derbi senda

Konu, 'Cross - Off-Road Kullanıcıları Bölümü' kısmında aybar tarafından paylaşıldı.

1. aybar

aybar Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,

Aranıza yeni katıladım. Öncelikle merhaba :)

Derbi senda aldım fakat 3 hafta kadar sonra bir ses gelmeye başladı :S yüksek devirde geliyor genellikle. motor bölümünden geliyor gibi ama motordan öyle ses gelse 200 metre gitmez diyorlar. Motoru sıfır aldım bu arada. 1. viteste çok gaz verirken geliyor ses mesela ama durduğu yerde gaz verincede gelmiyor :S giderken geliyor. Böyle enteresan birşey :(

Bildiğiniz birşeyler varmı ? veya başınıza cross larda böyle birşey geldimi hiç ?

Şimdiden teşekkürler.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    1. Viteste neden çok gaz açma ihtiyacı hissediyorsunuz.Ve yetkili servise gösterdiniz mi.

Not:Sizi tanışma topiğine alalım.Orda detaylı tanıtın kendinizi bilgi sahibi olalım kimle yardımlaştığımız hakkında.

3. aybar

aybar Yeni Üye

Merhaba,
    Yüksek bir gaz vermiyor aslında. Normal olarak gaz veriyorum vites atma seviyesine geldiğinde bu ses ortaya çıkıyor :S ayrıca motor freni yaptığımda da çıkıyor. Çok rahatsız edici :S Servise götürücem fakat pek vaktim yok. Belki böyle bir problemle karşılaşan birileri varsa kısa yoldan yardımcı olurlar diye düşündüm :\

4. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Sadece 1. viteste geliyorsa 1. vites dişlilerindendir.

5. ali tuna özer

ali tuna özer Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    durduğu yerde gaz verince ses yapmıyor giderken ses yapıyorsa zincirle ilgili bir problemde olabilir arkadaşın dediği gibi vitesle ilgili bir sorunda olabilir.sonuc olarak bir motor ustasına götürmelisin , sana daha büyük sorunlar çıkarmadan.

6. Mehmet Sert

Mehmet Sert Üye

Motosiklet:
    Mondial
    bu arada konuyla alakalı değil ama motorunu yeni almışsın rodajını iyi yap ..rodajı bilmiyosan öğren derim hemen........hemen servise götür derim daha büyük bir problem yaratmadan. sonra servis senden kaynaklı bişey diye garanti dışı bırakmasın

7. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Doğru,rodajla ilgili servisin ve kılavuzun dediklerini iyi okumalısın. Rodajdaki bir motosiklet yüksek devirlere çıkmadan vites değiştirir. Servisinle bu konuyu bir görüş.

8. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.kalıcı ve katılımcı olmanız dileklerimizle.

9. aybar

aybar Yeni Üye

Arkadaşlar uzun zaman oldu o problem geçti tabiki. Şimdi problem farklı :S motorsikletle giderken motor duruyor :\ Örneğin 4. viteste gidiyorum yavaşlarken 2 ye kadar düşüyorum sonra gaz veriyorum ama motor stop ediyor. Varmıdır bu konu ile alakalı bir bildiği olan ?

Bu arada motoruda satıyorum :) bilginiz olsun. 4500 km oldu henüz :)