Dersimiz Atatürk

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Hakan Arapkirli tarafından paylaşıldı.

1. Hakan Arapkirli

Hakan Arapkirli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Senaryosunu yazar Turgut Özakman ın kaleme aldığı, yönetmenliğini Hamdi Alkan ın yapımcılığını Birol Güven in üstlendiği, Dersimiz Atatürk filmini çocuklarınız ile birlikte mutlaka izleyin

Kızım Melisa Arapkirli'ninde filmde rol aldığı bölüm

sol baştaki kızım :)

2. Hakki Orun

Hakki Orun Site Bağımlısı

Almaty KZ - Istanbul TR - Mobil Alabama USA
    Motosiklet:
    BMW
    Ne mutlu. Kizini tebrik ederim

3. Ufuk Özışık (Lacivert)

Ufuk Özışık (Lacivert) Yeni Üye

çok gurur verici.
    çocukken hep Mustafa kemal'in silah arkadaşı olmak istemiştim.

Hala da isterim ya.:)
    ilk Cumhuriyet Türkiye'sinde yaşamak mesela..

4. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Çok şanslısınız, çocuğunuz çok güzel bir rolde yer almış. :)

5. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Tebrikler kızınızda çok şeker maşallah allah bağışlasın

6. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Allah bağışlasın, kızınız da diğer küçük bebişlerde çok tatlı.
    Kızınızı bu şeklide izlemek size gurur vermiştir. Umarım çok daha başarılarını görürünüz.

7. Hakan Arapkirli

Hakan Arapkirli Üye

Motosiklet:
    Honda
    herkese çok teşekkürler ,gerçekten gurur verici bir şey Özellikle konunun Atatürk olması daha bir anlam katıyor sevincime ,

8. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    Benim yeğenim de Sığırtmacı rolündeki Mustafa Rolü ile Berkay Mercan. Güzel bir çalışma keşke daha güzelleri yapılsa ve Atamızın hakkettiği bir eser Arşivlerde olsa.
    Ne yazıkki ben bu filmi üzülerek izledim. İvedik, Eyvah Eyvah gibi saçma sapan filmler kapalı gişe oynarken, Dersimiz Mustafa filmini dün akşam koca salonda Ben, Eşim ve iki çocuğumun dışında bizden başka 3 kişi daha izledi. Yani koca salon 7 kişiye gösterdi filmi.
    Belki hafta içi ve 21 45 matinesi sebebiyledir ama yine de üzüldüm.

Hakan Arapkirli ve Barış bunu beğendi.
  9. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

o.somuncu bunu beğendi.
  10. Hakan Arapkirli

Hakan Arapkirli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yeğeninizde çok başarılı idi tebrik ederim ,filmin en espirili sahnelerinden biriydi :)

Malesef dediğiniz gibi bir çok abuk subuk film reyting alırken ,bu filmi o kadar kişi izlemesi üzücü ..

11. sedatguven

sedatguven Üye

Motosiklet:
    Honda
    Teşekkür ederim Hakan bey,
    Sitede resimleri ve videoları izleyemiyorum. IP yasaklamasından kaynaklandığını biliyorum. Kabalığımı da hoşgörün Melisa için tebrik edemedim. Bu filmde oynamak onlar için de çok önemli. Ne kadar gurur duysak azdır.
    Ben Atatürk hayranı bir yurttaşım. Şu an yaşadığımız hayat o zamanlarla karşılaştırıldığında çok zenginiz, rahat ve refah içinde yaşıyoruz. O yoklukta neler yaşamış atalarımız. Ben sırf Atatürk ile aynı dönemde yaşayıp gerekirse sefalet çekmeyi de çok gönülden istemişimdir. Atatürk ile ilgili hiç bir etkinlik, toplaşmaları kaçırmam, Şenol ve beni yakından tanıyan arkadaşlar bilir, Bir ayağım bu özel günlerde Ankara'dadır. Cumhuriyet Mitingleri, protestolar, 10 Kasım, 29 Ekimlerde yapılan her etkinliğe katılmışımdır ve hiç görmediğim ama kalbimde hissettiğim Ata'mı sık ziyaret ederim.

Hep hayalim çok özel ve Türkiye'ye yakışır bir eser çıkarılması. Şu dönemki yöneticilerden bunu beklemek hayalcilik olur ama geçmiş dönemde de Sözde Atatürk'çü olan hiç bir yönetim bunu yapmadı, yapamadı bence hayatları boyunca en büyük ayıplarıdır. Ne ekonomi, ne işsizlik. Bence yoklukta, zor şartlarda bu ülkeyi canlarını hiçe sayarak bizlere bırakan atalarımıza büyük bir saygısızlıktır.

Çılgın Türkler kitabını 2 kez okudum ve her okuduğumda o kitapta geçmiş tüm konular, dialogların tamamı bir filmde toplanmalı ve hem Atamızı hem cumhuriyetimizi ne şartlarda bizlere bıraktıklarını herkes izlemeli. Çocukluğumu hatırlarım her 30 Ağustos günü ismini hatırlamıyorum ama EROL TAŞ ın da oynadığı Kurtuluş Savaşı filmini izlerdik, defalarca izlememe rağmen o gün o saatin gelmesini bekler filmi salya sümük ağlayarak izlerdim. Yıllarca o filmi izledik ama o filmden sonra kalıcı bir eser ortaya çıkmadı. En büyük guruk kaynağım şudur ki DERSİMİZ ATATÜRK'ü izlerken çocuklarımın gözlerinin nemlendiğini büyük bir gururla izledim ve dışarıya çıktığımızda sarmaş dolaş olduk.

Bugün Atalarımıza saygısızlık yapanların, kör, sağır, duygusuz olduklarına inanıyorum. Böyle kafanın, böyle zekanın ülke yönetiminde olmasından rahatsızlık duyuyorum. Embesil, aptal, zeka fakiri kime Cumhuriyetin nasıl kurulduğunu, hangi şartlarda oluştuğunu anlatsanız herşeyi görür ve sezarın hakkını sezara verir, saygı duyar. Ama ülkeyi yöneten bu zihniyetin bunu görememesine şaşırıyorum, üzülüyorum, kahroluyorum. Nasıl Atatürk'e bu kadar karşı olabilirler. Nasıl bir vijdan, nasıl bir ahlaktır demeden geçemiyorum. Neyse çok doluyum biri bana dur demeden ben durayım, saygılar.

12. Hakan Arapkirli

Hakan Arapkirli Üye

Motosiklet:
    Honda

Son günlerde insanların maddiyat uğruna sahte kimliklerle dolaşması ,yukarıda bahsetmiş olduğunuz şeyleri çıkar uğruna unutanlar çoğaldığı için ,böyle bir yazı yazmanız ve düşüncelerinizden dolayı sizi kutluyorum çok güzel şeyler dile getirmişiniz sağolun var olun

sevgi ve saygılarımla,

13. Naim Yalçın

Naim Yalçın Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Ben izledim güzel bir filmdi insan genelde böyle filmleri sıkılarak izler ama bu film insanı hiç sıkmıyo zaten filmin senaryosunu yazan ve yönetmenin kalitesi ortada. . .