Debriyaj Balatası Yayları

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında hamdi gundogdu tarafından paylaşıldı.

1. hamdi gundogdu

hamdi gundogdu Üye

Motosiklet:
    Kymco
    Selamlar. Arkadaşlar scooter da debriyaj balatası yaylarının görevi nedir? Birde yayların kalın veya ince olmasının işlevi nedir? Yardımlar için peşinen teşekkürler :D

2. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Vitesli motorlarda bulunan debriyaj sistemi motor yağının içinde çalışır.(Sanırım tüm vitesli motosikletler böyledir.) Çoklu balataları aynalara baskılamak için baskı yayları vardır..Bu yayların sertliği (tansiyonu) üretici firmanın motorun gücüne göre hesaplanarak konur..Baskı yaylarının incesi kalını diye isteğe göre bir değiştirme yapılamaz..Kendi orijinal tansiyondaki yaylardan başkası kullanılamaz..

Skuter lerde kavrama sistemi farklı olduğunu sanıyorum..Benim onlarla ilgili tecrübem yok ,ancak onlar otomatik olduğundan kayış sistemleri var galiba,onlarla ilgili uzman bir arkadaş cevap yazarsa ben de öğrenmiş olurum!..

http://img43.imageshack.us/img43/7946/clutch16.jpg
    http://img96.imageshack.us/img96/2516/clutch14.jpg

hamdi gundogdu bunu beğendi.
  3. hamdi gundogdu

hamdi gundogdu Üye

Motosiklet:
    Kymco
    evet scooter için bilgiye ihtiyacım var. yinede cevap için teşekkür.

4. DEMİRAT

DEMİRAT Üyeliği İptal Edildi

debriyaj balatası yayları debriyasıjın kavrama noktasını ayarlar,yaylarla oynamamak en dogrusu,motosiklete zarar veririr,sen hiç bu bölümlerine merak salma bence,oynama motorla yani başına iş alırsın,teknik konular bunlar

5. İsmail Kurt

İsmail Kurt Aktif Üye

Motosiklet:
    Keeway
    e oldu mu şimdi hani şevk kırmayacaktık:D:D:D:D
    vallaha ben şahsen keewayımı komple dağittiım şimdi parça geldikçe yavaş yavaş toplayacağım
    foto mak bulursam çekip paylasıcam