DİKKAT..!ÖTV indirimi hikaye..Parası olan için asıl fırsat bu arkadaşlar..!

Konu, 'Ne Almalıyım Nereden Almalıyım' kısmında Omer tarafından paylaşıldı.

1. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar bu sözde ötv indiriminin bir kumpas ve aldatmaca olduğunu bir çok konuda yazdım ve halada arkasındayım..!

Bildiğiniz gibi BMW stoklarını eritmek için 2008 Aralık ayında süper bir indirim yapmıştı.Bu indirim şuan stokda olan modellerle devam ediyor..! :)

http://www.bmw-motosiklet.com/1675.aspx

Hele hele 1.700 seviyelerinde euro edinen varsa hiç durmasın arkadaşlar.Bu fırsatlar bir daha gelmeyebilir...! :)

Aralık 2008 de GS 1200 R 'ı 15000 Euro'ya verdiler...!

Aralık ayındaki indirim listesi

http://www.bmw-motosiklet.com/3184.aspx

Malesef şuan yok ama stokda olan modelleri aşağıda...Yukarıdaki link'den de 2008 Stokları fiyat listesine ulaşabilirsiniz... :)

'08 Model Stok BMW ler.................

BMW G 650 Xcountry - 2008 - 7.708 Euro

BMW F 800 S - 2008 - 8.672 Euro

BMW R 1200 R - 2008 - 12.044 Euro

BMW R 1200 RT - 2008 - 18.788 Euro

BMW K 1200 R - 2008 - 14.453 Euro

BMW K 1200 S - 2008 - 17.825

BMW K 1200 GT - 2008 - 20.234

***Bu modellerin '09 Fiyatları ....! ÖTV indirimli Fiyatları..!

BMW G 650 Xcountry - 2009 - 12.333 Euro

BMW F 800 S - 2009 - 13.393 Euro

BMW R 1200 R - 2009 - 18.788 Euro

BMW R 1200 RT - 2009 - 23.702 Euro

BMW K 1200 R - 2009 - 21.679 Euro

BMW K 1200 S - 2009 - 21.679 Euro

BMW K 1200 GT - 2009 - 25.822 Euro

Arkadaşlar parası olupda BMW düşünenler 1sn. beklemesin... :)Dediğim gibi 1.600-1.700 TL'den Euro alanlara zaten bu fiyatlar bedava sayılır.Bu güzel fırsatı değerlendirebilen arkadaşlara şimdiden hayırlı olsun... :)

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Daha önce Eski 15-12-08 Tarihinde TurgayDag dostum Aralık kampanyası için bir konu açmış...!

http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2233&highlight=kampanyas%FD

Bu kampanya sanırım ondan sonra bitti ve bu yukarıda bahsettiğim kampanya daha yeni başladı...Daha önce dikkatimi çekmemişti çünkü...

Dolayısı ile bu o konunun devamı olarak nitelendirilebilir...

Turgay bunu beğendi.
  3. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Valla sırf bu yüzden uykum kaçtı ve yattığım halde yatakdan kalkıp bunu yazmak istedim.Uyuyamadım... :(

Şimdi bu saate kadar BMW'nin gönüllü reklamcısı gibi çalıştığımın farkındayım..!Ama şimdi hesap sorma vakti..! :)

Kriz gerçekden parası olan için fırsat diye bangır bangır herkez söylüyor.Bu durumda bunun en büyük kanıtı.Ya biz dar gelirli olan vatandaşlar...!

BMW G650X Country'yi 13.000 Euro ya satıncada para kazanıyor 2008 stok eritmesi diye 7.708 Euro satıncada...!Yoksa zararına mı satıyor...?Hiç zannetmiyorum..!

Bu nasıl istir kardeşim.Kazandığınız parada gözümüz yok.Fakat bu nasıl iştir...?Yerin kulağı var derler.Bu mesajı bir şekilde Türkiye BMW'den bir yetkilinin göreceğini umuyorum ve cevap bekliyorum..!

Biz dar gelirli insanların rüyalarında bile göremeyeceği güzel ve cazip fiyatlar bunlar.

Ancak cepte yine para yok..! :(Şimdi hem dar gelirli hemde zamanında bu motorları neredeyse 2 katına almış insanlar için soruyorum size ;

Biz paramızı denkleştirdiğimiz zaman

1-Biz bu fiyatları görmek için illa sene sonu stok larını mı beklemek zorundayız?

2-Yoksa illa dünyada Global bir kriz çıkmasını mı beklemeliyiz?

Şuan Güncel Olan 2009 Fiyat listesi

Şuan Güncel Olan 2008 Fiyat listesi(2008 yılı tavsiye edilen perakende BMW Motosiklet fiyat listesi)

Aralık 2008 deki Kampanya ( Lütfen GS 1200 R Fiyatına Dikkat)

Artık huzur içinde uyuyabilirim...Ohh be :)

4. Turgay

Turgay Site Müdavimi

Motosiklet:
    Regal Raptor
    Açtığın bu konu için ve kafandaki soruları bizimle paylaştığın için teşekkürler Ömer.
    Sanıyorum bu kampanya, benim zamanında açtığım kampanya haberinin devamı niteliğinde, hatta görselleri bile aynı.
    Malesef ki firmalar bu indirimli fiyatlara dahi satsalar kar ediyorlar, seninde dediğin gibi e ozaman bu motorlar daha önce neden bu kadar pahalıydı.

Bu soruya gerçekten bir yanıt gerek :)

Omer bunu beğendi.
  5. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ama gördüğüm gibi gece benim uykumu kaçıran bu adaletsiz fiyat politikasına tüm arkadaşlarımız çok duyarlı davranmış Turgaycım..! :)

Kim bilir belki paraları yok konuşmaya değer bile görmüyorlar,belki BMW'yi haz etmiyorlar,belki de herkez halinden gayet memnun...! :)

Alan memnun,satan memnun diye bir cevap gelirse bu gidişle BMW'den şaşırmam.Şu tepkisizliğe bak...!
    Bu benim canımı daha fazla sıkmaya başladı...

Demek ki G650X'i 12.500 Euro ya alan da,normal zamanda bu rakamları göremeyecek olanlarda memnun...! :(

Bu adaletsizliğe benim gibi duyarlı davrandığı için sana özellikle teşekkür ederim Turgay :)

Meğer herkez gayet memnunmuş :(Diyecek başka bişey bulamıyorum şuan.... :(

Turgay bunu beğendi.
  6. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    g650x country oof of :)

7. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    '08 Model Stok BMW ler.................

BMW G 650 Xcountry - 2008 - 7.708 Euro

Başka söze hacet varmı :) Şimdi almayan biraz zor gürür bu rakamları... :)

8. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    bmw almakla kalsa iyi ama servis faktörünüde unutmamak gerekiyor malum

9. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    2 gundur o 7700€ parayı bulmak icin debeleniyorum ya. o motoru almak lazım cidden inanılmaz şık ve kullanışlı . yorumları okuyup videoları izledikce daha da cekici geliyor. ama kahretsinki parayı bulamıyorum. agustos ta almayı planlıyordum anca arabamı o zaman satabilecem ama buyuk ihtimal o zaman da kalmaz bu fiyatlar...

10. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakan abi haklısın...

Bu motorların 2 yıl garantisi bittiği an yağ değişimi gibi basit şeyleri kendimiz yapabiliriz...!Ve mümkün olduğunca efendi kullanarak servisin yolunu unutmak en iyi yöntem... :)

Aksi takdirde dediğin gibi bu bir kabusa dönebilir malum servis ve fiyatlar ile...

11. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Göktug dostum kendini paralayacak kadar takma kafana bu işi bak aylar önce Erol abi daha çok düşürecekler demiş..! :)Haklıda çıkmış...

İngiliz gazeteleri 1930 lu yılların ekonomisine döneceğimizi yazıyormuş..! Yani mal çok ama satın almak için para yok...!

Merak etme bu fiyatlar en azından 2. eli etkileyeceğini düşünüyorum...Gönlünü ferah tut...Bu parayı bulabilmek içinde bir delilik yapma herşeyi oluruna bırak...Yüksek faiz oranları ile kredi çekmek gibi yani...!

Herşeyin hayırlısı..İnşallah Allah bir gün nasip eder...Hepimize :)

12. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar demekki bir kaç arkadaş dışında bu fiyatlardan herkez son derece memnun..!

Demekki normal zamanda 1200 GS' in 60.000 TL olmasından bir kaç kişi dışında herkez memnun..!

Demekki 22 bin Euro'luk 1200GS 15 bin Euro ya satılabiliyormuş...!
    Demekki 12 bin Euro'luk G650X 7.300 Euroya satılabiliyormuş...!

Ama yok...

Bende BMW'ye buradan çağrı yapıyorum.Bu kriz ortamı ve ÖTV dalaveresi bittiği zaman fiyatlarınızı 50.000 Euro'dan aşağı tutmayınki değeriniz daha iyi anlaşılsın..!Müstahaktır...!

3 lira'lık malı 5 liraya değil 10 liraya verin.Müstahaktır kardeşim..! :(

Arkadaşlar bu nasıl bir vurdum duymazlık!Burada konu sadece BMW değil.Aynı fahiş fiyat uygulamasını Yamaha,Honda,Suzuki,Kawasaki.....vs gibi firmalarda yapıyor..!

Arkadaşlar normalde 12-13 bin Euro ya satılan bir motosiklet şuan 7.300 Euro (bakınız G650X country) ...!Allah aşkına bu size normal mi geliyor..?Aynı fahiş fiyatlar diğer büyük firmalarda'da var ama onlar burunlarından kıl aldırmıyorlar.Özellikle Y... !

Eğer gereken hassasiyat gösterilmezse ciddi söylüyorum bundan sonra forumda ne yüksek fiyatlardan nede yüksek vergi oranlarından şikayetçi bir tek kelime etmeyeceğim...! :( Banane ne alakası var diyenler aşağıyı iyi okusun lütfen..!

Çünkü güç birlikden doğar..!Benim burada tek başıma boğuşmam hiç bir şey ifade etmez..!Tek başıma ancak havamı alırım.Ancak el birliği ile sesimizi yükseltirsek üreticiler ve ithalatçı firmalar tepkimizi anlarlar..!Yoksa daha çok söğüşlenmeye devam ederiz...!Bilmem anlatabildim mi?

Şuana kadar bu konuda destek çıkan arkadaşlara teşekkürler.Bu konuda ve Turgay Dağ kardeşimin Aralık 2008 de açtığı konu içerisinde...!

Tüm bu yazılanlarada tepkisiz kalan arkadaşlar;

Eğer parayı sokak'dan topluyorlar ise

1200GS'i 60 Bin TL 'ye ,
    Yamaha XT'yi 16 Bin TL' ye,
    Yamaha R 1'i 38.500,00 TL'ye......vs. almaya devam edebilirler....!

Herkezden bu konuda hassas davranmasını rica ediyor ve yazdıklarıma bozulan varsa şimdiden özürdiliyorum...