Cruiser İthalatçı Firmaları kimler ve neredeler?

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Levent.Levent tarafından paylaşıldı.

1. Levent.Levent

Levent.Levent Yeni Üye

Selamlar,
    Bir süredir çeşitli motosiklet forumlarını takip etmeye çalışıyor ve motosikletler hakkında bilgi edinmeye çabalıyorum.
    Yakın bir zaman içinde uygun fiyatlı bir motosiklet (cruieser) alma niyetim var da...

Cruiser segmentinde çinlilere bütçem elverecek şimidilik diye düşünüyorum.
    Üstelik bir dezavantajım da var ki, bu alacağım benim ilk motosikletim olacak ve onda motosiklet kullanmayı öğreneceğim.

Şimdi;
    önümde Keeway, RegalRaptor, Mondial, Jinlun cruieser seçenekleri var. Çeşitli forumlardan ve google.com.tr aramalarından ulaştığım sonuç bu.

Ne yazık ki ilgili markalara ayrılmış bölümlerde, kullanıcı yorumları, yönlendirmeleri ne yazık ki ceviz kabuğunu doldurur cinsten değil.
    Yani bu işe ilk defa atılacaklara ışık olabilecek yorumlardan hakikaten uzak, açıklayıcı değil.

Şöyle ki:
    Çinli alma, vida sıkıp durusun! (Ne vidası, niye, motor parçaları mı açılıyor? Her sürüş sonrası mı? İki günde bir mi? Sele, gidon vidaları mı?, yoksa bu terim yalnızca grup içi bir kodlama mı?/kalitesiz mal/ )

Çinli alma, alırsan da çinli bakımla yürür bunu bil!
    (Bakım zaten tüm mekanikler için geçerli değil mi?) Bu rutin dışında çinliler her sabah, her öğlen, her akşam bakım mı ister? Bakımdan kasıt nedir?
    Motora binmeden gözle yapılabilecek, lastik ayarı, genel görünüm, benzin miktarı, yağ kontrolu mü? Yoksa onun ötesinde basbayağı yarıyarıya tamirci müdahalesi mi? Sabah yola çıktın öğlen ofisten inip bilmem kaç kalem bakımı yapmazsan çinlinin yerinden kalkmama ihtimali elden düşen yumurtanın kırılmama ihtimali kadar mı?

Biraz uzunca bir metin oldu, oluyor ama eminim bu yazdıklarıma deneyim sahibi kimselerin verecekleri yanıtlar, salt benim değil benim gibi çoğu kimselerin de işine yarayacaktır deyip, sorularıma devam ediyorum.

Jinlun, RegalRaptor, Keeway,Mondial dedik ve internette araştırmaya başladık. Başladık ancak bir tek Mondial'in web sitesine ulaşabildik ve bu nedenle ayağa yerebasan tek sağlam papuç çinli bu mu diye ister istemez düşünmeye başladık.

Bu Jinlun'un, RegalRaptor'un, Keeway'in bir ithalatçısı yok mu? Servis ağı gösteren bir web sitesi yok mu,
    normal şehir telefonları bulunmaz mı?
    Mail atıp soru sorabileceğiniz, yanıt alabileceğiniz bir ağyapı oluşturmamış mı bu motosiklet markaları?

Jinlunlar 1996 modelle sınırlı kalmışlar. Onu da mağazadan alamıyorsunuz galiba, çünkü ithalatçısının bile kim olduğunu öğrenebilmiş değilim (tüm google.com.tr araştırmalarıma rağmen). En fazla sahibinden türü sitelerde ikinci el bulanabiliyor.

Keeway'i okmeydanında bir yer satıyor görünüyor, ancak sitesinde keeway ürünleri göremiyorsunuz.
    Bu nasıl bir sahipsizliktir?
    Nasıl bir güvensiz görüntü vermektir?

RegalRaptor. Ne doğru dürüst bir türkçe sitesini bulabildim.
    Ne de mağaza,servis zincirini gösterir bir şey...

özetle:
    Bu cruiser'ların ithalatçısı, ithalatçıların web siteleri vs vb son kullanıcıya güven telkin edebilecek bir organizasyon yapılanmaları yok mu? Varsa nerede?

ilgi ve bilgisi olan, aynı kaygılarla araştırma yapıp bir noktaya varabilmiş olan ve bunları paylaşmak isteyenlere şimdiden çok teşekkürler.

2. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
  3. Necip

Necip Yeni Üye

herkese selamlar keewayın ithalatcısını kim bilen varmı saygılar

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ggogleye keeway yazınca karşımıza çıkan sonuç: