Dikkat Dikkat Dikkat

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Dikkat Dikkat Dikkat
    Daha dün tanık olduğum bir kaza; 1 scooter sürücüsü genç arkadaşım (paket servisi) yaklaşık 30km-40km hızlarda Bodrum Marina istikametinde ilerliyor... Yer; Tepecik Camii'nin 20m ilrisi... Genç sürücü arkasındaki çanta (topcase) giderken açıldığını fark ediyor kendisi bir eliyle kapağı kapatmaya çalışıyor ''durmak yok'' aynı saniyede dengesini kaybeden genç sürücü önce yolun sol kaldırımına çarpıp oradan sağ tarafta park etmiş olan taksinin sol tampon bölgesine çarparak yolun ortasına doğru savruluyor. Kask bağlı değil ve çarpma şiddeti ve yerde sürüklenme sırasında kafasından fırlıyor. Sonuç; kaza şoku ile ne olduğunu anlamayan sürücü şokta ve yerde! Ne olduğunu hatırlayamayacak kadar korku içersinde! Çevreden gelen 1 doktor, ben ve taksi durağındaki kişiler hemen yanına ve bir anda toplanan yayalara ve hatta kimsenin/bizim bile arkadaşımızı yerinden oynatmamaları için çabalarımız (bazıları yol açılsın diye kucaklamaya ve genç arkadaşı kenara çekme çabasında! Bu arada kendisini konuşturarak olay şokunu atlatmaya çaışıyoruz. Hareket etmemesini ve hangi tarafında vs ağrının olduğunu öğrenmeye çalışarak konuşturuyoruz. Görünürde kalça ve sağ ayak kırık, kafasında darbe olduğuna dair izler... Tam bir kargaşa... Neyse ki ambulans 5 dak. içinde yetişiyor, ambulans sağlık görevlilerine kısaca bilgi aktarıp işlerini rahat yapmaları adına ortalığı /kalabalığı uzaklaştırma çabaları... görevliler hemen boyunluk ve sedyeye sabitlenerek arkadaşı hastaneye yola çıkıyor... DİKKAT böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için basitçe; öncelikle kıyafetinizi TAM giyinin. Bu olaydaki gibi sürüş sırasında bir elinizi gidondan bırakıp arkaya uzanmak yerine, güvenli bir yerde durmak ilk dşünmeniz gereken aksiyon olsun. Kask kenndinizi ve polisi akndırmak adına değil gerçekten kedi güvenliğinizi sağlamak adına BAĞLI olsun. Unutmayın 30km hızla giden bir motosiklet ancak 9 metrede duracaktır. (bu mesafe ancak PANİK FREN yapmanız dumunda) olabildiğince dikatli olmak... Zaman ve mesafeye her zaman ihtiyacımız olacaktır. Yaz aylarında özellikle yoğun trafiğin olduğu caddelerde asfalt' ın özelliğini kaybetmiş olacağını dolayısıyla daha uzun mesafelerde durabileceğini unutmayalım. 2Teker üzerinde sağlıkla, keyifle ve güvende kalmanız dileğiyle...
    Şadan Okay Elaldı'dan alıntı

2. Okyay Şahin

Okyay Şahin Üye

Motosiklet:
    Honda
    Allah acil şifalar versin kardeşimize, onun yaşadığı acı tecrübe (maalesef) hepimizin kulağına küpe olsun.

3. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    yıllardır yazıp söylüyoruz şenol hocam hakkın yenmez senin

Şenol SEL bunu beğendi.
  4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Yenir yenir merak etme çatır çatır yerler.Sanırlar ki ben kıyafet ekipman kask satıcılarından prim alıyorum komisyon alıyorum.Sanırlarki yamaha bana sponsor komisyon prim veriyor.Hangi ürünü burada tanıtsam hemen yaftayı yapıştırırlar.
    Olsun be canları sağolsun.Onlar öyle sansın ama kendilerine dikkat etsin full koruma ile markete gitsinler kendini korusunlar varsınlar bana yapıştırsınlar etiketi şenol prim alıyor komisyon alıyoru.Maksat onlar hayatta kalsın.

5. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    seni tanıyorum ben hocam boş konuşmazsın yine de söylemeye yorulmazsın

Şenol SEL bunu beğendi.