Cruise yeni başlayan için.

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Oktay Karateke tarafından paylaşıldı.

1. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Merhabalar sürekli aynı konu açılıyor farkındayım fakat istediğim cevapları diger konularda bulamadığım için birde ben açıyım dedim .

Öncelikle bir scooter kullanıcısıyım fakat cruiser hep hayalimdedir küçük olsun ama benim olsun zaten yeni başlayacağım için 250 cc nin üzerinde istemiyorum 6.500 gibi bir bütcem var 250 lik bir virago desem pahalı ve modeli çok düşük oluyor gene aynı şekilde 250 cc introuder bakıyorum model biraz yükseliyor ama aynı orantıda fiyatlarda bir okadar yükseliyor. Japon'dan şaşmak istemiyorum bir yandan da ilk kez vitesli bir motora gececeğim için düşme kalkma olasılığım çok fazla olduğundan dolayı Regal Raptor alsam diyorum motor serüvenimin bir Çin'li yüzünden bitmesinden korkuyorum sonra diyorumki hayal ve tutkularını bir kenara bırak al bir YBR 125 kendini geliştir ondan sonra 500 - 600 cc lik bir cruiser al keyfine bak ama mutsuz bir şekilde ybr ye binmek gözümü korkutuyor buseferde. Herneyse tecrubem az oldugundan dolayı ve ülke şartları parayı biraz zor kazanıyoruz malum bu yüzden yaklasık 3 aydır araştırıyorum pat diye alınmıyor. Sizlerin tecrubelerine ve yorumlarınıza ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim.

İyi Forumlar
    Oktay Karateke

2. PaNDeRMoS

PaNDeRMoS Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Oktay merhaba bende senin gibi arayışlar içerisindeyim. Fakat daha yeni alışacaksan gözünü bir çinli korkutmasın derim arkadaşım. Regal Raptor kalite bazında diğer çinlilerden daha yüksektir. Su suğutmalı 250 cc motora sahiptir. Temiz bir regal raptor bulabilirsin 4000 TL civarında buna binersin satmakta çok zor olmaz diye düşünüyorum. Kalan bütçen kenarda dursun birikim yapmaya devam et sat regali al viragoyu :)

3. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Kalan bütçeyle şöyle güzel bir kask mont alınabilir aslında ama RR 'cilerden de yorum almak gerek dediğim gibi etimden budumdan arttırdığım para ile bir hüsran almak istemiyorum.
    Değerli yorumun için teşekkürler .

4. PaNDeRMoS

PaNDeRMoS Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Tabi ince eleyip sık dokumak gerek bu konuda sonuçta para kolay kazanılmıyor. Evet Nerede RR'ci arkadaşlar görelim :)

5. Korayu

Korayu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Seninle aynı dertteyiz her ne kadar sağlam deselerde ybr cbf de kendime güvenmiyorum.Sevmiyorumda.hyosung un motor durduğu yerde boşa geçmeme gibi bi sorunu olduğunu duydum birkaç kişiden o yüzden regal raptor veya keeway alcam.1 veya 2 sene sonrada 650cc almayı düşünüyorum.

6. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Alacağım motor V olmalı rolantideyken egzozdan cıkan o sesi duymam gerek o yuzden regale iyi bakmamaya başladım hyosung gv 250 iyi deniyor aslında ama ? bilemedim işte tecrube yok hiç etrafımda motor kullananda yok sıkıntılı biraz iş
    Cruiser klasmanında japonların 250 cc leri aşırı pahalı nedenını anlayamadım ama suzuki introuder 250 8 bin tl civarı - Honda shadow 600 10 bin tl civarı o yuzden şuan için gözüme en iyi hyosung 250 gibi geldi bakalım daha 2 sabredebilirim herhalde

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar.
    Bakım imzamda bir şeyler yazıyor.Hiç kimse bilmediği bir şeyi kendi kendine öğrenemez.İmkansız.Güneşim batıdan doğması kadar imkansız.
    Sizler önce bir güvenli sürüş teknikleri eğitimleri alın.Düşe kalka yara bere içinde bu çok tehlikeli hobi öğrenilmez.
    İmkanımız yok veya boşa para harcayamam derseniz o zaman baştan bu sevdadan vazgeçin.

8. Oktay Karateke

Oktay Karateke Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Şenol Hocam Tecrube yok derken vitesli bir motorda tecrubem yok scooter ile 15 bin km gittim egitime mutlaka gideceğim fakat öğretilenleri daha iyi ve daha doğru bir şekilde uygulayabilmek için kendi motorum ile gitmek istiyordum.

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tecrübe yok derken bende motosikleti kastetmiştim zaten.Motosikletten kastım vitesli olandır.Diğerleri otomatik tabir edilen ama asla otomatik vites olmayan sukuterlerdir.
    Diğer yandan eğitime kadar harcadığınız zamanada bilinç altına doğru yerleşen yanlışlar yüzünden eğitim almış olsanız bile o doğru sanılan yanlışları yaşamaya daha uuzun süre devam edeceğiniz hususudur.Yol yakınken henüz bilinç altınıza doğru sandığınız yanlışlar fazla yerleşmeden eğitim alın demekte katımda budur.