Düşüncelerinizi Bekliyorum Abilerim Kardeşlerim Yzf125r

Konu, 'Racing Motosiklet Kullanıcıları' kısmında burakcaglar74 tarafından paylaşıldı.

?

Yamaha yzf125r yardımlarınızı bekliyorum abilerim

Anketin kapanma tarihi 1 Nisan 2015.
  1. Kesinlikle almalısın

oy sayısı 1
    100,0%
  2. Daha çok erken

oy sayısı 0
    0,0%
  1. burakcaglar74

burakcaglar74 Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Merhaba öncelikle herkese bende Allah'ın izniyle bu camiaya katılmak üzereyim öncelikle Subay çocuğu olduğum için malum katı bir babam olduğu için zar zor motor almaya ikna ettim ve istanbulda Yaşadığım için hem trafiği hemde günlük hayatta kullanıp cebimi yakmayacak birde Görünüşe çok önem verdiğim için yamaha yzf 125r a karar verdim.babam ise onu zaptedemezsin boyun sorun olabilir gibisinden sözler söyledi benimde ilk motorum olacağı için çok araştırmama rağmen bilmediğim için yeter gidip bi deneyelim dedim boyumda bu arada 1.78 66 kiloyum bide yaşım 18 daha belki erken diyebilirsiniz ama gerçekten çok istiyorum.(bu arada kullanacağım yer istanbul beşiktaş Maslak arası otobana falan çıkmak söz konusu bile değil.)Bide Yamaha r6 yı çok beğeniyorum ama 600 cc olduğu için daha çok erken ve yavaş yavaş cc yükselterek gitmek istiyorum.Yzf 125 hakkında önerilerinizi yorumlarınızı dört gözle bekliyorum.şimdiden herkese teşekkür ederim abilerim.saygılar

2. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Merak etme boyun da kilon da gayet uygun. Ancak seçimin çok yanlış. Neden?
    1) Gerçekten başlangıç için racing oturma tarzı çok kapalı ve kör
    2) kerenajlı yani düşünce moralini bozar
    3) Parçaları gereksiz çok pahalı

Bence başlangıç için çerez bir motor al. Ders ve eğitim al. 1 sene sonra belki r6 alırsın ama bence istemeyeceksin.

Şenol SEL ve burakcaglar74 bunu beğendi.
  3. Serhat Ç.

Serhat Ç. Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    Yamahadan ziyade bi Honda CBR 250 R bak derim ben hem parçaları çok ucuz hem yakıt olarak mükemmel hemde tam bir baslangıc motoru.

4. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    3. seçenek yok.Neden yeni başlarken o kadar çok düşüp kalkacak biri bu kadar pahalı bir motosiklet alır.
    Ya parası çoktur sokağa atacak parası vardır ya da yaşın verdiği bilgisizlik nedeniyle motosiklet hobisini yanlış anlamasından kaynaklanmasıdır.
    Öncce bu hobinin tehliklerinin farkında olmalısın.Önce "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri al.Hazır İstanbul'dasın.Bu modeli alacak kadar hevesliysen maddi sıkıntın yok.O zaman eğitim al sonra alacağın motora karar verirsin.Eğitim adresi : www.lamatech.com.

5. Berat Aksoy

Berat Aksoy Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Hoşgeldin kardeşim bence kendine güvendikten sonra bi sıkıntı çıkcağını zannetmiyorum madem yzf125 gibi bi motoru başlangıç olarak alıcaksın aldığın gün koruma takozu kask ve her türlü ekipmanıda almalısın lakin yzf seni
    zorlayacaktır başlarda ama kendine güvenirsen üstesinden geliceğine inanıyorum
    Ve yamaha r6 da gönlün varsa tabiki kardeşinden başlayarak en uygun yolu seçmiş oluyosun KAZASIZ NİCE KİLOMETRELERE :)

6. coccojamboo

coccojamboo Yeni Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Kardeşim öncelikle eski motorum r 125. gerçekten diğer çoğu motora göre sele yüksekliği bayağı bi yukarıda ben 1.80 boyundayım belki çok fark yok diyeceksin ama ben bile zorlandım ki ilk motorum değildi. ben Ybr ile başladım, sonra r 125 şimdi r 25. olması gereken neyse onu yaptım ve madem burda fikirleri araştırıyorsan doğru yolu arıyorsun demektir motorda önemli kurallardan biri acele etmeyeceksin. tamam r 125 havalı yakışıklı atak güzel 125 klasmanında belki de en iyisi, ama oturuş pozisyonu, yüksekliği konforu başlangıca uygun değil. Bak benim 3üncü motorum ama halen kendimi tecrubesiz hissediyorum en buyk zaafım da motorda iken gaza gelmem. bu çoğumuzda var. kendimi yeni yeni değiştirmeye başlıyorum. artık bir 125lik yanımdan geçerken artistlik te yapsa kendimi zor da olsa tutmaya çalışıyorum. ama sen ilk motorunda emin ol kendini tutamazsın. hepimiz motoru almadan önce ben hız yapmam ben basmam boş yolda pratik yaparım diyoduk ama maalesef işler üstündeyken değişiyor. ben ybr aldığımda tecrubesizlikten sadece park halindeki araçların açılan kapılara 3 kez tostladım. ybrde sıfır hasar. ama r 125 düşür sağ yada sol grenajları değiştirmek için 600-800 lira sadece o plastiğe para verirsin. ybr al ybr. pişman olmazsın sonra r 125 aldığında daha çok zevkini alırsın emin ol

7. mertclik

mertclik Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Abi senin yazılarına rastlıyorum ve burdan iyi ve bilgili biri oldugunu anlayabiliyorum. Soylemem gereken sey bende subay oglu arkadas gibi motorum yok univ. ogrencisiyim ve motor alacagım.Herkes r125 e pahalı,oturus kotu v.s v.s sozler soyluyor.Ben kendımce soyle dusunuyorum.Racing motor secmemin nedenı seklının ve (ileride)gucunun iyi olması. E cbr a bakıyorum böcek gibi. E alıcam diyorum ben en az 1.5 yıl aldıgım dusuk cc motoru kullanmayı dusunuyorum ve kimse bir bocekle dolasmayı istemez para olarakda tecrubelilere gereksiz pahalı gelebilir ama bizim gibiler icin(yenı baslayacak ve gorunum ısteyenler) ister istemez yzf ye yonlenıyo insan. Ve ben kendı paramla alacagım icin motorumu guvenlı surus teknıklerıne yatıracak beleş param yok.Yani insanın r125 alacak parası guvenli surus teknıgıne yatıracak parası olmayabilir.(guvenlı surus teknıgıne sallama sebebım 3 senedir araba kullanıyorum ve gerek uzun yol gerek trafikte cok deneyimim var.Motor aldıgımdada trafik bilgimi + bos alanlarda calısma ihtimalimi goz onunde bulundurarak soyledim).
    Uzun lafın kısası yazılarını takip ediyorum abi SAYGILAR.

Subay oglu kardeşimede soyleyecegim laf şudur.Ben yzf r125 e artcı olarak bindim bayıldım herseyine.Gozumu kararttım alacagım.Seninde almanı isterim :D
    Kendinize iyi bakın.

8. Armağan Pekatik

Armağan Pekatik Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Hislerinizde yanlız değilsiniz. Ben bu işe başlarken bana ybr önerenlere "Racing almayacaksam hiç almam ben 250cc ss alacağım" dedim. Aldım. Uzun süre sürdüm. Şimdi mi? Asla racing almam diyorum. Nedenlerini her yerde bulabilirsiniz. Araba ile motor aynı değildir. Bisikletle motor aynı değildir. Motorun kendi sürüş dinamikleri vardır. Bisiklette teker sayısı, araba ile de motor bakımından benzer sadece. Bu da sizi kurtarmaz. Araba baktığınız yere gitmez, araba high/low side olmaz, araba balıksırtına girmez, araba da kontra motordaki gibi çalışmaz, araba kıvırmaz, araba ön kaldırmaz (istemeden), arba şerit içinde, virajda şerit dışına sarkmaz, sıkışmaz daha çok madde yazarım uzar gider. motorda bakış, pozisyon, vites, hız kurallarını bilmezsen boş alanda gezip durmanız bir şeyi ifade etmez. Trafikte yanlışlarla gezersiniz. **Boş beleş** vermediğiniz o eğitim parası dikkat edin de hastane masrafı olarak çıkmasın sizden.

Şenol SEL bunu beğendi.
  9. Yunus Gül

Yunus Gül Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Selamun aleyküm benimde ilk motorum olacak kısmetse yuki ile yamaha arasında kalmıştım sanırım yamaha alıcam :)

10. barbarossa_1912

barbarossa_1912 Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    İlk motorun honda cbr 250 r olmasını tavsiye ederim dahabasıt ogrenırsın hemde hemen sıkılmazsın

11. AliTasc1

AliTasc1 Yeni Üye

Motosiklet:
    Hyosung
    Konu saptırmak istemem ama bende yamahayı seçeneklerim arasına almıştım. Nedense honda cbr250 pek cezbedici gelmiyor ki yedek parça olarak benim tercihim olan motorla pek bir fark yok aralarında hemen hemen aynı ki bu sorunlar hergün başımıza gelecek diye bir kural yok. Arada bir sorun çıkartması ve cebimizden çıkacak masraflar bence bunları sorun haline getirmemize gerek yok bu benim şahsi görüşüm tabi ki hiç masrafsız binsek keşke ama gülü seven dikenine katlanır.
    Bende ilk motorumu alıcam kısmet olursa kendimi iyice hazırlayana kadar , fren ayarı , motorun huyunu suyunu öğrenene kadar trafiğekapalı alanlarda eğitimimi tamamlamayı düşünüyorum. Çünkü motor her zaman alınabilir allah güç kuvvet verdikten sonra çalışılır kazanılır bir şekilde yenisi alınır ama insan sağlığı herşeyden önde geliyor can bedenden bir kere çıkınca dünyaları versen bir daha geri gelmiyor o yüzden herşeyden önemlisi altındaki motorun huyunu suyunu iyice bilmek. Siz değerli abilerim , kardeşlerimden bir ricam olacak. 3-5 kere motora binmekle kendimi motorcu olarak saymıyorum bile devede kulağım. Ama Allah kısmet ederse bende basamakları ağır ağır çıkacağım.
    Sizin bilgilerinizden yola çıkacak olursak benim seçimlerimde sizce hangisi mantıklı olur ?

Hyosung gt250r
    Yamaha yzf125
    Honda cbr250r (hiç istemesem de)

23 Yaşındayım ve ilk motorum olacağı için titiz davranmak istiyorum. Çok araştırmalar yaptım çok yazılar okudum herkes kendince iyi kötü yönlerini yazmış çizmiş bugün siteye üye oldum ve gürsu abinin yazsına denk geldim o gayet memnunmuş motorundan yazdıklarına göre. Bende ilk olacağı ve belki de maddi durumum yeterli olana kadar kullanacağım tek motor. İleri ki aşamalarda kendimi gelişmiş hisseder ve altımdaki motorun yetersiz olduğunu düşünürsem ondan sonra değiştirebilirim ama o süre zarfına kadar ortalama 1-2 sene binerim diye düşünüyorum. Hyosung parçalarını araştırıyorum gerçekten çok büyük rakamlar yok ortada he olmasa iyi mi ? tabi ki ama dediğim gibi sonuçta bir araç kullanıyoruz ve bunun da ister istemez bedeli olacak. Onun dışında yzf cezbediyor. Yani gel beni al dermişcesine ama yedek parçaları hyosungdan pahalı. Cbr da yedek parça olarak hyosungla hemen hemen aynı. Hiçbir fark göremedim ben ikisinin arasında.
    Uzunca bir yazı olduğunun farkındayım ama biz yeni başlayanların aklında soruları bir araya getirsek sanırım bir kitap yazarız. :)

12. SalihB

SalihB Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    AliTasc1 güzel özetlemişsin kardeş :) bahsettiğin motorları bende araştırdım. aynı yaşta ve neredeyse aynı düşünlere sahip olmamız güzel ben cbr125 almaya karar verdim benimde ilk motorum olacak kredi ile alacağım için taksitler bitene kadar kullanmayı düşünüyorum hem bu süre zarfında kendimi epey geliştirmiş olurum