eBay'dan yedek parça nasıl getirebilirim?

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında o.somuncu tarafından paylaşıldı.

1. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar almış olduğum İhtiyar klasik motosikletime (HONDA CX 500-1978)Bazı yedek parçalar gerekli.Bunları yurt içinde bulamıyorum ama İngiltere ve Almanya'da var.(eBay) denilen online alışveriş sitesinde hepsi var.Ama nasıl satın alabileceğimi bilemiyorum....Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevineceğim..İthal motor kullanan diğer arkadaşların da ihtiyacı olabilir...Teşekkür ederim..

2. Metin

Metin Site Müdavimi

Honda
    Almak istediğin parçalar değerinde bankadan sanal kart açtırıyorsun,o sanal karttan karşı taraf parayıçekip sana gönderiyor...Yanlız %100 gümrük alınıyor haberin olsun...Başka çaresi var ise onu bilmiyorum...:(

3. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Mesajınız için çok teşekkür ederim Metin Bey..Benim alacağım parçalar 250-Euro civarında.Gümrükle birlikte 1000 YTL daha gidecek demekki..Buradan yapacağım masraflarla 2000ytl ye aldığım mtor noter ve plakayla birlikte 4500 ü bulacak..Ama yine de pişman değilim..

4. Burak.Cingiz

Burak.Cingiz Aktif Üye

Motosiklet:
    Honda
    ebayden alırken satıcı ile anlaşırsan o taraftan faturayı düşük kesebiliyorlar. bu sayede burada gümrüge takılsa dahi düşük meblag ile kurtarırsın. zaten 100 ytl altında pek ilgilenmiyorlar. fazla parça alacaksan her parcayı belli aralıklarla ya da farklı isimlere ve adreslere göndertirsen yine bu 100 ytl sınırının altına düşersin bu sayede gumruge takılmazsın. ben bu şekilde bir suru şey getirdim. bilgin olsun. yılbaşı gibi zamanlar da sirkulasyonun yogun oldugu zamanlar elektronık dısındakileri bu dönemlerde daha cok es geçiyorlar. aşağı yukarı 20 gun kadar paket gelene kadar uyumuyorsun o da ayrı konu :)

iyi günler

o.somuncu ve Metin bunu beğendi.
  5. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    ewet 100 usd nin altı direk posta ile geliyor eğer gümrükte bir tanıdığın varsa çok uygun 50 ytl gibi bir meblağa olayı bitirebilirsin.ben 600 usd ye kask ve mont getirttim gümrüğe sadece 50 ytl verdim o kadar.onun dışındaki prosedürleride bu işi yapanla yüz yüze görüşürsen daha iyi olur...

o.somuncu bunu beğendi.
  6. Latif Korkmaz

Latif Korkmaz Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Honda
    kargo sıparşiı verdikten sonra hangı kargo ile gönderiyorlar benim bildigim ups ve posta servisi var hangisi daha güvenli takılma ihtımalı hangısınde daha az ve hızlı

7. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    100 usd nin üzerindeki bütün mallarda gümrüğe takılır.her satıcının anlaşmalı kargosu var sen siparişi verince satıcı hangi kargodan olursa olsun sipariş takip numarası veriyor o numaradan kargonun nerede olduğunu öğrenebiliyorsun.tabi bide para transferinin prosödürü var onuda yüz yüze görüşmek daha faydalı olur..

o.somuncu bunu beğendi.
  8. o.somuncu

o.somuncu Organizatör

Motosiklet:
    Yamaha
    Arkadaşlar ilginize çok teşekkür ederim..Benim en büyük parça egzost susturucuları idi,onları Türkiyede hallettim.Orijinaline yakın oldu.Birkaç küçük parçayı da bir tanıdığa sipariş ettim yanında getirecek...Ama yarın ihtiyaç neler olacak bilemeyiz.Bu konu bütün arkadaşlar için gerekli.. Mümkün olduğu kadar Türkiye'de arıyoruz ancak Sirkeci de bir parçacı iki susturucuyu 1000 YTL ye getirebileceğini söyleyince yerli (400 ytl) kullandım kalitesi de çok iyi..

Sayfayı Paylaş

Misafirler şu kelimeleri aratarak bu sayfayı buldu:

1. ebay motosiklet yedek parça

,
  2. yamaha yz400f yedek parca ebay

,
  3. ebayyedek parça