Ducati M620 Arka Silindir

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında Sercan Kaya tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. Sercan Kaya

Sercan Kaya Yeni Üye

Merhabalar,

2004 model Ducati M620 Marka motor kullanmaktayım. Motoru satın alırken (Korlas Motor - Kızıltoprak) bana hiçbir kazası yok dendi. Beni yönlendirdiği servistede (Moto Triple) kazası yok motor iyi durumda dendi. Fakat motoru aldıktan 1 ay sonra yaklaşık 190-200 km hızla giderken inanılmaz bir ses ile motor durdu. Motoru Karaköy Ata Motor a çektiğimde ön silindir ve silindir kapağının parçalanmış olduğu ve motorun daha önceden kazalı ve hararet görmüş olduğu söylendi. (Ayrıyetten motorun km ile oynanmış. Korlas tan motor alırken tekrar düşünün.) Yurtdışından bu parçaları getirip motoru servisten çıkardıktan 3 gün sonra arka silindir ve silindir kapağı parçalandı. Bu parçalarıda getirttim fakat ne yaptıysak arka silindiri çalıştıramadık. Sorun bujilerde değil çok kez bakıldı ön silindir çalışırken arka silindir hiçbir şekilde ateşleme yapmıyor. Bu arada ön silindir yurtdışından yanlış geldiği için(M600) bu işi torna ile silindir ve pistonu düzelterek yaptık ve takır takır çalıştı. Fakat arka silindirin neden çalışmadığını anlayabilmiş değiliz. Bu konuda fikri olan varsa yorumlarını bekliyorum. Motorun bana şu ana kadarki maliyeti 5500 TL yi buldu inanın Korlas tan motor aldığıma çok pişmanım. Şimdiden teşekkürler...

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Sayın üye.
    Forum kurallarımız gereği kendinizi tanıtan bir tanışma mesajı yazmadığınız sürece sorunuza bu forumdan cevap almanız mümkün değildir.

Bakınız ne demişiz bizim buralar için.

[​IMG] Çok Önemli!!! [​IMG]

>>>>>MF Kuralları<<<<<

>>>>>Kullanıcı Adı (Nick)<<<<<

>>>>>Profil Bilgileriniz<<<<<

>>>>>Sizi Tanıyalım<<<<<

Anlayışınız için teşekkürler, Motosikletforum Yönetimi...

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.