Derbi GPR125

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında Ahmet Yılmaz Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Yılmaz Arslan

Ahmet Yılmaz Arslan Yeni Üye

Daha önce forumda yazıldı mı hiç bilmiyorum ama bir arkadaşım 2 zamanlı motor istiyordu,araştırdık baya GPR125 i çok beğendi.Ben 2 zamanlı motora karşıyım söyledim,ama nafile :)
    12 bin kmde 4500 liraya buldu bir tane ve almak istiyor.
    Size sorum şudur sevgili abilerim,kardeşlerim;
    2 zamanlı bir motor 12 bin kmde alınır mı?Ve fiyatı sizce uygun mu?
    Daha önce 2 zamanlı tecrübem olmadığından,arkadaşı da yanlış bilgilendirmek istemediğimden size danışmak istedim.
    Herkese iyi forumlar diliyorum.

2. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    her şeyden önce alacağınız motor;
    1_12.000km de.
    2_markası derbi(çok iyi bir motor olmakla berber servis ve yedek parça sıkıntılı)
    3_sanırım 5-6 yaşın da;)
    4_ülkemiz de max 5-6 tane var.....................
    ben olsam yanına bile yaklaşmam;)

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2 zamanlı motosiklet almak bu devirde hiçte akıl karı değil.Arkadaşınızın sokağa atacak kadar çok parası varsa alsın.
    Ama
    Önce gitsin mehmetçik vakfına yüklü bir bağışta bulunsun.Sokağa atacak o kadar çok parası olan kişi bence önce bunu yapmalı ve bu bağışı görev haline getirmeli.Her depo benzin için bir depoda Mehmetçik vakfina yardımda bulunsun.
    Bu 12 bin km de alınır.Alsın bırak ses etme.Alsın boyunun ölçüsünü geri dönüşü azcık sancılı olur ama laftan anlamıyorsa o zaman tek seçenek var.Bırak ne hali varsa görsün senin bizim dediğimize gelecek ama artık şemsiye açılmış olacak.Bırak o şemsiyeyi nasıl çıkaracağına da o karar versin zevkini çıkartsın.

4. Ahmet Yılmaz Arslan

Ahmet Yılmaz Arslan Yeni Üye

Peki neden alınmayacağını daha detaylı anlatırsanız bizzat kendisine okutacağım bunları görmüş olur hem de başka 2 zamanlı düşünen arkadaşlara da geniş bir bilgi olur.
    Barış ve Şenol abi size çok teşekkür ederim ilginizden dolayı.

5. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    2 zamanlı motorlar çok eski teknolojidir emisyon değeleri
    çok yüksek olduğundan artı üretilmemeye başlandılar.
    İki zamanlı motor, içten yanmalı bir motor tipidir. Daha yaygın olarak kullanılan dört zamanlı motordan farkı, pistonun lineer hareketlerinde 4 yerine 2 stroka sahip olmasıdır. Fakat bu iki strokta, 4 zamanlı motorda oluşan 4 işlemde (emme, sıkıştırma, yanma, egsoz) meydana gelmektedir. Yani emme ve sıkıştırma 1 strokta , yanma ve egsoz 1 strokta yapılır.