cümleten selam

Konu, 'İstanbul Avrupa Yakası' kısmında Berkay tarafından paylaşıldı.

1. Berkay

Berkay Üye

arkadaşlar ben de aranıza yeni katılmış biri olarak hepinizi selamlıyorum. bi motor sewdasıdır aldı gitti beni de:) aklımda hayalimde yokken şimdi ehliyet sınavı gelsin de alayım diye kuduruyorum:)

bu arada heyecandan unuttum kendimi tanıtmayı:) adım Berkay şişlide ikamet ediyorum ve 25 yaşında makina mühendisiyim...

bilen arkadaşlardan yardım istesem çok şey istemiş olmam heralde.. hondanın eğitimine katıldıktan sonra 1 ay içinde motoruma binmek istiyorum.şuan kafamdaki motor tarzı naked. ve araştırmalarım sonucunda HYOSUNG GT 250 NAKED hiç de fena bir makina değil gibime geldi. sizlerin de beni bilgilendirmesiyle alacağım motora karar vermek isterim.

herkese çok teşekkürler.bundan sonra bol bol görüşücez artık inşallah...

2. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Tamam hosgeldin de cok da bol gorusmesek iyi olur :) Burayı seveceksin abicim gorecen bak dedi dersin :) Biliyosun motor hayallerim suya dustu ama halen burada okuyup yazıyorum :p

3. Berkay

Berkay Üye

kardeşim sen rahat ol.. bu sene olmadı seneye kesin alıcaksın içime doğdu... ya şu ehliyet gelsin de hayırlısıyla ekipmanları almaya başlayayım yawaştan... kask,mont,eldiven yeterli olur sanırım ilk başlarda...??

4. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    bot çok önemli hele ki ilk başlayanlar için

5. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Berkay motosiklet forum ailesine hoş geldin. İyi forumlar. Motosiklet konusunda naked düşünüyorsan honda cbf 250 yi öneririm.

6. Berkay

Berkay Üye

teşekkür ederim erol. abi ben inceledim o motoru. çok cılız geldi bana ya. şöyle daha kaslı yaşımıza uygun biraz da gösterişi olan 250 lik bi motor arıyorum. tawsiyen için teşekkür ederim. başka önerebileceğin var mı?

7. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bende bugün kanuni ve hondaya gittim ilk motorum olacak honda da CBF 150 ve CBR 125 arasında kaldım aralarında çok fiyat farkı yok e bide kanuni caracal 200 aklımda kaldı acil yardım kafayı sıyıracağım ayrıca CBF 150 güçlü fakat görüntüsü çok cılız kalıyor düşüncelerinizi bekliyorum artık karar vermeliyim:(

8. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    berkay aramıza hoşgeldin hyosuyng haricinde bir markayla ilgilenmeni öneririm yedek parça ve serviste ciddi sıkıntılar yaşarsın bence geniş anlamda bir araştırma içinde ol tek bir marka ve modele bağlı düşünme ;)

9. Berkay

Berkay Üye

abi bütçem 4500 tl. peki senin önerebileceğin gt 250 gibi kaslı, gösterişli, hp si yüksek bi makina var mı??

10. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    hpsi yuksek makinayı napacan berkay allah askına baslangıc motoru bunlar hp neyine

11. dalyan

dalyan Üye

Berkay bey hoşgeldiniz. Eğer temiz bir gt250 isterseniz arkadaşımda var. Makine çok temiz.

12. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
  13. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    recep kardeşime katılıyorum tabi diğer arkadaşlarada bende ms3 250 var ve çok ciddi parça sıkıntısı yaşıyorum bencede erol abinin dediğini dinle hondadan şaşma berkay aramıza hoş geldin

14. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Hoşgeldiniz...

15. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    http://www.break.com/index/first-motorcycle-ride-goes-poorly.html

Turgay videoya o linkden ulaşamadım ama altda verdiğin likdeki konudan ulaştım..!

Valla video herşeyi anlatıyor zaten.Söz söylemeye gerek yok.Bu arkadaşımız zaten 600 falan istemiyor ama isteyenin kulağına küpe olsun :)

Bu arada Berkay Motosiklet Foruma haşgeldin.Forumumuz teknik adam ile doldu maşallah...Bir sürü mühendisimiz var.Pilotumuz dahi var.Bende Makina Teknikeriyim.. :)

Bu yapılan işi doğru olduğunu gösteriyor....

Turgay bunu beğendi.
  16. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    berkay eğer motosiklet hakimiyetine güvensem ikinci el temiz suzuki gs-500 yada kawasaki er-5 önerirdim hem ömürlük motosikletler hemde minumum fiyata maksimum motosiklet keyfi sunarlar ama daha başlangıç seviyesinde bu yüksek hp.lik motosikletler istenmeyen sorunlara sebep olabilirler bence cbf-250 al san ailk etapta yetecektir ;)

17. Önder Yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
    arkadaşlar önerileriniz için sağolun:) ben araştırma sonucu kararımı verdim APACHE 150 alacağım hindistan malı ama yorumlar iyi...

18. Önder Yıldırım

Motosiklet:
    Henüz Yok
  19. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.

Yetmez.Üstüne Motosiklet Pantolonu,Motosiklet çizmesi ve illede olmazsa olmaz "Güvenli Sürüş Eğitimi" gereklidir.

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

Anlayamadığım olay.Beni aydınlatırsanız sevinirim.
    Motora yeni başlayacak olan siz.Neden hp gücüne bu kadar takılıyorsunuz.Neden gösterişi istiyoruz.
    Aslında hobiyi sağlıklı yapmak mı yoksa altında bastırdığımız başka duyguların su yüzüne vurumu mu var.
    Motosiklet kullanmak ciddi iştir.Eğitimsiz bilgisiz ve tcrübesizken neden yüksek cc li yada hp veya bg li motor seçeriz.Ben nedenini biliyorum da sizin yorumunuzu bilmek isterim.

Sadece siz değil motora yeni başlayan herkesin gözünde bunlar var.Kaslı tamam ona bişi demem.
    Ama neden bg hp cc gücü yüksek motorlarla başlanmak istenir.Varmı bu konuya bir açıklık getirecek.

Recep Varlı bunu beğendi.