Çuvaldızı Kendimize İğneyi Başkasına !!

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında Umut Karkın tarafından paylaşıldı.

?

En çok hangi tip motorcudan hoşlanmıyorsunuz?

1. Trafikte kendisini bigisayar oyununun içinde zannedenlerden

12,5%
  2. Motorunun özelliklerini değiştirerek çevreyi rahatsız edenlerden

6,3%
  3. Teyp bağlayıp son ses , mahallede düğün varmış havası yaratmaya çalışanlardan

18,8%
  4. Kendisininkinden daha iyi bir motor gördüğünde selam vermeyen motorculardan

12,5%
  5. Kendisininden daha kötü yada küçük cc li bir motor gördüğünde umursamayanlardan

6,3%
  6. Büyük bir otoyolda artçılı (genelde eşi) ama kask yerine yüzünde atkı sarılı olanlardan.

12,5%
  7. Hepsinden

68,8%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Arkadaşlar hep trafikte 4 tekerlilerin bize karşı olan saygısızlıklarından bizi düşürdükleri tehlikelerden bahseder dururuz. Bizleri farketmediklerinden, farketmek istemediklerinden bahseder dururuz.

Peki biz trafikte neler yapıyoruz?

Bugün çok yavaş ilerleyen bir trafikte arabaların sağından solundan aralarından çok seri ve sıfır geçen bir kuryeci arkadaş gördüm az kalsın orta refuja giriyordu allahtan başına bir iş gelmedi ama eminim orada bulunan bütün araba şöförleri küfretmiştir ve malesef haklılar.
    Adamların önündeki araç hareket ediyor onlar da harekete başlarken sağtaraflarından aniden önlerine kırılan ve öndeki aracın solundan sıfır geçen bir motosikletli görünce acaba bu araç kullanıcılarının motosiklet kullacılarına karşı tutum ve davranışları nasıl olur?

Ve ben bu tarz motosiklet kullananları ilk kez görmüyorum.

Trafik kuralları bizim içinde geçerli !
    KENDİMİZE SAYGI DUYULMASINI İSTİYORSAK, SAYGI DUYMAYI ÖĞRENELİM !

2. Murat ORAK

Murat ORAK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet Malesef Haklısnız,Özellikle Kurye Arkadaşlar Gelişi güzel Kontrolsüz Hareketler Sergiliyorlar.Bu benimde Dikkatimi çekiyor.Lütfen Herkes Özellikle Kurye Arkadaşlar Biraz Daha duyarlı Olalım arkanızda Koskoca Bir Aile var.

Umut Karkın bunu beğendi.
  3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    konu için teşekkürler bende bu konu hakkında geçen gün
    birşeyler yazmıştım. sanırım ömerin de açmak istediği konu böyle bir şeydi.

Omer ve Umut Karkın bunu beğendi.
  4. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    çok doğru trafikte bende farkediyorum bu tipleri kendi canlarını tehlikeye atmakla beraber kurallarına göre motosiklet kullananlarında kredisini düşürüyorlar.

5. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    herişin bir aciliyeti vardır ama son durak kara toprak deyilmi karşılaştıklarımla özelliklede kuryelerle abi acelem var kardeş evrak teslim edicem geç kaldım da vs gibi sözler duyuyorum ama 2 dk geç git bence problem olmaz mümkünse herkes bu konularda daha dikkatli olalım kazasız sürüşler arkadaşlar

6. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    zaten 4 tekerlilerin gözünde bozuk olan imajımızı birde biz bozmayalım daha dikkatli olalım hiçbir evrak yada iş hayatımızdan ve geride bırakacaklarımızın gözyaşlarından daha değerli değildir arkadaşlar

7. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet barış abi ama sadece kuryeleri kasdetmiyorum.Yayaların arasına deli gibi girenleri,orijinal egzozlerını bozup milleti rahatsız edenleride kasdediyordum.Bu konu altında konuşalım artık bunları.Bu günlerde hastamız olduğu için forumu sadece yüzeysel takip edebiliyorum...

Aslında herkez doğru ile yanlışı ayırt edebilecek kadar zekidir.Hepimizde bazen yanlış işler yapabiliriz.Önemli olan bunları tekrarlamamak ve alışkanlık haline getirmemekdir...

Nasıl yollar,sokaklar ve caddeler sadece otomobiller için değilse biz motorcular içinde değildir.Trafikde bir acemi otomobil sürücü gördüğümüzde onu rahatsız ve huzursuz edecek hareketlerden kaçınmalıyız.Aynı şekilde yayalarada gereken saygıyı göstermeliyiz...

Barış ve Umut Karkın bunu beğendi.
  8. Utku Can Varol

Utku Can Varol Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bu konuda çok haklısınız, bir motosikletlinin tamamen kısa yoldan gitme sevdası yüzünden gerçekleşen kazalara kaç defa tanık oldum bilmiyorum. Yayaların kolaylıkla geçmesi için yapılan refüj boşluklarından geçmeye çalışan scooterlar özellikle büyük tehlikelere neden oluyorlar malesef. Motorsikletin bir yere çabuk gitmeye yarayan bir araç değil de daha çok hayatın tadını çıkarmaya yönelik bir eğlence aracı olduğunu unutmazsak, hayattan daha çok keyif almak için motorun üzerinde daha çok kalmayı tercih edebiliriz belki, o zaman da böyle talihsiz ve hem yayaya hem de 4 teker kullanıcılarına karşı saygısızlık içeren hareketlere girişmekten vazgeçeriz. Herkes biraz daha dikkatli olmalı bence de...

Umut Karkın ve Omer bunu beğendi.
  9. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ankarada kolejde ara sokaklardan Ahmetler postanesinin oraya gelirim her sabah ve orada trafik yoğun olur ve her gün mutlaka trafik polisi olur, bende birgün boşuna beklemeyim trafiği diyip kaldırımdan en öndeki aracın önene geçtim ki orada da polis var döndü bana sen araç değilmisin kaldırımda ne işin var dedi...

Bende haklısınız özür dilerim diyerek olayı geçiştirdim ve bir daha kaldırımdan gitmiyorum :) ki her zaman yaptığım birşeyde değildir.

Örneğin işten arabayla eve gitmekle motorla gitmek arasında vakit olarak hiç bir fark yok çünkü aralardan derelerden değilde 4 tekerlikli bir araçmış gibi hareket ediyorum trafikte.. doğrusuda bu zannedersem.

Omer bunu beğendi.
  10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Umut abicim tabiki sana katılıyorum ancak motosikletinde vermiş olduğu avantajı tabikide kullanıcaz .Ancak bunu trafiği tehlikeye sokmadan yapalım diyorum... :) Yoksa abicim aracın solunda geçeçek müsait bir alan varken saatlerce bir aracın arkasına takılmaya gerek yok... :)Tabii kaldırıma çıkalım anlamına gelmiyor bu yanlış anlaşılmasın... :)

11. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ömer hocam Ankara merkezde genelde pek geçecek yer olmuyor ama bazı arkadaşlar motorları yatıra kaldıra sığdırıyorlar o arabalar bende riske girmiyorum, ama belirgin sıkıntısız boşluklar olursa tabikide değerlendiriyorum..

Başka bir sıkıntıda şu bazı arkadaşlarımız araçlar ilerlerken sağlarından hıza önlerine geçiyorlar araçların, zaten küçüğüz görünmek zor birde sağdan girince kaza riski artıyor allah korusun..

12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet abicim bende katılıyorum zaten senin tüm yazdıklarına sadece bende bişey eklemek istedim yazdıklarımıza :) Bu arada Ankara'da askelik yaptığım için Kızılay ve bölgesini oldukça iyi biliyorum.Dediğin gibi pek motosiklete de elverişli yerler değil aslında.Yollar özellikle ara caddeler çok dar bence... :)

13. fuat karadag

fuat karadag Aktif Üye

erzurumda pek sıkıntı olmuyor bu konuda . avantaj kullanmak gayet normal ama biraz dikkat birşey kaybettirmez.acele giden ecele gider .

14. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Ömerciğim teşekkürler,

Evet ankaranın sokakları caddeleri çok geniş sayılmaz çok ileri görüşlü belediyecilik yapıldığı için çok dar tutmuşlar arabalar kenarlara park etmesinler diye :)

Omer bunu beğendi.
  15. selcuk_celik

selcuk_celik Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    kurye arkadaşlarımızın trafikte yarattıkları tehlikeli durumların hepsinin farkındayız.

aslında onlar da farkında. bir kurye ile konuşma fırsatım olmuştu. onlar maaşla değil de primle çalıştıklarından dolayı, ne kadar teslimat o kadar mantığı olduğu için

bu kadar aceleciler. tabi canımızdan önemli mi para diyeceksiniz.

tabi ki değil...

16. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Bence motor sporu yaptırılması gereken arkadaşlar, öyle motor kullanmak her yiğidin harcı değil,

(yiğitlik yapmanında manası yok tabi)

17. selcuk_celik

selcuk_celik Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    ne demek istediğini tam anlayamadım "motor sporu yaptırılması gereken arkadaşlar" derken neyi kastettin acaba????????

18. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Elbette trafikte yeri geldiği zaman motosikletlerimizin avantajını kullanacağız. Fakat arabaların arasından silme ve hızlı geçmek anlamına gelmemeli bu avantaj..

19. Erol Ceyhan

Erol Ceyhan Site Bağımlısı

Motosiklet:
    SYM
    Arkadaşlarında dediği gibi bazı kuryeler ve her araya girmeye çalışan lokanta motorları imajımızı karalayan 2 çeşit motorcu tipi ama bakıldığında yaş ortamaları 18 civarında yaş ortalaması biraz daha yükseltilirse daha sağlıklı motor kullanacaklarını düşünüyorum....

20. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    tabiki sadece kuryeleri günah keçisi yapamayız. burada söz konusu olan
    topluma saygısız tüm kişilerdir. bu konuda yazdığım yazıyı aşağıya
    tekrar yazıyorum.

"""evet doğru söylüyorsun, hele bir de piyasadaki %50 ehliyetsiz, plakası yukarı bükülmüş,
    altından ışıklar saçan, öküz böğürmesi sesli ekzozları ve yoğurt kabı
    sesli hoparlörleriyle sokakları gürülteye boğarak gezen, motorcu bozuntularını da
    bir şekilde halledebilirsek (eğitebilirsek) efendice motorunu kullanan bizler de
    daha emniyetli ve keyifli sürüşler, yolculuklar yapabliriz.

ben piyasadaki kötü motorcu imajının bu ve bunun gibi motorcu bozuntularından
    kaynaklandığını düşünüyorum. aslında bu Ömerin açmak istediği başlığa konu olabilirdi ama buraya kısmetmiş

yani çuvaldızı birazcık kendimize de batıralım, ehliyet kurslarının her tekere(2-4-6-8-10)
    belge verdiğini unutmayalım"""

Umut Karkın ve Omer bunu beğendi.