Çorlu'dan selamlar :)

Konu, 'Marmara Bölgesi' kısmında TUĞBA ŞENSÖZ tarafından paylaşıldı.

1. TUĞBA ŞENSÖZ

TUĞBA ŞENSÖZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba;

Foruma üye olalı epey oldu ama ben yeni yeni vakit bulup girebiliyorum. Çorlu'da oturuyorum, 1984 edirne doğumluyum, İstanbul matematik mezunuyum, özel bir şirkette müşteri temsilcisiyim, alakasız biliyorum ama kader :) Söz konusu şirkette Canan Taş ile birlikte çalışıyoruz, ayrıca yine forumdan Tolga ile evliyim :):) Bahsettiği gibi motorumuzu yeni aldık, haftasonu eğitimdeyiz, kafamı gözümü patlatmazsam deneyimlerimi yazacağım :)

Hoşbulduk :)

tolga.sensoz bunu beğendi.
  2. HAYATİ BEDER

HAYATİ BEDER Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz. yollarda karşılaşmak dileği ile

3. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldin.

4. Canan.Tas

Canan.Tas Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Hoşgeldin Tuğba,
    Bakıyorum da "n" harfinde bir problem yok, maşallah defalarca basmışsın başarılı bir şekilde :)

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    aramıza hoşgeldiniz,keyifli forumlar.

vizeden selamlar :)

6. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. keyifli forumlar. kazasız, belasız, keyfli sürüşler

7. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    tuğba hanım hoşgeldiniz tolga bey ve canan bey den sonra trakya gurubuna bir motor sevdalısının daha katılması çok güzel canan bey köfte ısmarlıycak bize umarım en kısa zamanda tolga beyle ve sizlede tanışma fırsatı buluruz

8. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoşgeldiniz, keyifli forumlar. Eğitim ile ilgili öğrendiklerinizi ve deneyimlerinizi merakla bekliyoruz.

9. TUĞBA ŞENSÖZ

TUĞBA ŞENSÖZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hoşbulduk :) evet eğitimden hasar almadan geçtik, kollar ve bacaklardaki sızlamaları saymazsak gayet iyiyim. eğitimle ilgili olarak;

Honad eğitim merkezinde iki günlük güvenli sürüş 1 eğitimine katıldım, daha önce motora artçı olarak bile binmemiş bir insandım şimdi Hondanın CBF 150 modelini sorunsuz kullanabiliyorum :) tabi trafiğe çıkmadım henüz ve 2. eğitimi almadan da çıkmayacağım.iki gün çok yorucu bir eğitim geçirdik, konuları 15-20 dk lık anlatımdan sonra motor üzerinde uygulatıyorlar. ilk gün öğleden önce ne olduğunu anlamadan motor üzerinde buldum kendimi ve gidiyordum :) sonrasında fren çalışmaları, slalom, sert virajlar, rampa kalkışları, dar dönüşler vs. derken 2 gün anlamadan geçti. 2. günün sonunda 500cc makineler kullandık, slalom yapmadık ama pistte giderken hiç sorun yaşamadık. bisikletten başka hiç 2 teker deneyimim yoktu hatta manuel araba bile kullanmadım hiç ( ehliyetim yok evet, alıcam ama mart sonunda ) ama motoru rampada 1 kez bile stop ettirmedim, düşmedim, vitesleri sorunsuz geçirdim ama 2 kere hatalı fren yüzünden motoru düşürdüm :( neyse çok uç noktalarda hata yapmazsanız hiçbişey olmuyo. muhteşem bir deneyimdi, Hondanın eğitim merkezini ilk başlayacaklar için kesinlikle tavsiye ediyorum, ben öğrendim daha da gelişeceğim. 2. ve 3. seviye eğitimlerden sonra artçılı sürüşe de katılmayı planlıyoruz ancak eğitmenimiz 2. eğitimi almadan motorunuza binmeyin dedi, bizim 650 dragstarımız var.satalım mı hocam ne dersiniz büyük olur mu dedik, gerekli değil, 2 eğitime gelin gerekirse 150li motor kiralar biraz pratikle açığınızı kapatırsınız dedi.

böyle işte :) hiç bilmeyen insanın eştten dosttan öğrenmesi bence zor, gidin katılın, hatta bilenler de ileri seviyeye gidebilir, yanlış bildiğiniz şeyler olabilir. eğitmenler çok sıcakkanlı ve sabırlı, arada fırça yedim ama olsun :) kalkışları tekrar tekrar sabırla gösterdiler, kesinlikle de havlu atmayı düşünmedim :) hava 2. gün çok soğuktu, yüzüm rüzgar yanığı olmuş, dışarda dikilirken üşüyorsunuz ama motora binince üşüme kalmıyor, zihin başka yere odaklığından olabilir. tüm güvenlik ekipmanlarını orada veriyorlar, yağmurluğumuz da vardı ıslanmadık, ayrıca yemekler de güzeldi:)

10. ahmet geyin

ahmet geyin Organizatör

Motosiklet:
    Hyosung
    tuğba hanım sizi tebrik ederim öncelikle eğitimin ne kadar önemli olduğunu vurguladınız tabiki bir bayan olarakta ne kadar hazimli olduğunuzu görüyoruz umarım bayanlarında daha çok motora binmesinde sizin gibi duyarlı kullanıcalırın payı çok olacaktır.siz bundan sonra trakya bayan motorcuların temsizcisi olun bence ..yakışır

11. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Tuğba Hanım MF ailesine hoş geldiniz...Toplantılarda tanışma dileğiyle..

12. TUĞBA ŞENSÖZ

TUĞBA ŞENSÖZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet bence de temsilci olabilirim ama neyin temsilcisi, şimdi bu bölgeden hiç kadın motorcu yoksa ben neyi temsil edicem tek başıma dimi :)

13. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldiniz...Keyifli forumlar...

14. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    eğer sizler gibi bayan sürücüler aramızda olursanız umuyorum daha bir çok bayan sürücü arkadaşımız aramıza katıalcaktır. yakın bir zamanda organizasyonumuz var umarım tanışma fırsatı buluruz çorluda ki arkadaşlarla

15. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Öğrenme isteğiniz, azminiz ve kararlılığınız için sizi tebrik ederim. Eğitime verdiğiniz önem için ayrıca kutlarım. Motosiklet sürmeyi düşünen diğer bayanlar için iyi bir örneksiniz, pozitif anlatım tarzınızı lütfen devam ettirin, ehliyet alıp yola çıkıncaya kadar geçirdiğiniz etapları zevkle takip edeceğiz. Saygılarımla

16. TUĞBA ŞENSÖZ

TUĞBA ŞENSÖZ Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    eğitime gitmeden önce çok tereddütlerim oldu hala da var ama eskisinden daha umutluyum. ben dragstar kullanmak istiyorum dediğimde eğitmenlerim yapamazsın demedi sadece 2. eğitime de ihtiyacın var olmazsa 2 kere gelirsin ama halladersin dediler.insanlar motora nasıl bu kadar ön yargılılar anlamıyorum, çok keyifli bişey, tehlikeli kabul ama kadınlar için sokakta yürümek bile tehlikeli, bu ülkede yaşayabilen her kadın motor da sürebilir bence. bundan sonraki esas sorun evde tek motor olması :) motor yüzünden karı-koca kavgası duydum ama kim sürecek diye kavga edenine rastlamadım henüz :) umarım ilk olmayız :)

Ethem Doğru bunu beğendi.
  17. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Aramıza hoş geldiniz

18. ali şengelir

ali şengelir Aktif Üye

Motosiklet:
    BMW
    motorsiklet forum ailsine hoşgeldiniz tuğba hanım keyifli dakikalar...

19. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

20. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldiniz..