Demiratımla 2300 km. ve hudud boyları

Konu, 'Önerdiğimiz Gidilecek - Gezilecek Yerler ve Parkur' kısmında bülent tenikeci tarafından paylaşıldı.

1. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Merhaba dostlar.nicedir hayalini kurduğum motor gezimi nihayet bayramda gerçekleştirme imkanı buldum.Öncelikli hedefim İstanbul'daki kuzenim Bayram ağabeyle buluşup(kendisi yakınlarda mf.'ye üye oldu) İstanbul'un kıyı köşede kalmış saklı güzelliklerini,tarihi yerleri,boğaziçini vs.gezmek, sonrasında trakya ve 7 yıldır özlemini duyduğum serhad boylarının nazlı şehri Edirne'ye ulaşmak idi.
    Bayramın birinci günü vazifedeydim,sonrasında yol için hazırlıklara başladım.İkinci gün erken vakitte tası-tarağı motoruma yükleyip gazı çevirdim, bismillah deyip yola revan oldum.Malum Kastamonu soğuğu çetin.Şehir çıkışı durup ne bulduysam üstüme giydim.Yolda belli aralıklarla durup çay molası veriyorum. motora keyif için biniyorum ve acele etmeye gerek yok.zaten gece pek uyuyamadığım için biraz uykusuzum.Karabük, Eskipazar,Geredeyi geçip otobana girdim ama gözlerimde ağırlaşmaya başladı.Kısa bir süre şekerleme molası veriyorum.15 dk. kadar.fakat Bolu tüneline girerken anlık dalmalarla beraber resmen motor üstünde rüya görmeye başladım ve bu hiç bu kadar uzun gelmedi bana.tünel bitince ilk boşlukta sağa çekip yarım saat uyuyup kendime geldim.akşam vakti İstanbul'a giriş yaptım ama ilerlemek ne mümkün. bir trafik ki sormayın.aralardan filan geçe geçe Kağıthane'deki babamların evine kendimi zor attım.
    Perşembe sabahı G.O.P.ta Bayram ağabeyle buluşup gazı açtık.karşıya geçip boğaz kıyısını boydan boya katedip Beykoz'dan yukarı çıkıp Yuşa tepesi,Anadolu fenerine de uğradıktan sonra eski yolları takiben Riva'ya ulaştık.
    buralar Anadolu feneri
    [​IMG]Bayram'ın askerden dağıtıma gelen oğlu Emre ve kızı Ebru'da bizlerleydi.
    ve sonrası Riva'ya varış.
    [​IMG] Riva'da çay-börek molası veriyoruz sonrası eski köy yollarından oldukça zahmetli bir şekilde Şile'ye ulaşabildik.
    bu arada akşam oldu ordan otobana çıkıp tam gaz günü bitirdik.
    Cuma günü bu sefer sadece ikimiz yola çıkıp avrupa tarafı boğazı geçip Kilyos'a vardık.ordan orman yolunu takiben motorcuların uğrak yeri olan Çiftalan'a ulaştık.ordaki iki motorcu abimizle buluşup doğanın ortasında mangal sucuk ve çay keyfi yaptık.burası karadeniz kıyısında ,ağaçlık ve ortasında göl olan doğa harikası biryer.
    Bayram'la yarın Edirne'ye gitmek üzere sözleştik.ben gece çadırlayıp kalmak niyatindeyim ama Bayram ağabey illede akşama döneriz diye tutturdu.

2. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha
    nihayet büyük gün geldi.sabah erkenden hazırlanıp yola çıktık.Bayram ağabeyin gop'taki evinden eski edirne asfaltına çıkıp gazı açtık.Arnavutköy, Tayakadın binkılıç halaççı gibi eski yollardan gidiyoruz.çok güzel yerler,çok egzotik manzaralar eşliğinde ilerliyoruz,köyleri geçiyoruz.Ben bu tarz yolları çok seviyorum.otoban biraz sıkıcı geliyor bana.böylesi benim ruhuma çok daha uygun ama şartlar müsait oldukça tabii.nitekim bu yolları geceleri motorla katetmek bir o kadar sakıncalı.vize, pınarhisar,Kırklareli'yi geçiyoruz.Ve nihayetinde güzel şahir Edirne. 7 yıllık bir özlem var bu şehre karşı bende.

Ziya Çerezci bunu beğendi.
  3. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha
    Selimiye camii altındaki tarihi arasta
    sanat tarihi ile oldukça alakadar biriyim.özellikle Selçuklu ve yükseliş dönemi Osmanlı mimarisi beni mest eder.Mimar Sinan'ın estetiği,mimarisi ise beni benden alıyor.Edirne bu anlamda çok özel bir şehir benim için. şu estetiğe şu ihtişama dikkatinizi çekerim.
    Edirne Eski camii. bir şaheser daha.
    Ve Balkan Şehitliğindeyiz.Binlerce yıllık şanlı Türk tarihinin en acı, en zor sayfalarından birinin hatırası önünde hüzünle ve dinmeyen bir acıyla bakarak dolaşıyoruz şehitliği.

Onur Filiz ve Ziya Çerezci bunu beğendi.
  4. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha
    ve Kapıkule hudud kapısındayız.artık burdan ötesi yok.çok isterdim burdan devam edeyim geçip gideyim ama maalesef.
    şimdi gelde Balkan savaşlarına kahırlanma.100 yıl önce vilayetimiz olan topraklara izinsiz,vizesiz geçemiyoruz.

5. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha
    Şehir merkezine geri döndük.tarihi eserleri ziyaret ediyoruz.eski köprüler,kervansaraylar ve Sağlık müzesi.

Üç şerefeli camii

akşama kadar gezdik.yemek için düzgün lokanta ararken yanlışlıkla tabildotçuya girmişiz.ayıp olmasın diye geri de çıkamadık, bir güzel yedik ne verdilerse.ama Bayram abi ciğeri çok beğendi.Akşam çayımızıda içip dönüş yoluna girdik.saat 6 da otobana girdik ve hava kararmıştı.gitgide hava soğumaya başladı ve ayaza kesti.şimdiye kadarki en zorlu yolculuklarımdan birini yaptım.hızımızı kesif soğuk yüzünden 80 den 70'e, hatta 60'a kadar düşürdük ve çoğunlukla emniyet şeridini kullandık.yarın ilk iş şu kuryelerin kullandığı elciklerden alacağım.gece 12 de eve vardığımda soğuktan her tarafım uyuşmuştu.

Onur Filiz ve Ziya Çerezci bunu beğendi.
  6. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha
    Pazar günü son günümüz.bu günü sadece İstanbul'a ayırdık.ilk durak Eski İstanbul.Sultanahmet ve Ayasofya.

karşıya geçip yine boğaziçini geziyoruz.Beylerbeyi'nden Beykoza kadar tüm sahil şeridini gezdik.

akşam oldu.Bayram ağabeyle vedalaştık.ben yarın dönüyorum, O da işbaşı yapacak.

7. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Gezi raporu ve fotolar için teşekkürler.Çok beğendiğim ama bir türlü nasip olmayan bir rotayı takip etmişsiniz.Darısı bizim başımıza.

Kuryelerin kullandığı elcik koruma kılıflarından alacağınıza adam akıllı bir eldiven daha çok işinize yarayacaktır.www.mototr.com adresinde bu adam akıllı eldivenlerden mevcut ve kesinlikle daha sağlıklı.
    Elcik kılıfları ellerinizi soğuktan yağmurdan korur ama o kılıflara güvenip ellerinize sağlıklı olmayan normal eldiven kullandığınızda ALLAH korusun bir kaza anında sıfır koruma ile asfaltla tanışırsınız.
    Benden söylemesi.

bülent tenikeci bunu beğendi.
  8. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Paylaşım için teşekkürler.

9. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha
    Pazartesi sabahı 7 de motoru hazırlayıp babamla vedalaşıp yola koyuldum. Babamın ellerini açıp arkamdan dua etmesini hiç unutamam.ama hava oldukça soğuk.yoğun bir sis ve çise şeklinde yağış var.İstanbul'u geçene kadar açıkçası çok zorlandım.görüş çok kısıtlı.sık sık vizör puslanıyor.Gözlükte hakeza.ikide bir cam silme molası.neyse İstanbul'u geçince trafik bitti ama hava yinede soğuk ve sisli.kocaeli çıkışına kadar sis vardı.sonra açtı ama soğuk bıçak gibi kesiyor.sık aralıklarla mola veriyor ve hızımı 70-80 arası tutuyorum.üstüm sağlam ama kasktan acayip soğuk geliyor.kafam resmen dondu.yazlık balaklavayı alta,kışlığı onun üstüne geçirdim,boğazlı kazağın boğazlığını çektim.en sonunda baktım olmuyor polar boyunluğu en sona kafama geçirdimde normal hızıma kavuştum. zaten yol boyunca başka motorlu da görmedim,mola yerlerinde de deliye bakar gibi baktılar.
    Sakarya'dan sonra hava bir nebze açtı ne yumuşadı.Bende ise yorgunluk emareleri başladı.dile kolay kaç gündür motor üstünden inmedim.otoban dan çıktım,Karabük yoluna girdim.yanından geçipte uğramadan olmaz deyip komşu Safranboluya da uğradım.

nihayetinde Kastamonu(bu arada tabelayı sorun yapan arkadaşlara ithafen gelsin.)
    45 km.sonra son durak Taşköprü.bitkin ve huzurlu mutlu şekilde yuvama kavuştum.çok keyifli eğlenceli ve yararlı bir seyahat oldu.sadece üşüdüm. Başka gezilerde buluşmak dileğiyle.

10. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Bülent hocam eline ayağına sağlık, güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler.

11. celal serdar çelikten

celal serdar çelikten Kıdemli Üye

Motosiklet:
    BMW
    çok güzel bir gezi olmuş.

12. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Güzel bir gezi olmuş, paylaşım için teşekkürler.. okudukça insanı motora binip gezmeye sevk ediyor amaaa..

Amalar var hayatımızda!

Bu arada Ankara'yada bekleriz, müsait bir vaktinizde.

13. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bülent hocam eline sağlık paylaşım için.

14. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha
    teşekkürler Umut bey. bakalım başka bahara kısmetse.bu seneki motosiklet gezi kotamı fazlasıyla doldurdum.bende Taşköprü'ye beklerim yolunuz düştükçe.

15. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha

Şenol bey bu kışlık eldivenleri güz başında Feyizoğlundan almıştım ama soğukta çok yeterli olmadı.Heleki bahsettiğim Edirne dönüşü ellerim bu eldivenlere rağmen adeta donduğu için elcik kılıflarından aldım ama zaten korumalı yazlık eldivenlerle beraber kullanıyorum.

16. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Güzel olmuş paylaşım için teşekkürler

17. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bülentçiğim. Tekerine, yüreğine sağlık. Çok güzel bir gezi olmuş.
    Bir dahaki sefere haber ver de beraber gidelim.

18. bülent tenikeci

Motosiklet:
    Yamaha
    İlhan ağabey bu ne güzel süpriz. teşekkür ederim.kış gelmeden son bir tur yapayım dedim.trakya,Edirne aklımdaydı ne zamandır.Seninle tur yapmayı inan bende çok isterim.inşallah ilk fırsatta beraber gaz açarız.ama sana yetişebilirmiyim bilmem.

19. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Paylaşım için teşekkür ederim.

20. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    bülent hocam gezi çok güzel paylaşım için tşkler de..vizeden geçiyorsunuz bi haber vermiyorsunuz çok kırıldım :( tanışır birer çay içerdik :(