaram:5370123999

2. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Hamdi motosiklet forum ailesine hoş geldin, iyi forumlar.

Motosikletini satmakla en iyi kararı vermişsin tebrik ederim. Burdan defalarca söylememize rağmen insanlar yinede bildiklerini okuyup büyük cc li motosikletler alıyor ve sonunda ya soğuyorlar ya da bir yerlerde patlıyorlar.

Oysa, küçük cc li bir motosikletle ve iyi bir eğitimle bu işe başlanırsa, uzun yıllar motosiklete binebilirsiniz. Bu iş öyle motosiklet kullanan arkadaşların öğretebileceği bir iş değildir. Motosiklet kullanmak başka şeydir, eğitim vermek başka şeydir.

Eğitimi mutlaka ehil kişilerden almak gerekir. EĞİTİM ŞART.

dogancan bunu beğendi.
  3. dogancan

dogancan Üye

Motosiklet:
    Honda
    bak bende racing hastasym 2 yıl boyunca yamaha BWS 150cc kullandım artı kehliyet alınca vitesli motora geçtm ve racing seçtm bende 150cc motordan inip CBR 125 R aldm 125 cclik bi motor sonraki hedefimde 250 cc senin ninjanın 250 cc lik olanı yani 600 cc yle biyrni kırmazsın eğitm yoksa ölürsün gerçkler iyiki satiyosun ve CBR125R al tavsiye ederim veya boyun büyükse yamaya yzf 125 te olabir 600 cc lik motorla aynı kalıpta bide eğitm + full koruma

4. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aramıza hoşgeldin, keyifli forumlar. tecrübeye kulak vermek, mezara tabut vermekten iyidir.;)

Şenol SEL ve Ekrem Kalafatoglu bunu beğendi.
  5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

6. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldin..verdiğin kararlar çok yerınde ve doğru olmuş..motorun hakkında bilgi verirsen sana yardımcı olmaya çalışırım

7. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Formumuza Hoş geldınız motoru satmakla en ıyı tercıhı yapmıssınız bencede
    Keyıflı forumlar dılerım

8. hamdi oktay çiftçi

İşallah satmakla doğru ediyorumdur tereddütlerim war aslında, motor çok güzel sürmesi falan çok keyifli görüntüsü sesi on numara, şuan yawaş yawaş kullanmaya çalışıyorum, ama çevremdeki deneyim sahibi kimseler çok tehlikeli olduğundan bahsedip beni uyarıyorlar. Bende tecrübeyi görmezden gelmek istemiyorum. Motorum hakkında bilgi vermek gerekirse; 2004 model Kawazaki zx-6r 636 cc diye geçiyor(ninja) 24 binde, yeşil renkte fotorafını çekince buraya eklicem. Çok temiz benim için tehlike arzettiği için satıyorum, motorun hiç bi sıkıntısı yok. Araba ile takas ta edebilirim. Umarım satma kararıyla doğru bi iş yapıyorumdur.

9. tamerhan öksüz

tamerhan öksüz Üye

Motosiklet:
    Honda
    hangi şehirdesin bende zx6 r arıyodum

10. hamdi oktay çiftçi

Mersindeyim. Daha fazla bilgi için telefon munaramdan ulaşabilirsiniz.

11. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Bencede en iyi karar aldığın sakın dönme bu karardan yürümeden koşmussun sen 125 yada 150 cc den başla bence eğitimde al muhakkak

12. tamerhan öksüz

tamerhan öksüz Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bana uzaksın ankaradan bakıyorum

13. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.
    1-Kesinlikle ybr 125 en ideal seçim olur.Tecrübe ile sabittir.165 bin km lik bir tecrübe.:)
    2- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    3- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve bu linki http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=3954&highlight=T%FCm+%FCyelerimiz+Mutlaka mutlaka tıklayın ve sonuna dek okuyun inceleyin.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

serdarbozalan bunu beğendi.
  14. hamdi oktay çiftçi

15. murat beyazıt

murat beyazıt Yeni Üye

öncelikle herkese tüm motosiklet severlere ve kullanıcılarına canı gönülden şükranlarımı snuyorum sizlere bişiyler yazmak bile bende inanılmaz bir mutluluk hissi yaratıyor bilmiyorum bu motorsiklet tutkusu hiç akıl işi değil derler ya hani ondan geliyor belkide .)
    ben istanbuldan yazıyorum kazasaki zx 6 yı satmıya karar vermekle en mantıklı karaı vermişsin hiç şüphen kalmasın bende cbf 150 yle başlamıştım devamında hyosung gt 250 r sırasındaysa senin motorsikletinin 2007 si zx 10 nu büyük bir kaynakla satın aldım fakat daha 3 üncü haftamda çevre yolunda debriyaj hatası yaptım ve birden 200 km hızda yalnız kaldım ve 100 mtre kadar sürüklendim korkuyu tarif etmek mümkün değil tam bir fiyaskoydu kazayla noktalandı tabiki motorsikletten vazgeçmedim olamazda eşim biraz karşı çıkıyor ama anlayışlı bu konuda büyük motor çok büyük tecrübe istiyor arkadaşımınna yazdığı gibi küçük bir bilek hatası bile ölüme götürebiliyor
    tecrübedende önce motorsiklete imzayı atmadan cüzdana el atmalı ve gereçleri alınmalı ideal ccli düşük hacimli bir motorsiklet gerçekten eski tutkunu geri getiricektir o korku kaza anında ve sorrasındaki benide soutmuştu ama vazgeçemedim motorsiklet bir tutku ve özgürlüktür teşekkürler

16. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sizi tanımamız için lütfen kendinizi tanıtan bir konu açınız.

17. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu konu tarafımdan kilitlenmiştir.Yeni üyeler kendilerini tanıtan başka bir başlık açtıklarında kilit kladırılacaktır.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.