Dragstar uzun yol,

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında tolga.sensoz tarafından paylaşıldı.

1. tolga.sensoz

tolga.sensoz Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhabalar,

İki hafta önce eşimle XVS Dragstar 650 motorumuzla Edirneye gittik geldik.
    Yalnız bu ilk uzun yolumuzdu ve benimde ilk uzun yol motosiklet kullanma deneyimimdi.
    Ufak bir sorun yaşadım.Oda sağ kol kürek kemiği civarında ağrı belli bir süre sürüşten sonra,Aslında her 60 km de bir mola vermek durumunda kaldım.

Sol kol ,sağ bacak ,sol bacak ,sol kürek kemiği boyun vs bunlarda hiç ağrı yokken sadece tek noktada.Eşimde zaten hiç bir şey yok:),bu sorunlar dışında sorunsuz gayet keyifli bir yolculuktu.

Bunun sebebi ne olabilir.acaba gaz için kolumun gidonla olan mesafesindemi sıkıntı var.Orjınal ayarında gidon.Boyum da 186 cm.

Konu hakkında fikri olanlardan yardım talep ederim:)

2. Hakan.Ulukavak

Hakan.Ulukavak Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    Hamlama işte hocam, biyerler ağrır motor sürerken normal. Eğer günlük yada haftalık bi egzersiz proğramınız olursa, bu tarz şeylerle karşılaşmazsınız. Vücut daha zinde olur.

tolga.sensoz bunu beğendi.
  3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Motosiklete oturuş pozisyonunuzla veya Motosiklete hakim olma şeklinizle veya sürüş anındaki konumunuzla alakalı olabilir.Bunu burdan şöyle böyle yap demekle olmaz.
    Görmek lazım sürüş anınızı ve diğer emareleri ona göre cevap vermek daha doğru olacaktır.

tolga.sensoz ve Hakan Çıtır bunu beğendi.
  4. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    sorununuz motorunuzla ya da sürüş pozisyonu ile ilgili değil:)
    dediğiniz bölge halk arasında kuluç olarak bilinen fibrozit;)
    yumuşak dokuda görülen bütün ağrıları fibrozit olarak tanımlanır
    üç nedeni vardır. Birincisi artrit yani eklem iltihabıdır. İkinci neden belkemiğini oluşturan omurların arasında yer alan disklerdir. Üçüncüsü ise hasara uğrayan kaslarda ve uzayarak aşırı gerilen bağlarda ortaya çıkan ağrıdır; bu da "fibrozit" olarak nitelenir.
    yani zaten sizde var olan bu durum motosiklet kullanımı sırasında
    hareketsiz kalmak ve benim de başıma gelen:) özellikle bu havalarda
    motosiklet montunun kısa duruşlarda fazla terletip o terin üzerinizde
    soğuması ile dayanılmaz hale gelmesine sebep olur.
    Kas spazmları çoğunlukla fizik tedavi uzmanının yapacağı masajla geçer. Dinlenmek ve etkilenmiş bölgeyi sıcak tutmak da ağrıyı azaltır. Soğuk ve nem fibroziti ağırlaştırır.;)

5. tolga.sensoz

tolga.sensoz Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Herkese yorumları için teşekkürler ,

Şenol bey bir ara havalar düzelirse motsiklette duruş pozisyonumu size özel danışacağım.Eğitimde gösterdiler ama o cbf 150 idi oturus farkı var.

Barış beyin bahsettiği fibroziti tetikleyen herşey ogün başıma geldi.Terden sonra yola cıktım ,ceket vardı ama demekkı bunu engellemıyor.Çattık:(

Şenol SEL bunu beğendi.
  6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu aralar biraz yoğunum ama belki günü birlik gelebilirsen görüşürüz inşallah.
    Bu arada size PM den verdiğim telefonları aradınız mı.Ne cevap geldi.

7. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Yav bende tam bi fizik tedaviciye gideyim artık diye düşünmeye başlamışken iyi oldu bu mesaj. Ayıptır söylemesi gün içinde ilimle fenle uğraşmama rağmen tıp ilmine özellikle ilaçlara zerre itikadım yoktur. Hayatımda hiç ilaç içtim diye iyileştiğimi hatırlamam. Ne baş ağrısı ne soğuk algınlığı. Hatta ne diş çektirirken morfin :) Bünyem ile mi alakalı bilmem hasta olurum ilaç alırım 3 günde gelirim kendime, bi sonraki hastalığımda almam yine 3 günde. Başım ağrır ilacı dayar hanım, zerre fayda görmem aynen ağrımaya devam.

5 sene kadar önce spor salonunda şu enseye çekilen ağırlklarla çalışırken omuz altında bi kasımı incitmiş, 2 sene sonrasında da (artık çok ağrımaya başladığı zaman) doktora gitmiştim. Doktor baktı dokundu bişiyler yaptı, direk salon da oldu diyince aleti bile tarif etti :) Ee n'apacağız dedim. Yapacak bir şey yok böyle yaşayacaksın demişti. O gün bu gün benim sağ omzumun altı ağrır :) Motosikletimi değiştirdim 2 hafta kadar önce. Oturuş pozisyonuna bir türlü alışamadım. Bir de havalar ısındı, sırt korumam terletiyor hafiften. Sağ omzum yine sızlamaya başladı.

:) yahu emekli amcalar gibi hastalık tarif eder oldum :)

Hasılı fizik tedaviye gideyim diyor ama pek de itibar etmiyordum. Barış'ın nokta atışı tarifi direk bizim kas hastalığı galiba. Yarın öbür gün bi görüneyim bakalım ne diyecekler.

8. tolga.sensoz

tolga.sensoz Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aradım Şenol bey 1 tanesini,

1 gün arayla tekirdağda yapılan eğitimi kaçırmışım,diğer beyefendiyi,20 hazirandan sonra arayacağım,ama tekirdağda yapılan eğitimi kaçırdığıma üzüldüm:(

Size de ilgilendiğiniz için minnettarlığımla teşekkürler ,Bursa ya gelirsem mutlaka tanışmak isterim,sohbetinize doyum olmaz okadar km den sonra:)

9. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ben teşekkür ederim.Eğitime bu kadar önem verdiğiniz için.
    Beklerim her zaman ama o kadar da çok km değil sizin oradan Bursa.Gözünüzde büyütmeyin yoksa yol çekilmez olur sonra :D