çok şükür kaza olmadı..korumasız çıkmayalım..

Konu, 'Motosiklet Kaza Haberleri' kısmında serkan thundercat tarafından paylaşıldı.

1. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    selam.
    dün kuzenim ile gezintiye çıktık. kuşadası oradan gümüldür, barajın arkasından tekrar izmir ve oradan tekrar kuşadası yaptık..yaklaşık 200 km mesafede çok şükür bi sorun yaşamadık ancak evimize 10 km kala son viraj diyebileceğim bölgede ben dönüşümü yaptıktan sonra aynama baktığımda kuzenimin(cbr 600 f) ışığının yolun diğer tarafına geçtiğini farkettim. kuşadasını bilen kuşturun üstündeki yolu tam ortadan ayıran su kanalını bilir..asfaltın kenarları da mıcırdır. neyse yavaşladım ve kafayı çevirdim. ne göreyim? hüseyin ters yönden geliyor.hemen site sokağına girmesini işaret ettim. yanına gidip noldu dediğim de seviyesiz, dangalak bi oto sürücüsünün kuzenimi virajın dışına ittiğini öğrendim. e viraj çizgin bozulunca biliyorsunuz tüm hesaplar değişiyor. mıcır olmasa gaz tahriğini bırakmadan hafif bi arka fren kontrası falan yap, yatır motoru, al virajı... ama mıcır oldu mu işler değişiyor tabi. Allahtan virajın çıkışına doğru oldu bu olay da, hüseyin çapraz olarak, bilinçli bi şekilde kanala girip çıktı. kanal v şeklinde ardaşlar. yaklaşık 50-60 cm derinliği var.

eğer hüseyin orda düşse idi üzerinde tam koruma olduğu için inanıyorum ki vücuduna ciddi bi zarar gelmeyecekti. sürati 60-80 arası idi ve mıcırdan dolayı virajda motoru yatırmak zorunda kalsa idi üzerindeki korumalar yerde kaymaya direnç gösterebilecekti.

anladığım kadarı ile forumdaki herkez belli bi seviyedeki insanlar ve aileleri var. böyle ******** sürücüler yüzünden, hiç suçumuz yokken kimsemizi üzmeyelim ve üzülmeyelim. tam korumalı gezelim.çünkü böyle kazalardan sonra söylenen şu oluyor: çılgın motorcular, haketmişlerdir...

Omer, Hakan Karael, Erol ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Çok geçmiş olsun, kuzeniniz ucuz atlatmış diyebilirim.

Kask ve korumalar mutlaka çok önemli. Fakat ben derimki, minibüs ve otobüslerle birlikte viraja girmeyelim. Özellikle sağ virajlarda büyük araçlar genişten alabilmek için motosiklet sürücülerini sıkıştırıyorlar.

Ki sizin olayda böyle gerçeklermiş, tekrardan geçmiş olsun..

serkan thundercat bunu beğendi.
  3. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Verilmiş sadakanız varmış büyük geçmiş olsun...

4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun.

5. gürbüz

gürbüz Üye

Çok geçmiş olsun..
    Evet çok haklısınız korumasız asla arkadaşlar...

6. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkür ederim arkadaşlar. viraj konusunda haklısınız. ancak dünkü olayda motosiklet sürücülerini sevmeyen bir sürücü ile denk gelmemizin de payı büyük sanırım. çünkü hüseyini bilerek , aracının burnu ile korkutarak yoldan atmış.. yoksa ülkemizdeki araç sürücülerinin ayna kullanma alışkanlığının ne kadar kötü olduğunu çok iyi biliyorum. dikkatsizlik de diz boyu. ama sorsan onlardan iyi sürücü de yok. bu da işin trajıkomik tarafı.babamın bi lafı vardır. senden başka tüm sürücüleri kör ve sağır olarak farz et ve öyle aracını kullan.....:) Allah hepimiz korusun..

Turgay bunu beğendi.
  7. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    geçmiş olsun herhangi bir kaza gerçekleşmediği için çok mutluyum en güzeli trafikte 4 tekerlerden uzak durmak

8. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Babanızın nasihati gerçekten doğrudur.

Bende hep derim ki trafikte tam bir paranoyak olmalısınız. Heran bir otobüsün arkasından yaya fırlayacakmış gibi yavaşlamalısınız. Her an bir taksi önünüze kıracakmış gibi gelmeli vs... bu tarz paranoyaklıklar sayesinde tetikte oluyorsunuz. Bu şekilde bir çok kazayı önceden farkedip atlatmışlığım vardır..

Allah tüm motorcuları korusun.

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Çok geçmiş olsun...Çok şükür ucuz atlatmışsınız...

10. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    Çok geçmiş olsun size malesef saygı ve kurallar bu ülkede zor bulunan unsurlar :(

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun
    Bizler güvenli Sürüş eğitimleri alıyoruz.Ve yine bir çoğumuz oto kullanıyoruz ama otomobil sürüşü için eğitim almadık almıyoru da.Sürücü kurslarında öğrendiğimiz bilgilerle trafiğe çıkıyoruz.
    Canım ülkemde 4 teker ve üstü araç kullanıcılarının %95 i gibi çok ciddi bir şekilde bilinçsiz araç kullanıyor.Bu konuda ki birinciliğimiz Kainat rekorudur.Ve asla kırılmayacaktır.Canım ülkemde basiretsiz yöneticiler ve bastır parayı al ehliyeti mantığı sürdüğü sürecede bu böyle olacak.Hiç kimsenin endişesi olmasın.
    Yıllardır sürüncemede olan "Stajyer sürüsü" projesi vardır bilirsiniz.Yasa çıktı ve hemen akabinde birilerinin emri ile yasanın yürürlüğe girmesi ertelendi ve hala da ertelenmekte.Ve biz bilinçli sürücüler olarak azınlıkta olduğumuz için sesimizi duyuramıyoruz.İşte burada forumlarda yazıyoruz ve bu yazdıklarımız birilerinin kulağına mutlaka gidiyor ama içimizde var olan bazı KASK kafalılar yüzünden ~serseri motorcu~ imajı kalıcılığını koruduğundan körler sağılar birbirini ağırlar muhabbetinden öteye gidemiyoruz.
    Biz bilinçli sürücüler olarak Anayasal hakkımız olan seyahat etme özgürlüğümüz ile ilgili bilgileri öğrenmek ve yine Anayasal hakkımız olan Bilgi edinme yasası ve diğer yasaları devreye sokarak hakkımızı aramayışımızdan dolayı maalesef bu forumlarda birbirimize geçmiş olsun dilekleriyle kendimizi avutuyoruz.

serkan thundercat bunu beğendi.