çözemediğm arıza yardım lütfen

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında bilal.bayrak tarafından paylaşıldı.

1. bilal.bayrak

bilal.bayrak Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    arkadaşlar merhaba..

piaggio beverly 250 scooter kullanıyorum..

çok ilginç bir problemi var çözemediğim

motor hiç sorunsuz gibi çalışıyor ancak yarım saatte bir bazen daha sık bazen daha seyrek tekliyor gaz almıyor kesiliyor..ve o dakikalarda eger dusuk hızda seyrediyorsam stop ediyor ve uc dort dakka calsmıyor..çalışınca tekrar stop ediyor ama birkez daha denedigimde yeniden calısıyor ve sorunsuz gorunuyor.bunun dısında normal zamanda cok hafif teklemeler oluyor..motorda 95 oktan benzin kullanıyordum teknik servis 97 kullanmamı soyledi ve degisirdim katkı da kattım enjektor temizleyicili..buji saglam yeni degistirdim..sizce ne olabilir sorun lutfen yardım edin guvenip yola cıkamıyorum..

tesekkurler simdiden

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoşgeldiniz,öncelikle tanışma konusu açmanız gerekiyor.

Enjeksiyonlu ise sokete cihaz fişi takılıp bakılması gerekir. Bence,relanti ile ilgili bir elektriksel problemi var motorun.

3. bilal.bayrak

bilal.bayrak Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Kusura bakmayın bilmiyordum bu uygulamayı şimdi açtım tanışma konusu.
    Biraz daha açarmısınız benim teknik servise ne demem gerek çünkü o bujiden yada benzinden olduğunu düşünüyor sürekli

4. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

bilal kardeşim bu sorunu burda bakmadan görmeden dememizle olmaz,xmax250 scooter sorsan bilirimde bu motoru tanımıyorum en dogrusu servise götürüp bakdırman olur biz burdan tarif etsekde senin yapabileceyini sanmıyorum

5. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Bence de yetkili servise götürmek en iyi çözüm...;)

6. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    bence bi şenol hocama sormak lazım :)

7. bilal.bayrak

bilal.bayrak Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    Zaten üç gündür yetili servise götürmekteyim..ilk gün gittiğimde buji kablosu cıkmıs dedi taktı..aynı sey ertesi gün olunca tekrar gittim buji kırılmış dedi değiştirdik yeni katkılı 97 benzin koydurdu..aynı sorun tekrar devam etti yarın tekrar götüreceğim ama oldukça pahalıya patlıyor bu şekilde..yetkili serviste haklı cunku o bindiğinde herhangi bi problem göremiyor ama bi sure kullanılınca ortaya çıkıyor..kimsenin başına gelmedi mi böyle bir durum uykularımı kaçırıyor

8. DEMİRAT

murat başın ağrısa senol abiye koşuyon:D:D:D:D:D

9. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    valla ömer hocam kıskandıysan sana koşayım bundan sonra ama beni çekmek zordur sölim sonra vay ben yoruldum vay ben usandım demeyesin :D:D:D:D:D:D

10. DEMİRAT

murat şaka diyorum, kıskanacak nevarki senol abiyi bende takdir ederim,zaman zaman eleştirim olsada:):):)

11. bilal.bayrak

bilal.bayrak Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    peki teşekkürler ilginiz için

12. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    ömer hocam işin şakası bi yana daha şenol hocamla tanışmak kısmet olmadı ama gerçekten onu bir abim bir hocam bir üstadım olarak çok seviyor ve takdir ediyorum hani sanki bişe olsa şenol hocama bi telefon açsam koşup gelecekmiş gibi bi güven veriyor

13. Alican

Alican Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Bilal kardeşim daha önce bu sorunda benim başıma geldi fakat benim motosikletim commuter tipiydi büyük ihtimal sorun ecu yani beyinden kaynaklanıyor olabilir Ateşlemeyi kısa süreliğine kesebilir.Başka ihtimaller göz önünde bulundurulursa sübapların çok sıkıdır bujiyi ıslatıp deforme eder ateşlemeyi kısa süreliğine keser.Bu ve bunun gibi sebeplerden meydana gelebilir arkadaşlarında dediği gibi biraz servislerde sürüneceksin :(Umarım sorunun çözülür.

14. bilal.bayrak

bilal.bayrak Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    problem beyindeyse bilgisayara baglandıgında makine arızayı bulur mu? yarın makineye baglayacagiz serviste motoru

birde sorun beyindeyse bana kaça patlar tahmini olarak?

bu italyanların parçası çok el yakıyor.nazar degdi motoruma:mad:

15. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Buradan konuşmak haybeye olur, servisiniz baksın makinede,elektrik veya elektronik herşeyi belli olur. Değilse enjektörler ve yakıt sistemi temizleyici sıvı dolaştırılarak temizlenir hallolur. Beyin fiyatını bilmiyorum, Gv 250 beyni yaklaşık 600Tl. Basınçlı ve buharlı yıkama elektronik aksama iyi gelmez.;)

16. bilal.bayrak

bilal.bayrak Yeni Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    arkadaşlar servis sorunu çözdü sizinle de paylasayım dedim..sorun yan ayaklıktaki açılınca motoru durduran sistemden kaynaklanıyormus..yani seyir halinde stop dugmesini açıp kapama etkisi yapıyormuş ki zaten servis test surusu yaparken stopu acıp kapadı gerçekten de aynı etkiyi yaptı..o parça degisince sorun çözüldü üstüne 200 km yol yaptım tekrar etmedi..o parca arızalıyken motor teklerken sarsılıyordu..servisin gorusune gore sarsılma pipoyu cıkarmıs daha sonra da bujinin krılmasına sebep olmus pipo yerinden çıktığı için..buna benzer sorun yasayanlar beyin arızasını dusunmeden once stop dugmesine ve ayaklıga baktırbilirler..saygılarımla

Eren Göksel bunu beğendi.