Cub Motora Debriyaj Eklemek?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında EMRE KUYUMCU tarafından paylaşıldı.

1. EMRE KUYUMCU

EMRE KUYUMCU Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Merhaba arkadaşlar.kuba kee 100 cub kullanıyorum 1 yıldır ve çok memnunum ancak el debriyajı olmadan motordan keyif alamıyorum.motoru baya baya söker toplarım elimden gelir yani nasıl yapabilirim sonuçta aynı motorda debriyajlı modellerde var.yaptıracagım yerler yada yapabileceklerim hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    önce kendinizi tanıtın sonra bir kaç kelam ederiz.

3. EMRE KUYUMCU

EMRE KUYUMCU Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Gerekli bölümde tanıttım kendimi

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    eyvallah.Gelelim sorunuza.Yaşınız müsait bir de buraya soru yazabildiğinize uye olabildiğinize göre kafa da çalışıyor.Neden amerikayı yeniden keşfetmeye çalışıyorsunuz.Aracınızda yarım debriyaj var zaten.Ona neden ekstradan debriyaj kolu takmaya calışıyorsunuz.Yeni bir şeyler keşfetmek olmaz bu sadece mevcut sistemi kendi kafanıza göre değiştirip sıkıntılı bir hal almanıza sebep verecek bir çalışma içine girmek istiyorsunuz.satın bunu debriyaj maneti olan başka bir model alın.İnananın daha ekonomik ve daha sağlıklı olur.Sizin yapmak istediğiniz şey kesinlikle fabrikasyondan daha sağlıklı olmaz.
    Aklın yolu bir kardeşim.
    Amarikayı yeniden keşfedeceğinize hazır keşfedilmişi var tadını çıkarın.

5. EMRE KUYUMCU

EMRE KUYUMCU Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Yeni keşifler yapmak gibi bir niyetim yok nedeninide belirttim.yarı otomatik sekilde iki kişi yokuşlarda kalkmak sıkıntı oluyor kalkarken yarım debriyaj yapmak gerekiyor ayrıca motordan bu şekilde keyif alamıyorum.kullandıgım motordan memnun oldugumdan yeni çinli alıp yeni maceralarada girmek istemiyorum.forumu epey dolaştım ancak neredeyse her mesajda ve bana karşıda olan sivri dilli cevaplarınızdan hiç hoşlanmadım...

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ah Be Kardeşim sen sivri dilimi görmedin daha.

murat acar bunu beğendi.
  7. EMRE KUYUMCU

EMRE KUYUMCU Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Yapabileceklerim konusunda yada neden yapamayacagım konusunda gerekli bilgiye sahip arkadaşlardan cevaplarını bekliyorum.

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Neden yarım debriyaj gerekiyor. Ben de models kiss 110 kullandım oda yarım debriyaj di hiç gerek duymadım iki kişi yokuş yukarı kalkislarda demek ki salAKlik bende.

siz önce debriyaj manet (kollu) modellere bakın. O modellerde nasıl bir sistem var ve sizin Cup modelde nasıl bir sistem var ondan sonra olabilirligi konusunda çalışma yaparsınız. Ben ustama sordum bırak kardeşim adamı uğraşma sana ne neden adamın hayalini karışıyorsun dedi.Ben ustanın sözünü dinliyorum size hayallerindeki başarılar diliyorum

İsmail bunu beğendi.
  9. murat acar

murat acar Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    :D

10. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Kardşim motorunla oynama derim. Nasıl oalcağı konusunda öyle usta biri olmadığımdan yorum yapamam ancak. Mekaniği ile oynadığın herşey sorun yaratabilir ve daha maliyetli olabilir. Sadece basitçe yorum yapıyorum. En güzeli sat ve diğer mdelini al.