Çok Üzgünüm,yardım edin lütfen

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Goktug Uguz tarafından paylaşıldı.

1. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Arkaddaşlar biliyorsunuz aranıza katılalı 1 hafta gibi bir sure oldu. 18 Nisanda ehliyet alıyorum 8 Nisanda Hondanın kursuna katılacagım falan filan.

Gecen ailem ile otururken birden annem motor alma ölürsün sakat kalırsın bilmem ne diyip ağlamaya başladı. Sonra yok motor alırsan ben yokum yok işte biz bu acıya nasıl dayanırız falan sanki ölmüşüm gibi konuşmalar yapmaya başladı.

Mecburen vazgeçmek zorunda kaldım. Ne olur bana yardımcı olun. Nasıl ikna edecegim babam falan ikna oluyor fakat anneye bunu anlatmak cidden cok zor ya. Makine mühendisliğini bile bitirirken bu kadar kafa yormamıştım .gece hiçç uyumadım. Harcadığım paralara mı yanayım verdiğim onca emeğemi yoksa bu kadar heves yaptım ona mı?

Not: Bu kötü motorsiklet zihniyetini halka kazandıranlar insanların ta .... ! Gidonları kopar inşallah

ANIL, Mesut Korkmaz, Omer ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  2. Murat Koseoglu

Murat Koseoglu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Benim aileme düşüncemi acıklamam da sanki cok kötü bişey yapmış onu acıklıyormuş gibi oldu gecen hafta :D

Annem almamı desteklerken , babam '' ben onay vermiyorum ama hayat senin hayatın'' gibi dramatik bir konuşma yaptı sonuc olarak kursa yazıldım alacagım motoru anneme falan gösteriyorum '' Al al mal sahibi olursun '' diyor :D

Seni şu anda cok ıyı anlıyorum ama bence bu kadar emeği de hiç etmemek için düşük güçlü ailene güven verecek bi motorla basla sonra daha normal bişeyler alırsın tabii benim düşüncem bu daha tecrübeli üyeler daha iyi akıl verebilir .. Sana kolay gelsin işin zor dostum

3. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    annen haklı ama ;) önce dikkatli olduğunu akıllı olduğunu uyanık olduğunu ikna et gerisi gelir:) dünyanın en pahalı güvenlik donanımınıda taksan altında goldwing bile olsa annenin gözünde hep kelle koltukta gezen biri gibi olacaksın bunu ancak zamanla aşabilirsin işin zor ama imkansız değil :)

4. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    ya anlatamıyorum şehir trafiğine cıkmayacam sadece haftasonları zevk amaçlı binecem yok iste racing tarzı bir motor almayacam falan filan amanerde abi 50 km suratle giderken düşsen bile ölürsün gözüyle bakıyor. Sanırım cidden işim çok zor

5. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    arkadaslar 28 yasındayım..sabah burdura geldim..askerligimi yapmak için 21 gunluk dövizle askerlik yapacagim..omrumde gezdigim ulke sayısı 50 yi gecmiştir.10 yılım evliya celebi gibi gezerek gecti...
    dun annem beni yolcu ederken hala gozleri yazlı oglum akıllı ol..komutanlarına karsı gelme arkadaslarınla kavga etme inincede beni hemen ara diye nasihatlarla gecti veda faslı..gerisini sen hesap et.

6. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Anneni ikna etme konusunda zor bir aşama seni bakliyor.Fakat yavaş yavaş anlat her şeyi bir den tüketme.Nasıl bir motorla başlıycağın da önemli,Benim ailemde çok karşıydı.Çok uğraştım olmadı.Ama aldım ve 6 ay sonra söyledim.Tabii sana bunu önermiyorum ama vazgecme kararlı ol onlarda anlayış göstericektir...

7. ulas

ulas Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Yamaha
    Anneler bir başkadır. Yolda yürürken bile düşsen onların canı acır. Bunu ona anlatmanın mümkünatı yok zaten. İsterler ki eline iğne bile batmasın..

Anneleri ikna etmek aslında bir o kadar da basit. Gözlerinin içine bakarak ben bunu istiyorum demen bile yeterli olacaktır.

Diğer bir konu ise tabi bunları diyoruz ama umarım yanlış da yapmıyoruz. Allah muhafaza sana bir şey olursa da kendimizi de affetmeyiz. Ona göre ;)

8. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Ya anne işte bir damla gözyaşı hayatı bile bir kenara atmama yeter ama tek kızdığım nokta motoru alamamak değil daha bir tek kelime dinlemeden ölürsün alma demeleri ki ben hiçbir zaan hız tutkusu olan bir insan olmadım 7 senedir araba kullanıyorum nasıl kullandığımıda bilirler hızdan korkarım çünkü gerçekten sağlam bir kaza atlattım ticari takside iken.

Eşimde ilk başta korktu ama dinledi beni. Ona açıkladım anladı. Bakalım pek kolay caymayacam bu işten. Ama rızasını da almadan girmeyi düşünmüyorum.

Ulaş hocam yine de cumartesi gelecem yanına en azından arkadaşım için kask bakacaz.

Abi biliğin 1 Nisan şakası gibi ya haftalarca hazırlan araştır oku hani nasıl diyim utanmasam motoru olmayan motor eğitmeni olacak duruma geldim öyle çok okudum ki okuduklarımla 1 ansiklopedi dolar. :)

9. serkan thundercat

serkan thundercat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    32 yaşındayım. babam 9 yaşımda 23 kişilik minibüş ile araba kullanmasını öğretti. 12-13 yaşımda 303 model otobüsleri kullanıyordum. 22 yaşımda tır kullandım..şu an e ve a2 ehliyetim var. pilot olsaydım ailemin tek yapacağı ben sefere çıkarken el sallamak olurdu sanırım. arasıra 600 lüğün arkasına biner, balık tutacağı yere bırakırım. 60 yaşında babamın altından 125 cc liği geçen sene zor alabildim. gençliğinde kullandığı jawa'ları hatırlatmış ona. kendimi şanslı hissettim valla söylediklerinizde... kızım da biniyo. bi tek eşim tırsıyor 600 lükten. ama 125 lik ile onla da geziyoruz.

dostum Allah yardımcın olsun. senin konun hakkında yorum gerçekten zor yapılır.ama olacağın önüne geçilmez. bisikletle giderken de insanın başına çok şey gelebilir. hayata bu şekilde bakmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.yoksa evden bile çıkamamız lazım.. tabi sonra da deprem senaryoları geliyor. duamızı edicez, niyetimize gidicez dostum. ben başka formül bilmiyorum.

10. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Ya olmaz diye birşey yok hayatta hiçbirşeyin garantisi yok. 50 ile giderken dusup bacagın kırılır eder. fakat 2 sene once kayarken dustum carpraz baglarım koptu 1.5 ay once ameliyat oldum. yani o zaman simdi kayakta mı cok tehlikeli. Babam diyo cok tehlikeli spor gel seni yelkencilik kulubune yazdırayım. 10 ay yapılan bir spormus e iyi guzelde yelkencilikte kafasına diregi dusurup beyin kanaması geciren en az 4 kisi tanıyorum :) yani bu işin sonu yok bak gecen kız istiklalde yururken kafasına 200 kg cam dustu o zaman istiklalde yurumekte mi cok tehlikeli ve olumcul. ya sizinde kafanızı sisirdim ama gercekten inanılmaz uzgunum suan :(

11. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    aile bu işte çok büyük faktör rızalarını almadan kesinlikle alma derim.yarın birgün istemediğimiz birşey olur sonra onlar vicdan azabından duramaz hayatları yıkılır ona göre benim kendi şahsi görüşüm kesinlikle onların onayını al ne yap ne et bir şekilde al yoksa işin zor.

Goktug Uguz bunu beğendi.
  12. tayga berat kılıç

tayga berat kılıç Aktif Üye

çooook üzüldüm:(

13. Baris Coskun

Baris Coskun Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benim annem de oldum olasi karsi cikmistir. Bir gun yazlikta zorla attim arkama annemi. Short t-shirt var ustumuzde, kafada kask felan hak getire. pufur pufur gezdirdim. Ilk basta cok ciglik atti ama 10 dakka sonra alisti. Acayip korkmustum aslinda, gece kaska sarilip yatacaktim :D
    Guvenli kullandigima orda karr verdi heralde. Bir daha sesi cikmadi motora. Onun gozunde el sallayip gazlayan biri olmaktan ciktim o gunden sonra.

Hic kaza yapmadim, basima ne zaman gelir bilmiyorum ama Allahtan o gun degilmis.
    Tabi senin bunu yapabilmen icin once uzun sure anneni uzerek bu aleti kullanip arkana adam atacak kadar deneyim kazanman gerekiyor.
    Rizasi olsa da olmasa da basina bir sey gelirse kendini suclar.
    Sen yine rizasini almaya bak. Her motora bindiginde o evde aglar, senin haberin olmaz.

14. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Babayı ayarladım :) yaklasık 1 saat konusmam gerekti ama değdi. sira geldi anneye onun rızası çok uzak gibi ama babamla girişirsek belki olur . olsun be bu umut bile yetiyor insana :)

15. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    45 yaşındayım, annem de 70. Altı ay önce motorsiklet almak istedğimi öğrenince önce karşı çıktı sonra sustu ama içi içini yedi.

Aylarca korumaları, kası falan seçtim, motordan ve ehliyetten önce onları aldım. Aldıklarımı ona gösterdim, robocop gibi görünce içi rahatladı.

Önce Ninja 250 alacaktım, sonra (benim deyimimle) "daha iyi öğreninceye kadar yarı gücünde olan" CBR 125R almak istediğimi söyledim. İçi iki kere rahatladı.

Tabii, bu yaşta engel de olacak değil ama içi gidiyor. Trafiğe çıkıp uzun yol gittiğimde "gidince bir ara" diyor :)

Ana yüreği !

Bence ikna olmasını bekle ama ehliyet/ders işine de devam et. Bakarsınalışır zamanla bu fikre...

Mesut Korkmaz bunu beğendi.
  16. ibrahim KARAGÖZ

ibrahim KARAGÖZ Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    bizimkilerin hala haberi yoook :D

17. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Konu için yazılan tüm mesajları okudum ve hepsine katılıyorum...

Senin problemini yaşayan bir arkadaşım vardı.Onun annesini ikna etmesi 10 yıl falan sürdü.İnşallah senin ki bukadar uzun sürmez Göktug.

Ne yaparsan yap ama anneni haklı çıkaracak bir durum ile karşı karşıya kalmamak için çok çabala..!

18. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    neeee 10 yılmı:eek: salı eğitime gidiyorum hondaya zaten haftaya da ehliyet sınavı falan en azından alışamasalarda bir sure motor almam arkadasınkiyle pratik yaparım elbet bi sekilde gönlünü alacam. bu zevkten mahrum kalamam ya :) ilk gezimide siz yaparsanız tabi çatalca tarafına soyle guzel bir piknik tarzı yapacam allah izin verirse :):)

19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çevremizde her gün 100 lerce oto trafik kazası oluyor .Ama ailelerimiz nedense otomobile binmeyin demiyor.Hemen motosiklete binmeyin diyorlar.Bu bir çelişki değil mi
    Evet bu bir çelişki
    Ama bu çelişkinin altında yatan başka sebepler var.
    Bir kere Motosiklet az olduğu için ve kazasıda az göründüğü için göze batıyor.Oysa ailelerimiz oto kazalarını kanıksadığı için sıradan geliyor.
    Bence siz sabırla ailenizi bu konuda eğitin.Ben sağlam ayakları yere basan güvenli sürüş yapan motosiklet sürücüleri ile arkadaşlığım var deyin.Mesela bu forumu annenize gösterim.Yazılarımızı nedir ne değildiri anlatın.Motosikleti akıllı İnsanlar kullanabilir deyin.Bilinçli sürücülerle diğer araçlara nazaran daha keyfli ve zevkli bir hobi olduğunu anlatın.Gezilerimizi gösterin.Eğitimlerimizi gösterin.
    Ben motosikleti caddelerde akan trafikte şov yapmak kzılara hava atmak için değil gerçekten bunun bir kültür olduğunu bir yaşam tarzı oldugu için kullanacağım deyin anlatın.Kask kolunda caddelerde akan trafikte şov yapanların diğer canlı türlerinden odlugunu anlatın.Ailelerimiz genelde TV lerde filmlerde bu canlı türlerini görüp not verirler.
    Sabırlı olun.Benim annemde bana sık sık telefon açıp gördüğü motosiklet kazasının etkisiyle sat motoru yoksa seni evlatlıktan ret edeceğim der.
    Ama bilmez veya bilirde anlamakta zorluk çeker o kazaların çoğu diğer araçların sebep verdiğini.bende dilim donduğunce örnekler vererek anlatırım.
    Geçenlerde kaskı kolunda bir canlı türünü durdurdum.Bak dedim sizler yüzünden ailelerimiz bize karşı çephe alıyor dedim anneciğimin yanında.Sen dedim annene ne diyeceksin bu halde kaza yaptığında.Hatta anneciğini tekrar görebileceğini sanıyormusun.Sizlerin yüzünden bizler ne kadar zor durumda kalıyoruz dedim
    Ama anneler yinede ikna olmaz.Ama sabr etmek lazım.ben 30 yıldır anneciğimle bu konuyu tartışırım.Ben bıkmadığım gibi anacığımda bıkmadan her kaza haberinde bana telefon açar 30 yıldır aynı şeyleri söyler.

Bülent.Ö ve serkan thundercat bunu beğendi.
  20. Mesut Korkmaz

Mesut Korkmaz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Ben de 40'ından sonra azanlardanım :)

Geçen yaz, anneme "Ben yarın İstanbul'a gidiyorum bir motosiklet var beğenirsem alıp geleceğim" dediğimde şoka giriyordu neredeyse. Arabayı agresif kullandığımı bildiğinden, korktuğundan ve hep kızdığından "Aman oğlum yapma etme" gibi sözler söyledi tabiki.

Anlatmak istediğim şu: Anneler ve babaların gözünde hep çocuk kalıyoruz.
    Kesinlikle ve kesinlikle annenizi ve babanızı ikna etmelisiniz, yok ikna edemiyorsanız motosiklet hayaliniz hayal olarak kalmalı.

Not: Ben eşimi 2 yılda ancak ikna edebildim ;)