derdim var :(

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Abdullah Özkan tarafından paylaşıldı.

1. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    abilerim ablalarım. belki sizi rahatsız ediyorum ama felaket içim daralıyo. sizlerle paylaşmak istedim. bayadır daha büyük bi motosiiklete geçmek istiyorum. aylardır araştırıyorum soruorum fikir alıyorum falan filan. kafamda hep transalp fikri vardı. sahibindene girdiğim zamanda hondadan başka yeri açmıyodum. honda bağnazı olmuştum:). ancak bi gün orhangazide bi yere girerken dl650yi görmüştüm. baya ilgimi çekti ve aradığım böyle bişey galiba dedim. sonra onu da araştırdım ama genelde söylenen şeyler servis sıkıntısı ve çoğu okuduğum yerde hondadan şaşmamak lazım gibi şeyler gördüm net ortamında. fakat bayramın ikinci günü yalovada birine rast geldim dl650 vardı. bi iki duyduğum şeyi sorarken sağolsun cana yakın bi abi gel dene falan dedi. şöyle bi bindim sele yüksekliği ağırlığı falan tam bana göreydi. sonra dedi bunun yapabileceklerinibi de ben gösterym dedi ve motorun tüm karakteristik özellikleri tam aynı benim istediğim ve kullanımıma göre ihtiyacım olandı. öyle çok etkilendim öyle dehşet sarsıldım ki kaç gündür hala kendime gelemedm. bütün kafam yernden gitti artık. gerçekten çok daralıyorum. bunalıyorum. almalıyım sürmeliyim öğrenmeliyim diyorum. bu etki geçeceğe de benzemiyo. uyuyamıyorum yiyemiyorum kafamı çalıştıramıyorum. yemek yemeyi resmen unutuyorum aklımdan çıkmıyo. nasıl kendime gelebilirim? çok daralıyorum :((

2. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Durum vahimmiş hayırlısı olsun artık :D

3. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    biliyorum aslında insan müziğe de ilk başlayınca böyle oluyo. her enstruman mükemmel geliyo onu mu çalsam bunu mu öğrensem falan oluyo. entruman mağazasına gittiği zaman cennete düşmüş gibi oluyo. kendinden geçiyo insan. bu da buna benzer biişey galiba. ama bu kadar çabuk etkilenmek tuhaf geliyo.

4. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    sen bu dertten nasıl kurtulucağını daha ıyı bılırsın ;) gidiceksin bi dl650 alıcaksın..bak dl650 lullanıcılarından duydugumu soyluyorum yoldakı surus rahatı cok guzel teknık sorun yok denecek kadar az al ve arkana bakma dıyorlar..

5. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    onur abi tabi ki öyle almam gerekli. ancak hem bilmediğim önemli herşeyi öğrenmeliyim. kaç kmde nelerini değişmesi gerektiğini falan teknik herşeyini. ikinci el alırken sakata gelmemem lazım. hadi bunu sizin gibi abilerimle öğrenirim de bi de işin para yönü bi miktar birikim yaptım ancak kalanını biriktirmek için bi yıl daha gerekli ancak ben vstromsuz bi gün daha nasıl geçircem diye hesab ediyom. sarhoş gibi oldum. dışarı pek çıkmıyom. daha önce böyle olduğumda dalgınlıktan virajı unutup kaldırıma çarpıp uçmuştum. kıyafetler korumuştu. ancak işte şimdi kredi hesabı para arıyorum. memurum bekarım ödemede sorun olmaz da milleti görünce bankalardan korkuyom biraz

6. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    eğer kredini zamanında ödersen bi sorun yaşamazsın bence korkma bu konuda..enduroların bakım aralıgı cok sık degıldır bıldıgım kadarı ile 10.000 km kadar bakım aralıgı olan makınalar var..benımde hedefim dl650 almaktı ama kardeşimin işin gereği mitsubishi marka minibüs alıyorum :( 2 tekerın zevkını hıc ısey vermıyor..kafan dalgınken asla ama asla motora bınme 1 sanıyelık dalgınlık Allah gostermesın yaşamına sebep olabilir..almak ıstedıgın motor yabana atılıcak bır motorda degıl amaladan once bence 25-30 km kadar bı yol surus yap derım ımkan bulabilirsen

7. Abdullah Özkan

Abdullah Özkan Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    bulabilirsem inş. daha sonra maliyetini de iyi hesaplamam lazım çünkü ben hiç durmuyorum. normal araç olarak kullandığım için ayda en az 3 bin yapıyorum pek biyere çıkmazsam. bu da 4 ayda bi lastik değişimi demek oluyodur muhtemelen. zinciri dişlisi balatası derken bi de alıcam motorun masrafı çıkarsa sıkışırım o zaman. araştırmalara biraz daha devam ediyim ödemeler için inşaallah alabilirim

8. Serhat.türker

Serhat.türker Yeni Üye

almayı dusundugun motorları kiralamanı tavsiye ederim yoksa senin motoru ver al üste para ayarlaman lazım masrafları da hesap edersen sana yük