Drag Star Egzoz

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında Sedat.Gurler tarafından paylaşıldı.

1. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Herkeze Selam ; Kocaeli den Sedat Sizden bir konu da bilgiye ihtiyacım var.Ben de Ymaha Drag Star 1100 Sahibiyim Orjinal egzoz tüplerini açtırmak istiyorum ne yapmalıyım ne gibi sorun yaşarım motor siboplarına bir zararı olur mu ? Teşekkürler.

2. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    konuyla alakalı yamahadan yetkili ustalarla konuşmanızı ve teknik yardım almanızı tavsiye ederim !!!!

3. Okay Okyay

Okay Okyay Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Bence açtırmayın derim.
    Uzun yolda sizi rahatsız edecektir.

Sedat.Gurler bunu beğendi.
  4. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Hakan bey ilginiz için çok teşekkürler.

5. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Okay bey ilginiz için size de çok teşekkürler.

6. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Sedat bey Motosiklet Forum ailesine hoş geldiniz.

7. polat

polat Üyeliği İptal Edildi

Motosiklet:
    Honda
    Sedat bey evet uzun yolda rahatsız edecektir sizi özellikle artcınızı birde gaz kestiğiniz anlarda tabanca gibi patlatır (keyfli olur ama yakınlardakileri korkutur)
    Gölcük tarafından gelip real e gitmek için kullanılan yol üzerinde DEDE var (lakabı dede) kendisi hem yarışır hem tamir yapar size istediğiniz yardımı yapacaktır emin olun

8. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Polat Bey teşekkür ederim bilgilendir me için. Dede yi biliyorum soracağım kendisine .

9. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Erol bey teşekkürler aranız da olmaktan keyif duyarım.Selamlaar..!

10. Emrah.Saka

Emrah.Saka Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    Hocam ilk olarak aramıza hoşgeldiniz. Benimde söyleyeceklerim arkadaşların yaptığı yorumdan yana. Malumunuz bu yaptıracağınız işlem ülkemizde yasak polis tarafından ceza kesilebilir. ayrıca muayenede sıkıntı yaşayabilirsiniz bu şekilde girerseniz..

Teknik açıdan yazarsam. Egsozu açtırmak çoğu kişi arasında sadece ses amaçlı görünmektedir ancak asıl amaç performanstır. bu sebeple marka bir performans tipi susturucu kullanmanbızı tavsiye ederim. hem bu şekilde polat beyin dediği patlama sorununu büyük ölçüde engellersiniz. doğru bir şekilde yapılan sistemlerde güç artışı ve yakıt tüketimi düşüşü görülmektedir ancak yanlış bir sistemin artısı ses artışı eksileri ise motorunuzun özellikle alt devirlerde fazla yakıt tüketmesine neden olacaktır. Bu sebeple her zaman onaylı susturuculardan kullanmanızda fayda var... Performans tipi egsozlar doğru ughulandığında aslında motora zarar vermek yerine bir nebze rahatlatmaktadır. subaplarda falan yanma gibi bir olay meydana gelmez bu konuda korkunuz olmasın...

Uzun yol ve muayene içinde naçizane bir tavsiyem olabilir. orjinal ve performans tipi susturucu ile ana boruya aynı ebatta flanş yaptırırsanız ve sistem civata ile birleştirilirse uzun yollarda söküp orjinale şehir içinde performans tipine geçiş yapabilirsiniz. Bir diğeri ise orjinal sistemi fazla bozmadan performans tipini eğer yer müsaitse diğer taraftan çıkarıp arayada bir elektrikli vana koyarak gidona koyacağınız bir düğme ile istediğinizde sesli istediğinizde orjinal egsoza geçiş yapabilirsiniz ancak bununla uğraşacak bir egsoz ustasını biraz zor olacaktır.

11. izzet.SARITAS

izzet.SARITAS Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    hosgeldiniz.umarım keyifli zaman geciririz hep beraber

12. Sedat.Gurler

Sedat.Gurler Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Emrah teşekkürler süper oldu bu bilgiler eline sağlık yazdığın için.Anlaşılan ben bu sevdadan vaz geçiyorum :)) .Americadan Hard Krome veya cobra marka egzoz getirtebilirsem orjinalini hiç bozmaya gerek yok öyle değil mi?

13. DRAG64

DRAG64 Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Sedat bey benimde 650 yamaha drag star'ım vardı. Bende sizin gibi karar verememiştim eksozu açtırmaya. Fakat bir gün Honda shodow sahibi bir arkadaşım eksozu açtırıp bana motoru dinletince motorun sesine imrendim ve ustaya drag star'ın eksozunu açmasını söyledim. Aklınızda bulunsun bizim motorların eksozları 3 bölümden oluşuyormuş. Usta sadece ilk bölümdeki parçayı çıkarttı. Daha fazla açarsam subapların ayarları bozulur dedi. ilk bölümün çıkartılması da motorun sesinin değişmesine yetti artı bile. İnanın fazlası çok rahatsız ediyor yolda. Hele sizinki 1100 motormuş o yüzden daha fazla rahatsız olursunuz seyahatte. Yanlız şunu söylemeliyim ki subap değil neyi bozarsa bozsun chooper tipi motorda biraz ses gerekli bence. Zaten bu tür motorlar hız motorları değil bi anlamda keyif motoru o yüzden gösterişli olması anlamında motorla biraz oynamak gerektiğini düşünüyorum.

14. mustafa ekinci

mustafa ekinci Yeni Üye

Merhabalar Sedat Bey,
    Dragstar kullanıcısı olarak orjinal eksozu açtırmamanızı tavsiye ederim.Ben aynı şekilde yaptım mükemmel bir sesi var insana haz veriyor fakat muayene zamanı gelince kötü oldu.O eksozu kabul etmediler.Zaten eksoz taktırsan 600 civarı ama muayene zamanında değiştirme gibi bir kolaylığın olacak.Bence açtırma eksoz al derim..