Debriyaj halatı...

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Gürkan.baz tarafından paylaşıldı.

1. Gürkan.baz

Gürkan.baz Yeni Üye

ah çin malı ah nerden aldım ki seni ben.
    Abiler bugün vitesi 4e takmak için debriyaja bastım bıraktığımda kol yerine dönmedi elimle itekledim ileri. Koptuğunu sanmıyorm sanki yerinden çıkmış gibiydi. Acaba motor çok hasar almışmıdır ve ne kadara yapılır bilen varsa yazsn lütfen? :confused:

2. goksel ozdogru

goksel ozdogru Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    geçmiş olsun. eğer sadece halat yerinden çıktıysa birşey olmaz, yeniden takılabilir. ama stop ettikden sonra vitesleri değiştirip boşa alamadıysan kötü durumlara hazır ol. motorun yanında debriyaj kolu vardır ona bak , olması gerektiği gibi penseyle sıkıştırıldığında yerine gelir mu. halat orada debriyajı sıkınca kopmuş mu , çıkmış mı yoksa kablo sonundaki kol boş mu çalışıyor. inşallah problrm kolay hallolur.

3. Gürkan.baz

Gürkan.baz Yeni Üye

4. viteste motoru stop ettirince motorun yanındaki kollu elle yukarı doru çekip vitesi boşa attım Allahtan evin yakınındaydım itekleyerek götürdüm eve.Galiba kopma yok halatta.Yarın bakacam yapabileceğim bişeyse hallederim olmazsa bi ustaya götüreceğim.

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    merak etme debriyaj balataların dah sıyırmış olsa en kalıtelı balata seti 60 tl :) için rahat olsun bu durumda motorun sadece debrıyaj kısmına kasar verırı kı senın anlattıgına göre pek bır sorun olacağınıda sanmıyorum