Destek lazım arkadaşlar

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Unal İSPİR tarafından paylaşıldı.

1. Unal İSPİR

Unal İSPİR Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Merhaba arkadaşlar ben ünal 21 yaşındayım. Evimden 40km uzakta olan bir firmada çalışıyorum ve tahmin ettiğiniz üzere ulaşımda çok zorluk çekiyorum. Motor almayı düşünüyorum birkaç haftadır internette araştırma yapıyorum daha önce hiç motor deneyimim olmadı.
    Hem başlangıç motoru olacak hemde günde 80KM yol yapabilecek yakıtta cimri, dayanıklı, görünüşü şık bir motor bakıyorum. Tavsiyelere çok önem verdiğim için sizlerede danışmak istedim..
    Aklımda birkaç model var;
    Yamaha ybr125, Honda cbr125, Honda cbf150 ve tvs rtr 150
    Bunlar arasında gidip geliyordum tvs çok ilgimi çekti görünüşü çok şık ama vibrasyon var diyorlar birde arka frenler kampanalı. Öteki motorlar da iyi gibi cbr125 süpersport farklı bir katagoride gerçi.
    Sizin yorumlarınız çok önemli bana yardımcı olur musunuz lütfen.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben bir kaç yüz bin km dir yamaha ybr 125 kullanıyorum.Kesinlikle tavsiye ederim.Eşimle beni kısa ve uzun soluklu yüklü tüm gezilerimizde hiç mahçup etmedi yüzümüzü kara çıkartmadı yolda bırakmadı.Kesinlikle tavsiye ederim.
    Ama daha öncesinde size "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri almanızı tavsiye ederim.Mutlaka full korumalı kıyafet ekipman alın ve kullanın.Ya da yarım yamalak kıyafet etkipmanla ve eğitimsiz hiç başlamayın yola trafiğe çıkmayın.Eğitim için www lamatech.com adresine müracaat edin.Rahmi hocamıza selamlarımı iletin size gereken kolaylıkları sunacaktır.

3. Unal İSPİR

Unal İSPİR Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    tabiki önce güvenlik sonra sürüş. Ybr125i bende beyendim fakat cbf150 nin yanında biraz daha tıfıl kalıyor malum hocam yaşımız genç gösteriş seviyoruz. cbf150 hakkında bilginiz varmı nasıldır veya rtr tvs150

4. Erhan Başımoğlu

Erhan Başımoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hem şenol abi'ye hemde sana katılıyorum kardeşim... şenol abideki motor gerçekden çok kullanışlı kıvrak kolay arza vermez versede masrafı fazla bişey tutmaz....bence ybr 125 güzel motor... Sana katıldığım konu ise genç ve gösterizi sevmemiz, sadece buna odaklanıyor ve yanlış karar veriyoruz...Buna kendimi örnek göstere bilirim ben bmw K1200R kullanıyorum motorsikletim komple elektronik devreden oluşuyor bi servise girip çıkması dünya para ve motorum eni olmasına nazaran şuan bi sıkıntım var 1500 euro düşme kalkma değil yanlış anlama :) yani bence sağlam ve arıza çıkartmıycak bi motor seç ybr seç sen yaw ;)

5. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yeni başlangıç seviyesi için en ideali ybr dir.Neden mi.
    Bir kaç çok basit düz mantıkla yazayım.
    Gidonundaki far çok işlevsel.Cbf 150 gibi sabit değil.Yavaş dönüşlerde zifiri karanlıklarda gideceğin yeri rahat görürsün.
    Zincir cbf 150 de cekoslavak favorit ybr 125 esd de japon DİD
    Ybr125 de ayak marşı var.Akün bitince ki bitecek ayak marşına bas yola devam.Cbf 150 de ayak marşı yok akü bitti kaldın ortada.
    Ybr 125 esd ilk kalkış ve sonra ki ilk 3 viteste ivmelenmesi çok harika tam dedamatında.Cbr 150 de yok.Ki artık honda Cbf 150 yi getirmiyor.
    Ybr 125 Türkiye'de en çok satılan motosiklet.Onun kırdığı satış rekorlarını hiç bir marka kıramaz.
    Ybr 125 ile Nasuh Mahruki Katmanduya gitti geldi.Cbf 150 nin öyle maceralarını okuyamadık henüz.
    Birde ybr 125 ile Dünya yı gezen bir arkadaşımız var.
    http://www.re-moto.com/index.php
    http://www.motosikletforum.com/threads/dahi-sürüşü-yamaha-ybr-125.3936/#post-60585
    http://www.yamaha-motor.co.jp/global/rally-raid/discover-china/index.html

o.somuncu bunu beğendi.
  6. Unal İSPİR

Unal İSPİR Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hocam çok yardımcı oldunuz gerçekden ilginiz için çok teşekkür ediyorum. Artık temiz bakımlı bir ybr125 aramanın zamanı geldi :)

7. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    CBF 150 ninde çekişi biraz daha iyi, hakkını vermek lazım. Uzun yol çok yaparım diyosan dikkate alınması gereken bi özellik.

8. Unal İSPİR

Unal İSPİR Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    işe gidip gelmek için kullanıcam sadece ayın 22 günü günde 80km yol yapacak sadece belki hafta sonları gezmek içinde kullanılabilir.

9. Murat.Inan

Murat.Inan Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Honda hep daha güvenilir gelmiştir. Ama yamaha da yabana atılır değil bence aralarında kalite olarak çok fark yok. İki motordanda araştırıp temizlik ve uygun fiyat olarak tercihini yapmak daha doğru olacaktır.