Direksiyon sınavı için önerileriniz?

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında majority tarafından paylaşıldı.

1. majority

majority Üye

merhabalar A2 ehliyeti Direksiyon sınavı için pratik yapmam gerekiyor, bir motor kiralamayı düşünüyorum sınava nasıl bir motorla gireceğimi bilemediğim için ne tür bi motor kiralayacağımı da bilmiyorum, kursa sordum bana kendi motorunuzu getirin veya kursta sizinle beraber A2 ye girenler getirirler sizde kullanırsınız dediler, kafam karıştı ne yapmalıyım daha önce motor kullanmadım tabi yanımda tercübeli biri olacak ama nasıl bir motorda alıştırma yapmam bana fayda sağlar.

hasan_31 bunu beğendi.
  2. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Kursun kendi motorları yokmu yaw? Size direksiyon dersi vermiyorlar mı? Anlamadım ve çok şaşırdım.. Genelde scooter tercih ediyor girenler, ama daha önce scooter kullanmadıysan, biraz pratik yap derim, çünki kullanımı vitesli motorlardan biraz farklı.. Bol şanslar ;)

majority ve pelin bunu beğendi.
  3. pelin

pelin Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kurusun mutlaka motosikleti vardır vitessiz en basit scooter oluyor genelde... Zaten sınava da scooter ile giriyorsun.

majority bunu beğendi.
  4. majority

majority Üye

dediğiniz gibi en kısa zamanda boş bi alanda pratik yapmam gerekiyor bilgiler için sağolun

5. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    cahilligimi bagislayin ama direksiyon sinavi nasil yapiliyor?

6. majority

majority Üye

aynen b ehliyetinde olduğu gibi direksiyon sınavı gününde aynı alanda kursa ait bir motorla belli bi mesafe gidiyorsun bende merak ettim nasıl olacak die kursa gittim bana senin orda olman yeterli gerisini biz hallederiz dediler :?

7. Dr_Wiktor

Dr_Wiktor Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşım bende A2 3 ay önce aldım. Direksiyon sınavında uyguladıkları,12 tane dubanın arasından zikzak çizerek geçmek ve sonunda sekiz çizip geri dönmekdi.onun için hiç motora binmişliğin yoksa boş bir arazide bence çalış biraz hem senin içinde teçrübe olur....

majority bunu beğendi.
  8. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Şaka mı bu yaw??!!!!??

9. majority

majority Üye

ben hiçbirşey anlamadım bu işten, kursta motor yok adam birde kendi motorunla gel diyor yok diyorum sen gel varlığın yeter diyor

10. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Vallahi ürperdim, nasıl olabilir böyle birşey... Bunlar iyice işi ticarete dökmüşler ya.. Kursun işi öğretmek değil, ehliyet vermek olmuş yaw... Bende kendi motorum ile girdim ama kursta motor vardı ve şöyle böyle eğitim veriyorlardı... İş iyice çığırından çıkmış... Aslında bunları şikayet etmek lazım, böyle para kazanmak olmaz yaw...!!!!

majority bunu beğendi.
  11. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hmm motoru olmayan motosiklet kursu... Enteresan

Bu arada benim direksiyon sınavınım şu şekilde olmuştu:

Görev: 10 metre aralıklı 2 kuka arasında scooterla slalom yap, dön gel

Uygulama:
    Motora binilir
    Dümdüz gidilir
    Dönerken diz gidona sürter, denge kaybedilir, ayak yere konur (gitti puanlar eyvah. Boy 1.88 bu arada)
    Tekrar devam edilir, ilk kuka geçilir, ikinci kukadan dönerken gene diz sürter (gitti ehliyet...)
    Geri kalan kısımda hakemlerin oldugu bölüme kadar ayaklar yanda açık yerde ittire ittire motor götürülür

..ve ardından 95 puanla geçilir :)

Ha benim dengem çok iyi, şuan da gerçekten güzel sürüyorum. Bu yaşadıgım hadise hiç tanımadıgım küçücük bir scooterla bu sürüşü yaptıgım için oldu.. Ancak ehliyet almak bu kadar kolay işte. Hadi benim bisikletten şundan bundan bilgim var, olmayan ne yapacak? ...

majority bunu beğendi.
  12. semih_55

semih_55 Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ewt dr.wiktorun dediği doğru yolun ortasına 8 10 tane honi koyuyorlar arasından geçiyorsun sonra dönüyorsun honilerin yanında düz bi şekilde gelmeye çalışıyorsun çok basit no panik:D

majority bunu beğendi.
  13. gueldali

gueldali Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    Keske ben de motor ehliyetini orada yapsaydim.hem daha kisa zamanda alirdim hem de cok daha ucuza malolurdu..

14. Dr_Wiktor

Dr_Wiktor Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    arkadaşlar bizim burdaki sürücü kursları hiç motor kullanmamış insanları kayıt yapmıyorlar
    ve bu kötü bir durum sebebini sorduğumda motorsiklet öğreticimiz yok diyorlar yada düşme korkusundan öğretemeyiz diyorlar sürücü kurslarının motoru var ama sadece sınav zamanlarında çıkarıyorlar. bu mantıkla ehliyet verirlerse motosiklet sürmeyi ve öğrenmeyi heves eden birsinin hevesi kursağından kalıyor:(

15. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Yok böyle bir saçmalık yaaa...Bu ehliyet kurslarına ne gerek var ozaman? Sadece sınav parasını versin millet,girsin sınavına alsın ehliyetini... Madem insanlar tek başına öğrenecek bu işi boşuna kursa para vermeye ne gerek var ozaman... Haksızmıyım arkadaşlar?

ANIL, Turgay, Recep Varlı ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  16. hasan_31

hasan_31 Yeni Üye

mrb bende 27 aralıkta a2 sınavına girecem genelikle hep aynı tür sorular çıkıor

17. Recep Varlı

Recep Varlı Site Müdavimi

Motosiklet:
    Salcano
    bunlara ehliyet kursu demeye bin şahit ister kontrolsüz özelleştirmenin gayet doğal sonucu:) bunlar sürücü değil yollara devlet yetkisiyle çıkmaya hak kazanan trafik canavarları yetiştiriyorlar durum aslında çok ama çok vahim arkadaşlar sizce neden her sene bayram tatillerinde 100-150 kayıp veriyoruz? neden arkasında ambulans siren çaldığı halde emniyet şeridinden çıkmıyoruz? neden sol şerit varken tam gaz sağdan makas yapıyoruz? eğitilmediğimiz için fazlası değil allah bu trafikte masum insanları böyle canavarlardan korusun..

18. tubasu

tubasu Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    bende 17 sinde dreksiyon sınavına gircem. ama ben motoru önceden aldım. en sağlıklısı kendi motorunla girmek. bazı kurslar A2 için dreksşyon dersi vermiyor. ben bunu önceden araştırdım. bazıları kendi motorunla sınava girmene müsade ediyor. bazıları kesinlikle scooter kullanacaksın diyor. aslında yasal olarak da böyle oması gerek. ama bu işler çok dalavereli. bazı arkadaşlarım sabah erken gidip 2 tur atarak geçti sınavı. ama tavsiyem bilen biriyle biraz çalış. tabi sınava ne ile girileceğini öğrendikten sonra. bol şans!

Turgay ve Recep Varlı bunu beğendi.
  19. mehmetpolat

mehmetpolat Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    arkadaş şu 50mt lik yerden dön diyorlar o kadar tmm istersen yere düş yinede geçme ihtimalin %60:) her önüne gelen alabilir bence.

Recep Varlı bunu beğendi.
  20. Emre Özçelik

Emre Özçelik Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Bugün A2 ehliyeti almak için kursa kayıt yaptırdım.
    Ne tür motosikletle eğitim verdiklerini sorup öğrendim.
    Fakat yukarıdaki okuduklarımdan çok kıllandım.
    Ülkemizin çivisi çıkış. Allah sonumuzu hayır ede...