Devrilmeyen motosiklet

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Ersan Karagozlu tarafından paylaşıldı.

1. Ersan Karagozlu

Ersan Karagozlu Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki

Omer, Berkay Ömür ve Fatih Genç bunu beğendi.
  2. H. Nuri

H. Nuri Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzelmiş.. Ama bu motosikletlikten çıkmış,iki tekerli araba olmuş.

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    ginger vardı onu tek deviren bush'tu acaba bunu da becerir mi:)

Omer, A.HAMDİ ve Ethem Doğru bunu beğendi.
  4. Berkay Ömür

Berkay Ömür Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    bu motosikletse ben de ekmek arası kavurmayım:D

5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Güzel....

Bu aleti epey zaman önce seyretmiştim ve ozamanda aklıma gelen tek şey şu olmuştu...

İlla Alman,Japon,İtalyan vs... bu işleri yapacak bizde hadi bakalım ne çıkaracaklar diye bekleyecekmiyiz.Ve "varsa "paramızı bunlara vereceğiz.Kimse Türkiye de bu işlere el atmayacakmı.?Aklıma bu gelmişti

. KTM firmasının tarihçesi spormoto nun sitesinde okumuştum.Adamlar defalarca batıp tekrar ,tekrar motosiklet üretmeye çalışmışlar...İlkden aile şirketi olan firma daha sonraları defalarca el değiştirmiş.En son tam hatırlamıyorum ama 1992 olması lazım ( öyle çok eski bir tarih de değil) tekrar iflas etmesi ve fabrikayı kapatma kararı alması ile mühendis ve çalışanlarının ortaklığı ile yoluna devam etmiş. Ve şuan ağzımızın suyunu akıtan modelleri ürütmeye ve çoğu insan için servet gözüyle gördüğü üçretler karşılığında kullanımına sunuluyor...Nasreddin hoca ve düdük misali...Ancak okuduğum yazıdan anladığım tek şey üretmek için gerçekden motosikleti yürekden sevmişler ve buna inanmışlar.Ve üretime hala bu insanlar devam ediyor.

Kimse bana kalkıp tr de motosiklet üretiliyor demesin.Yapılandan ben razı değilim.Ancak 3. dünya ülkeleri sınıfı mallar üretiliyor. Türkiye'de yapılan üretim sadece ticari kafaların yaptığı bir üretim.Tıpkı bu video daki gibi özgün veya global işler yok.Taklit ve 3. sınıf işler.Yalan mı..?Bu sınıfında olması lazım ama artık sınıf da atlamamız lazım.Elin japon u bir 500 cc scooter yapıp 35 bin tl para çekiyor.Anam o parayı hayatında bir arada görmemiş insanlarız biz... Haa bir tt custom var oda her zevk ve keseye hitap etmiyor...

6. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Elin japonu yollarsa yada bizim sevgili büyük distribütörlerimiz bir zahmet getirirlerse görebiliyoruz çeşiti....

Aşağıdaki videoda ki alet cbf 250 Hornet... Ne alaka değil mi... Bu motoru sokakda 1000 tane motorcuya sorun. 100 tanesinin bu motordan haberi varsa adam değilim.Pek sevmediğim,bir okadarda sevdiğim youtube kardeş olmasa benimde haberim olmayacaktı... 4 silindir 250 cc bilmem kaç hp galba 44 :) naked alet.... Bizimde burada Adana ve Konyada bilimum usta kardeşlerimiz 4 tane moped bloğunu ekleyerek birşey yapmaya çalışsın... Takdir sizin.... Daha nediyim...