Dumanı üstünde bir motorcu :)

Konu, 'Tanışma Alanı' kısmında Fatih Genç tarafından paylaşıldı.

1. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    herkese selamlar 4 gün önce 125 agk mondial aldım ilk gün daha doğrusu ilk motorsikletimle günüm biraz yağmurlu geçti daha alır almaz ilk dönemeçte debriyajsız fren yaptıgım iiçin elim kaydı :) ve arabaların arasında fırladık motorumla çok şükür hiçbiyere çarpmadan durabildim hava yağmurumsu yerler çamurdu çalışmak için sakin bir yere gittim orda yol bitti tam dönerken arka tekeri çamura kaptırdık yan taraf denizdi 2 metre sağa yatsam balıklarla sürecektim motorumu dedim burasıda olmıcak şehirin dışında hafif bozuk ama sakin bir yol var oraya gideyim :) ordada yine yol bitti dönerken bu sefer önü çamura kaptırdım :) sadece yattım ama sıkıntı olmadı.ikinci örgün' üm okulum akşamları dolmuşla gitcektim ama saati kaçırınca dedim motorla gideyim :) gittim dönüşte hava kararmıştı saolsun 2 araba arkamdan bana eskortluk ediyodu :) arkadaşlarımı biraz korkuttum ama biraz acemiliğimden birazda mıcıra girmenin etkisiyle yan yattım virajda ama ufak bi itiraf gerekirse birazda hızlı girmiştim :) ben de sakatlık acı fln yoktu kalktım arkadaşlarım panik yapmış bana fırça atıolar dikkatli sür yada sürme diye okuldan eve kadar 30 u geçemedim onların korkusuna :)
    kask eldiven sırtlık dizlik kullanıorum koruma amaçlı ertesi gün dizliğimi giyecekken dizliğimin üzerinin epey bi çizilmiş olduğunu gördüm vay be! dedim kendi kendime demek bu dizlik olmasaymış orda kalcakmış dizim...
    Dün sabah baktığımda kaskımında çizilmiş olduğunu gördüm resimlerini de koymayı düşünüyorum yakın zamanda.
    Buradan benim gibi acemi arkadaşlara gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim 50 cc bile kullansanız mümkün olduğunca korumalarınızı edinmeye çalışın siz yavaş gitseniz bile trafik her zaman hızlı olabiliyor.
    Şu ana kadar hep arabalara yol verdim çünkü biliyorum ki onlara göre biz bisiklet gibiyiz en azından bizim ülkemizde bu böyle.
    Çok uzatıp sizleri sıktıysam affedin.Düşmelerime okula giderken yağmur yağmasına ve okulda üşümeme rağmen hayatımda unutamıyacağım bir gün yaşadım.
    Motorsikletim Hayatıma HoŞ GeLdin ....

2. Gökhan Yasdal

Gökhan Yasdal Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Suzuki
    Şans torbanız doluymuş. Keşke böyle düşe kalka öğrenmek yerine düzenlenen eğitimlere katılmak için bir iki gününüzü ayırabilseniz. Motosikletle sinoptan buraya gelmeniz de geerekmez. Hondanın kendi motosikletlerini kullanabildiğiniz 2 günlük eğitimleri var. Bir hafta sonunuzu ayırırsanız çok daha rahat devam edersiniz. Bu kadar düşme kalkma hayra alamet değil. Çok ciddi yanlışlarınız var demektir. Bunlar alışkanlığa dönmeden eğitime gitmenizi tavsiye ederim.

3. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    Üstad doğru söyluyorsunuz fakat buradaki durumum şu anki maddi durumum ve bir çok etken buna malesef engel.o düşmelerimden ders çıkardım çok şükür ilk gün dışında bir tehlike atlatmadım daha dikkatli daha bilinçli kullanıyorum.Sinop' u bilen bilir sokak köpeği çoktur.birtek köpeklere alışamadım hala dikkatimi dağıtmalarına izin vermemeye çalışıyıyorum elimden geldiğince.O konuda bir tavsiyeniz varsa inanın beni çok memnun edersiniz...

4. Ekrem Kalafatoglu

Ekrem Kalafatoglu Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Honda
    başınızdan geçen olayları bıze anlattıgınız ıcın teşekkurler
    Çok geçmiş olsun umarım motorda da bı hasar yoktur Bence sızın ıçın bı nevı iyi olmus gıbı okadar duşmeden sonra artık daha dıkkatlı surersınız herhalde ve koruma ekıpmanlarını herzaman ustunuzde tutarsınız
    bende en ıyısı gıdım bı dızlık alayım kendıme :D

5. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    arkadaşlarımdan alay eden oluodu onlara konu lazım :) ama o çizikleri görünce insan iyiki korumam varmış diyor :)

6. A.HAMDİ

A.HAMDİ Organizatör

Motosiklet:
    Kawasaki
    fatih merhabalar,
    bende sinopluyum ama şu an ankara dayım yazın oralardayım,
    kendin hakkında biraz daha bilgi verirsen herkes seni daha ıyı tanır.
    hangi semtte oturuyosun öğrenmen için en ıyı yerler dsi yolu ordu köyü altı ve havaalanı üniversite yoludur.
    yazın beraber gezmek dileklerimle öğrenmek istediğin birşey olursada özelden msj at
    hoşgeldin

7. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    hamdi şuan aşıklardayım her sabah önce osmaniye yolundaki kyk ya gidiyorum internet cafede calısıorum aksamda burdan 2. örgunum aklimana geçiyorum güzargahım aşıklar dan hastane yolu üzerinden kkyk oradan ayancık yolundan aklimana dönüyorum akşam dönüşte esentepeden anayola çıkıorum en son ne zaman gördün sinopu bilmiyorum su an yollar berbat durumda...

8. Ethem Doğru

Ethem Doğru Site Bağımlısı

Motosiklet:
    BMW
    hoş geldiniz. hayırlı olsun. inşallah daha fazla tehlike atlatmazsınız.

Ekrem, dizlik yeterli olmayabilir. sen en iyisi güzel bir motosiklet pamtolonu al.

9. Metin

Metin Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Aramıza hoşgeldin Fatih...Kazasız belasız sürüşler ve Keyifli forumlar...

10. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    teşekkür ederim hoşbulduk

11. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve Gezilerimize de bekleriz.,

Yeni başlayacaksanız size bir kaç nacizane tavsiyem olacak.

1- Full korumalı kıyafet ekipman ve kafanızı koruyacak kalitede KASK alın ve kafanızda kullanın.Mevsim itibariyle bazı maymunlar gibi kolunuzu korumak için değil kafanızı korumak için KASK alın ve kafanızda kullanın.Bazı maymunlar dirseklerini korumak için kaskları oraya takarlar.
    2- Motosiklet kullanmak basit bir eylem değildir.Siz onu basite alırsanız o size daha da basite alır ve basitçe telef olursunuz.
    Bu yüzden trafiğe çıkmadan önce mutlaka "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimlerini alınız.
    Bakınız:http://www.rahmibarutcu.com bu adresi inceleyiniz ve iletişim bölümünden Rahmi Hocamızın telefonuna ulaşıp eğitim için randevu alın.

Ve imzamdakileri okuyup bilinç altınıza kazıyın.

12. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Tavsiye;
    http://www.motosikletforum.com/showthread.php?t=2885&highlight=Neden+Kulak+t%FDkac%FD+takmal%FDy%FDm

13. Eren Göksel

Eren Göksel Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kawasaki
    Paylaşımınız için teşekkür ederim. Yaşadıklarınızı anlatmanız ile doğru bir davranış yapmışsınız. Size birşey olmadığına sevindim. Kimse kötü olasılıkları kolay kolay göze almayı istemez. Fakat olayları bire bir yaşadıkça doğruyu - yanlışı kendimiz ayırt edebilmeliyiz. Alışana kadar yüksek süratlerden kaçının, trafiğe girmemeye çalışın.

14. Fatih Genç

Fatih Genç Aktif Üye

Motosiklet:
    Kanuni
    şenol abi öneri ve yardımların için teşekkür ederim değerlendirmeye çalışacağım