Ducati Amerika'da 6000 Multistrada Modelini Geri Çağırıyor

Konu, 'Güncel Haber ve Duyurular' kısmında snrhsn tarafından paylaşıldı.

1. snrhsn

snrhsn Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda

Ducati Amerika'da yaklaşık 6,000 adet "four-in-one" olarak anılan Multistrada 1200'ü muhtemel gaz sorunları için geri çağırmaya hazırlanıyor. Bu geri çağırmanın tüm 2010-2014 "Standart", "S", "Pikes Peak" ve "Gran Turismo" modellerini kapsaması bekleniyor

Ducati Amerika yetkilileri geri çağırmanın gaz kelebeği ve gaz teli sorunlarından kaynaklandığını belirtse de bu sebeble meydana gelmiş bir kaza ya da yaralanmanın olmadığını belirtiyorlar.

Geri çağırmaların Amerika'da 11 Mayısta başlaması planlanıyor. Bu kapsamda konu ile ilgili tüm sorunları parçaların ücretsiz değiştirileceği söyleniyor.
    Kaynak da belirtelim çalıntı olmasın : http://motosiklet.org/blogs/view/57/ducati-amerika-da-6000-multistrada-modelini-geri-cagiriyor

2. hasmet

hasmet Yeni Üye

Motosiklet:
    KTM
    En son motorsiklet alışverişimde 2013 model Multistrada test sürüşü yaptım. Malesef ciddi hayal kırıklığı oldu. Motorsiklet sadece 8000 km'de olmasına rağmen dökülüyordu resmen. Motordan abuk subuk sesler geliyordu. Üzerindeki plastikler titriyordu. Hız göstergesi çalışmıyordu. Mutlaka kötü kullanılmış olmalı ama aynı yaş ve km'de bir Honda'nın o duruma düşebileceğine çok ihtimal vermiyorum doğrusu. Pozitif olarak yüksek hacimli bir V2 için oldukça titreşimsizdi, ve dar da olsa ön cam benim gibi uzun biri için bile oldukça etkiliydi. Ama bu deneyimden sonra Ducati almaktan korktum resmen....