Dikkkat!!

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında baran909 tarafından paylaşıldı.

1. baran909

baran909 Üye

;):eek::eek:tıp fakültesinde ilk kez kadavra başına toplanan
    ögrenciler, bayagı bir merak ve ilgiyle kadavrayı incelemektedirler.

Profesor dersine baslar; 'Tıpta iki şey doktorlar için çok önemlidir.

İlki insan vücudu ile ilgili hiçbir şey sizin için igrenç olmamalıdır.Örneğin, der ve parmagını cesedin kıçına sokup çikartır kendi ağzina götürür.

Hadi bakalım şimdi sizlerde aynı şeyi yapınız der !' Ögrenciler şok içinde, hepsi duraksarlar ama bakarlar ki profesor çok ciddi, istemeye istemeye hepsi sırayla kadavranın kıcını parmaklayıp sonrada emerler.

Ögrencilerin hepsi bu işin tadına bakıp berbat bir hale gelmişken, profesor konuşmasını sürdürür;

'Bir tıp doktoru için ikinci en önemli nokta gözlemdir' der ve
    devam eder; 'Ben kadavranın kıçına orta parmağımı soktum ama kendi ağzıma işaret parmağımı götürdüm.. Şimdi bir doktor için, dikkat etmenin ne kadar önemli olduğunu da ögrenmiş bulunuyorsunuz....!

NEYMİŞ SONUÇ OLARAK İŞİMİZİ
    DİKKATLİ YAPMAZSAK............pOK'U YERİZZZZZZZZ...:eek::eek: peki motosiklet kullanırken benzer bir yanlış ve dikkatsizlik neye mal olur.. cevaplar sizden ?bekliyorum

2. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia

Baran hocam süpersin valla , hakikaten dikkatin ne kadar önemli olduğunu birkez daha gülerek örnekledin,motor kullanırkende ufak bir hatanın nelere sebeb olabilceğinide arkadaşlar unutmasın bu arada....

forever motosikletforum

3. baran909

baran909 Üye

valla dostum tıbbıyelılerın hatası bı parmak la kurtarıyorur. fakat bızde böle degıl klasık bır sözdür .motorun kaportası yoktur . yani sensın demek ıstenır . benım cok arkadasım motor kazasında emekli ye sevk edıldı . motor özgürlüktür.ama özgürlüğü ona vermemek gerekir hepimizin tek sevgilisi motor değil . diğer sevgilileri de düşünmek lazım .:)

4. Tuncay Hanli

Tuncay Hanli Üye

Motosiklet:
    Honda
    ben olsaydım eldiven kullanırdım hangi parmak olursa olsun farketmez eldiveni çıkartıp rahatlıkla ağzıma götürürdüm.:D
    eldiven burda -kask oluyor;)
    kask yine birini kurtarmış oluyor:)

5. ogzhn_89

ogzhn_89 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    ya aslına bakarsanız benim şikayetimde bu... motosiklet kullanıyorum dediğinde potansiyel kaza yapmış öle gözüyle bakıyorlar insana kardeşim ben dikkatliyim diyorsun ee karşındaki dikkat etmesse diyorlar...
    yani napalım şimdi tutkumuzdan vazmıgeçelim
    hem RAKI İÇEN ÖLMÜŞTE SU İÇEN ÖLMEMİŞMİ ARKADAŞLAR ÖLE DEĞİLMİ CANIMM!!!

6. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Zevkli yasamak,neden dünyada oldugunu anlamak demektir....
    Motor kullanmak ayricaliktir,bugünde binemiyoruz kar yagmaya basladi...
    Ilkbahar baslangici kim sorarsa,forumda bir asagi bir yukari.....gezeriz bizde,ne yapalim..