eBay'dan değil ama David Silver'den parça getirdim!..

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında o.somuncu tarafından paylaşıldı.

1. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar sözde revize ettiğim motorumun motor performansını beğenmeyince,(baktım benzin kadar yağ yakıyor!..:)) motorunu söktüm..
    Gömleklerin deforme olduğu ve 0,50 pistona rektifiye edilmesi gerçeği ortaya çıktı...Türkiye'de olmadığından üç gün nette arama yaptım..Bulduğum yerlerde Piston,segman,kol yatak ve piston pimi toplam 252 sterlin tutuyordu.
    Sonra başka bir sitede: David Silver Parts, 150 sterline orijinal motor bloğu gördüm.Hem kendi pistonlarımı kullanıp,hem de rektifiye masrafı olmıyacaktı..
    31,8 sterlin e de kol yataklarını ilave ettim.
    23 Ekim cuma sipariş ettim,26 ekim pazartesi saat 10 da UPS'den aradılar.Hemen İstanbul'a gidip gümrük işlemini yapıp ödedim,yarın (27 ekim)kargo servisi eve teslim edecek!..
    Aslında segman ve piston pimi de gerekiyordu ama gümrük limiti yükselmesin,onları Türkiye'den bulurum diye sipariş etmedim.

goksel ozdogru bunu beğendi.
  2. Furkan.Celebi

Furkan.Celebi Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hayırlı olsun fakat biraz eksik bilgilendirme var sanırım :))

Gümrük vergisi ne kadar tuttu ? Bir de sitenin adresi nedir tam olarak :))

3. Yavuz.CEVGER

Yavuz.CEVGER Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Adresi

http://www.davidsilverspares.co.uk

Gerçekten hızlı çalışmışlar. ancak ne yazık ki herkesin, mesela benim işime yaramıyor; zira sadece Honda parçası var.
    Gümrük vergisini ise sevgili Devletimiz sadece aldığınız malzemenin değerinin değil kargo dahil toplam harcamanın yüzde 10'u olarak alıyor. Yani sadece aldığınız malın değil satın aldığınız nakliye hizmetinin de gümrüğünü ödüyorsunuz. Bana ilginç gelmişti ilk ödediğimde.

Yine de Hondası olan arkadaşlar için iyi bir paylaşım.

4. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Sitenin linkini Yavuz bey vermiş,teşekk.

Gümrüğe gelince yazacak çok şey var diye sonraya bırakmıştım..Dünden beri kendimi aldatılmış,enayi yerine konmuş,yolunmuş kaz misali hissediyorum...
    Kendime daha çok kızıyorum orada niye müdahele etmedim diye.Saat 16,45 olmuştu ve ben malımı alıp götüreceğim diye acele ediyordum ve hemen ödeyip ayrıldım..Sonrasında gümrüklü antrepo sahasından çıkması yetişmeyeceğini söylediler ve adresime gönderilecek..

Önce görevli memura sordumvergiyi:%18 gümrük+34 tl damga resmi dedi.Sonra beyanname doldurmak için birini çağırdı telefonla..Gelen kişi evraklardan fotokopi çekti 3 er tane,3 nüsha beyannameye ekledi..(Motorumun ruhsatından da kopya aldı)
    Sonuç:130 TL gümrük+33,80 damga=163,80 TL ödedim..

Fatura tutarı:150+31,8=181,8 Kargo:75,42 Toplam:257,22 GBP
    Şimdi sormak gerekiyor Kargo niye gümrüğe tabi oluyor?..Velev ki oldu bu toplamın dahi %18 i 130TL etmiyor!.
    Toplam tutar:257,22 GBP onun%18 i 46,3 GBP,bu da TL olarak 110-111 TL tutuyor kura göre..

5. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Ayrıca beyanname dolduran kişiye de 30 TL verdiğimi ilave edyim..:)
    Bu durumun açıklanması ve aydınlatılmam isteğiyle havaalanı gümrüğüne detaylı bir dilekçeyle başvurmayı düşünüyorum!..