Cruiser için tank pad yapımı :)

Konu, 'Motosiklet Aksesuarları' kısmında hay.alper.est tarafından paylaşıldı.

1. hay.alper.est

hay.alper.est Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    Yine ben :) evet değerli site sakinleri bu gün yine zihni sinir bir o kadar dandik bir projeyle karşınızdayım :):mrgreen:

Eldiven yapımından kalan suni deri paraçsını değerlendirmek istedim.

Elimdeki malzeme yeterince uzun değildi çapraz kullanarak boyu olabilidğince uzatmaya çalıştım.

Böyle birşey şıktı ortaya.

Ön tarafa kanca yapıp diktim.

Motora monte hali.

Diğer kısmı selenin altına şıkıştırdım.

Pek aman aman olmadı farkındayım işte idare etsin sıkılınca atarım:).Elimde malzemem fazla olsa belki daha değişik ve şık bir şey yapabilirdim.

Depodaki boşet depoya giren hava girişini durdurmak benzinin uçmasını engellemek malum pahalı meret.:)

Not :Üye olduğum sitelerde yayınlanmıştır

2. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

alper benim dikkatimi depo kapagının altına naylon koymusun o çekdi ,sana soruyorum depo kapagının altıda bir yay vardır ne işe yaradıgını biliyormusun,ben söyleyim o yay motor calıştıkdan sonra depodaki hava bitince yay acılır ve depoya hava girisini saglar bu sekildede karbiratör benzini depodan kolayca cekip manifottan gecerek pistonlara yollar,şimdi sen o depo kapagını kapatıpta hava girişini kesmişsen motor belli bir süre calıştıktan sonra istop eder nedeni depoya hava cekemedigi için,ayrıca depo kapagında sorun yoksa zaten o bahsettigim yay istop ettikden sonra hava aldıgı deligi kapatıp benzin ucmasını önler,,,,,yani o naylonu cıkar at motorun yolda giderken istop edebilir

3. hay.alper.est

hay.alper.est Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    Abi iyi güzel yazmışsında benim depo kapağında ya öyle bir yay yok yada bozuk çünkü durunca benzin kaçırıyor malesef.Giderkende stop etme durumu olmadı hiç.

4. uguripek

uguripek Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Ya Alper Senin gibi zihni sinir bir buluş bill (ki cidden taktir ediyorum seni) nasıl böyle bir sorunu pembe bir naylon poşet kapatarak geçirir? bir sorun var o olayda servisin yardımcı olmuyor mu? yada başka motorlarada baktın mı? Nefeslik başka yerde olabilir belki ama benzin kaçırma büyük bir tehlike.

5. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Vallaha yazılarınızı gülerek okudum, Zihni sinir arkadaşım harika bir geri dönüşüm projesiyle konuya girmiş :):) Ömer abi ise, depo kapağındaki naylona takılıp, motora vereceği zararı en ince detayına kadar yazmışşş :D:D:d burda zaten çok güldüm :):) Ayrıca gerçekten harika bir bilgi gerçekten, ben ordan hava aldığını hiç duymamıştım :) neyse,

Uğur abi de olaya pembe poşeti dikkat çekerek girmiş. :):) Vallaha harika bir paylaşım olmuş, okurken zevk alarak ve gülerek okudum :)