Commuter Arka fren balatası Nasıl Deiğişir.

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Alican tarafından paylaşıldı.

1. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Selam arkadaşlar.Baktım sabaha güneşli bir havada uyandık motorumu çıkarıp yıkadım zincirini gerip yağladım fakat arka fren biraz kuvvetsiz geldi bana 20.000 km oldu motorum.Arka fren balatasına bakmaya karar verdim yanlız sorum şu olacak bu işin böyle çetrefilli bi olayı varmı?Yani şu adımları uygulayacağı teker milini sökücem zinciri gevşetip dişliden kurtarıcam pedaldan gelen ince demiri sökücem burdan sonrasında neler yapacağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz?(motor ramzey xf-125 yamaha ybr nin ikizi:D)

2. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Tamam kardeşler kendim söktüm.Bu balatanın işi bitikmi bakarmısınız.
    He bide aradan şu yay çıktı ilk başta anlamadım ama dikkatli bakınca sinirlerim bozuldu.Serviscilere yalvarıyorum abi bak frenler adam gibi tutmuyo bazen takılı kalıyo basmıyo.Gidip bi tur binip geliyo sonra bi şey yok abisi devam et ben bilmiyormuyum ne olduğunu al işte içinde yay kırılmış bana bi şey olsaydı kim sorumluluğu alacaktı :(

3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Alican kardeş,balatan henüz bitik değil,ancak pabuçlarındaki alüminyum döküm metal kısım çok kalitesizmiş,yahut yay deliği kısmında döküm hatası oluşmuş!..Yayın takıldığı yer kırıldığı için pabuçları ve yayı değiştirmen gerekecek..
    Garantisi devam ediyorsa servis bunu değiştirmesi gerek..

4. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Babamla gittik demin babam tabi resmi kıyafetle olunca yelkenleri suya indirdiler.Yok abi getirseydi çocuk bakardık felan.Babam biraz fırça çekti o suçluluk duygusuyla ücretsiz 1.kalite balata verdiler.

Gökhan TUNALI bunu beğendi.