Daelim roadwin 250 nasıl bilirsiniz?

Konu, 'Motosiklet Marka ve Modelleri' kısmında Emre Çağlar tarafından paylaşıldı.

1. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Herkese selamlar,

daelim roadwin 250 motosikleti nasıl bilirsiniz? İlk motosikletim olarak CBR250R bakıyorum ama bir arkadaşımın da kullandığı bu motosiklet de alınabilir mi diye düşünüyorum.Öncelikle CBR250R dan daha ucuz.Bu artılarından birisi.Benim için diğer bir artısı da CBR250R dan biraz daha kalıplı olması.zira cbr altımda oldukça küçük kalıyor.Sizin düşünceleriniz nelerdir? Yol tutuş,kullanım,yakıt tüketimi,kronik sorun,başlangıc için tepkileri kullanımı vs değerlendirebilir misiniz?Yoksa hiç kasma git CBR250R mı al dersiniz.Bildiğim kadarıyla oturus pozisyonu da CBR a oldukça benziyor.(RR lara kıyasla daha dik ve daha az yoran).Fikirlerinizi bekliyorum.saygılar.

2. Kaan Tunç

Kaan Tunç Üye

Motosiklet:
    Honda
    Forumda bir arkadaşta bu model vardı onunlada iletişime geçebilirsiniz.Bu motor hakkında pek bi bilgim yok fakat ben cbr hastasıyım :) nasipse martta ehliyet yaşım dolacak ve doğru cbr aramaya :) tabiki herkesin kendi fikri kendi beyenisi bize sadece hayırlı olsun demek düşer :) Ama roadwin güzel görünen bi motor bence.

3. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    09062012143034.jpg
    Daelim Roadwin 250 (9.244 TL)

09062012143034.jpg TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor Tipi : Su Soğutmalı, 4 zamanlı, tek silindirli
    Motor Hacmi : 250cc
    Maksimum Güç : 25 hp
    Yağlama : Basınç ve Sıçratmalı
    Yakıt Sistemi : Enjeksiyon
    Ateşleme : C.D.I.
    Çalıştırma : Elektrik marş
    Şanzuman : Sıralı 5 vites
    Son Aktarım : Zincir tahrikli
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 15lt
    Şasi : Çelik boru şasi
    Ön Süspansiyon : Teleskopik
    Arka Süspansiyon : Helezonik yay, salınım kolu
    Ön Fren : Hidrolik çift disk
    Arka Fren : Hidrolik tek disk
    Ön Lastik : 110/70 - 17
    Arka Lastik : 140/60 - 17
    Toplam Uzunluk : 2025mm
    Toplam Genişlik : 740mm
    Toplam Yükseklik : 1040mm
    Sele Yüksekliği : 780mm
    Tekerlekler Arası Mesafe : 1625mm
    Ağırlık : 132kg
    Önerilen Yağ Cinsi :
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Honda CBR 250 R (10.500 TL)

Motor Sıvı soğutmalı, 4-zamanlı, 4 sübaplı, DOHC, sıralı tek silindirli
    Motor hacmi (cc) 250
    Silindir çapı x strok (mm) 76 x 55 mm
    Sıkıştırma oranı 10,7 : 1
    Yakıt sistemi PGM-FI Elektronik Yakıt Enjeksiyon Sistemi
    Maks. Güç (kW@dev/dak) 19,4/8.500 (26,4 PS) = 26 hp
    Maks. Tork (Nm @ dev/dak) 23,8/7.000
    Ateşleme Bilgisayar kontrollü, dijital transistörlü, elektronik avanslı
    Çalıştırma Elektrikli
    Şanzıman 6 vites
    Güç aktarımı O-ring zincirli
    Boyutlar (UxGxY) (mm) 2.035 x 720 x 1.125 mm
    Tekerlekler arası mesafe (mm) 1.370 mm
    Sele yüksekliği (mm) 780 mm
    Yerden açıklık (mm) 148 mm
    Yakıt kapasitesi (litre) 13 lt. (yedek dahil)
    Tekerlekler
    Ön 5 kollu alüminyum döküm
    Arka 5 kollu alüminyum döküm

Önemli farklılıklar sarı renkle işaretli. Diğer özellikler, ikisinde de hemen hemen aynı. İkisi de Japon üretimi. Bana sorarsan Honda daha estetik duruyor ama Daelim motorsikletleri; herzaman muadillerine göre ve bahsettiğimiz Honda CBR 250R modeline göre daha büyük boyutlara sahiptir. Daelim; Hondaya göre görünüm bakımından çok farklılık göstermiyor. Teknik özellikleri de bir hayli birbirlerinin aynısı diyebiliriz. Yani honda ile arasında çok az teknik özellik farkı var. Honda biraz farkla öndedir. Dayanaklılık açısından da aynı şekilde.

Ekli Dosyalar:

• 4.jpg
      Boyut:
      3,7 MB
      Okunma:
      26
    İsmail bunu beğendi.
  4. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha

Mümkün değil. Roadwin Honda'nın kalitesi ile boy ölçüşemez. İncelediğim kadarıyla Roadwin, Hyosung'tan bile kalitesiz geldi gözüme. Plastik, mika oyuncak gibi. Binmeden almayın...

Berkay Ömür bunu beğendi.
  5. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Birebir hondaya benzetmeye calismislar. Yedek parca ve servis olayi disinda zorlugu yoktur diye tahmin ediyorum. Zaten en onemli olay da bu zaten. Yarin obur gun parca degistirmek istediginde nerden, ne kadara ve ne kadar zamana temin edebileceksin? Yamaha, Honda, Suzuki, Kawasaki, BMW derim ben. Bu 5 markadan sasmasin alacagin motor, ister 50cc olsun ister 1200cc olsun..

İsmail bunu beğendi.
  6. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
  7. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Teşekkürler yorumlar için.Daelim roadwin kullanan bir arkadaşım yedek parça sıkıntısının çok ciddi olduğunu söylemişti.Bunun dışında muhtemelen motor ve malzeme kalitesi olarak honda nın gerisindedir ama biraz da fiyat/performans oranına bakmak lazım diye dusunuyorum.sonucta CBR 250R a göre daha ucuz bir alet ve şaka maka 250cc motora 10.500 civarında para veriyorsunuz az değil bence:) Ama tabi bir de hayatım boyunca bu aleti de kullanacak değilim 2.el piyasasını da düşünmek lazım.Özetle fiyat ve boyut olarak Daelim, Kalite ve 2.el pazarı olarak da Honda.Ama ucuz ve yakışıklı oluşu dikkatimi çekti ne yalan soyleyım.185im ve cidden bu motorlar altımda oyuncak gibi duruyor:D ama maksat öğrenmek o yuzden küçük kullanımı kolay bir alet almalıyım diye avutuyorum kendimi:)

8. Mehmet Fatih Bütün

Mehmet Fatih Bütün Üye

Motosiklet:
    Piaggio
    http://www.daelimtr.com/

Bu adresten E-Ticaret sitesine üye olarak giriş yaptıktan sonra, hangi ilde olursan ol yedek parça temin edebilirsin. Asya Motor ilgileniyor Daelimle. Büyükşehirde ikamet ediyorsan asla sorun olmaz ama diğer illerde birebir alışveriş ve servis hizmetleri konularında sıkıntı yaşayabilirsin. Motorsikletinin garantisi dolduktan sonra istediğin serviste baktırabilirsin zaten. Bu web adreslerinde, Daelim'in servis haritası mevcut. Oradan oturduğun ile göre servis hizmeti olup olmadığını veya servis hizmeti varsa adresini öğrenebilirsin. İyi günler dilerim.

https://www.asyamotorbayi.com/