Eğitimin ne kadar önemli olduğunu şimdi anladım...

Konu, 'Motosiklet Şürüş Eğitimi ve Dersleri' kısmında Önder Yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Arkadaşlar sizlerle kısaca bugün honda sürüş eğitiminde yaşadıklarımı paylaşmak istiyorum şimdiden zaman ayırdığınız için teşekkürler öncelikle avrupa yakasından gelen arkadaşları taksimden anadolu yakasından gelenleri ise bostancı deniz otobüslerinin önünden servis aldı ve rahat bir yolculuktan sonra honda üretim tesislerinin sürüş eğitimi için ayrılmış özel parkurunda eğitim alanına getirildik öncelikle çaylarımızı yudumlarken eğitmenimiz motorla ilgili ayrıntılı görsel bilgiler verdi bu arada eğitime katılan arkadaşlar birlikte 6 kişiydik aramızda antalyadan ankaradan sakaryadan gelen arkadaşlar bile vardı:) neyse sonrada bize temin edilen motosikletlerle düzenli bir şekilde sürüş teknikleri çalıştık önceleri bu eğitimi almanın çok gereksiz olduğunu düşünürken inanın şuan ne kadar doğru karar verdiğimi anladım arkadaşlar oldukça uzun yazdım biliyorum ama bu özetinde özeti oldu emin olabilirsiniz eğer merak ettiğiniz sorular olursa cevaplayabilirim yarınki eğitimden sonra daha ayrıntılı bilgiler vereceğim beni izlemeye devam edin...:D:D:D

2. Omer

Omer Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ne gibi alıştırmalar yaptığınızı elinden geldiğince anlatırsan sevinirim Önder.Kolay gelsin... :)

3. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    eğitim şart;)

4. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Biraz daha ayrıntı verebilirmisiniz acaba ? Teşekkürler..

5. Önder Yıldırım

Önder Yıldırım Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    yaklaşık 50 km/h la giderken kısa mesafede fren çalışmaları yaptık,viraja giriş gazı nasıl kullanacağımız kolların tutuş posizyonları inanın vücudumuzun neredeyse heryerini kullanıyormuşuz bunları bilmediğim için bana ilginç geldi tabi ama en faydalısı dar alanlarda u dönüşleri çok faydalı oldu hepimiz için tabi. zaten hocada sık sık uyarılarda bulunuyordu herkesin en büyük sorunu kollarımızı çok gergin tutmamızdı bu konuda çok sıkıntı çektik bol bol fırça yedik hocadan:D şaka bir yana eğitmenlerimiz inanın tam bir profosyonel emin olabilirmisiniz. öğle yemeği haricinde sürekli eğitimdeydik öncelikle teorik bilgiler görsel olarak bize ayrıntılı bir şekilde anlatılıyordu sonra pratiğe geçiyorduk program sonunda hoca herkese sorduğu soru şuydu ellerinizmi ayaklarınız mı ağırıyor genellikle ellerimiz dedik bu yanlış kullandığımızın bir göstergesiymiş ayaklarımız ağırması normalmiş sürekli hoca ayaklarımızla depoyu sıkarak ve kalçalarımızla yönlendirmemizi istedi inanın çok dar virajlarda bile hoca tek elle girdi çünki vucüt ve ayaklarını çok iyi kullanıyordu benim için bir artısıda CBF 150 kullanmamızdı benim motorum olması bana extra fayda sağlayacak:) kusura bakmayın arkadaşlar biraz dağınık anlatıyorum ama bugün baya bir yorucu geçti bizim için yarınki bilgilerimide sizlerle ayrıntılı bir şekilde paylaşacağım fakat kesinlikle bu eğitimi almak gerekiyor antalyadan gelen arkadaş 25 yıllık motosiklet kullanıcısıydı fakat o bile oldukça zorlandı:)

ANIL, Bülent.Ö ve Omer bunu beğendi.
  6. Goktug Uguz

Goktug Uguz Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    sen bide yarın yapacagın parkurları gor cok daha manyak :) mesela oldugun yerde dusuk suratte donus yapacaksın cok viralı bbir parkur varki cok zevkli biraz kafan donuyor ama emin ol cok zevkli ayrıca yarın rampada kalkıs teknikleri ve bayır asagi kullanma tekniklerini goreceksin. bana kısmet oldu sana olurmu bilmem hatta kurs bitiminde bir cbf 500 ve bir cbr125 repsol kullandık test ettirdiler :) 7 saat motorda gececek gunun simdiden yorulmaya hazır ol

Önder Yıldırım bunu beğendi.
  7. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Önder kardeş verdiğin bilgiler için teşekkürler.
    Acaba Hondanın vermiş olduğu bu eğitime katılmak için ne yapmak gerekiyor.
    Bu eğitimlere katılmak için belli şartlar varmı yoksa her isteyen katılabiliyormu.

8. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW

Bu linkte sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

http://www.honda.com.tr/motosiklet/learning_center.htm

9. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    Tek sart 18 yasından gun almıs olmak onun haricinde bir sart yok hayatımda motosiklete oturmamıstım gittim suan slalom dahil her turlu kacıs frenleme viraj teknigini uygulayabiliyorum. kesinlikle katıl hocam

10. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    herşey iyi güzel on numara da her kesimden insanı bilinçlendirmek adına fiyatlarıda uygun tutsalar daha güzel olmazmı.bir yandan eğitin diğer yandanda paran varsa eğitilirsin yoksa başının çaresine bakarsın düşüncesi..

Turgay, ANIL, Erol ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  11. Hakan Karael

Hakan Karael Site Müdavimi

Motosiklet:
    Aprilia
    valaa özgür haklı malesef arkadaşlar !!!

12. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    dogru soyluyorsun fakat sunuda dusunmek lazım. ozel ders baktım birkac kisiden 50 tl dediler . honda da teorik egitimi gecsek 12 saat motor uzerinde egitim aldım buna binayen ozel dersten farkı yok cunku 3 adet hoca ve 9 kisiydik. 600 tl gibi bir fiyata ders veren hocalara gore 280 tl inanılmaz iyi. hadi o ozel hoca dedik gecelim bmw rider academy ve vespa nın egitimleri de bu fiyatın cok ustunde ki ozellikle bmw rider acadeemy gercekten cok bos bir egitim. 280 tl cok mu evet cok ama egitim sonunda kazandıgın yetenegi goz onune getirince iyi ki o parayı verdim odemekten sıkıntı cektim ama gercekten degdi diyip yuzun guler bicimde ayrılıyorsun

13. Ozgur Baglama

Ozgur Baglama Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    benim sıkıntım o değilki değip değmediği değil tabiki değer ama veremeyen insan ne yapacak.eğtim bu para ne demek.sağlıktada bu böyle düşünsenize ne kadar aşşalık bir durum hastayım param yok bakmıyorlar insanı bu kadar küçük düşürücü birşey daha varmı? çucuğum anam babam arkadaşım hasta olacak benim param yok diye elimen birşey gelmyecek insan çıldırır.bu konunda ucu devlete bağlanıyor uzar da uzar.yada gönüllü birkaç insan bunu kendi imkanlarıyla yapar öğrendiğini öğret mantığı ile inancmıza göre bu haktır o bilginin sende hakkı var öğreteceksin.ama nerde herkez düşmüş kendi derdine tuzun kuru ise herşey öyle geliyor...

Turgay ve ANIL bunu beğendi.
  14. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Ücret konusuna katılıyorum, kazanılan değerlere göre düşük kalıyor. Eğitmen zamanı, motorsikletlerin amortismanı, tamiri, benzini, servislerin giderleri vb dikkate alınmalı (yemek de içinde mi bilmiyorum).

Öte yandan bu eğitimlere (seviye 1 ve 2 ) gerek olmamalı, zaten ehliyet almadan önce yapılan eğitimler bunları içermeli.

15. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    oglen yemegi cayı kahvesi falan filan dahil bu ucrete hondanın yemekhanesinde yeniyor yemek ve cidden guzel :) hatta dileyenlere japonlar icin hazırlanmıs menulerde var :p

16. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Oooo. Ama çiğ balık ve yosun yemem. Kebap yok mu kebap? :p

Ozgur Baglama bunu beğendi.
  17. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    valla cılgın yemekleri vardı bir ara sulandım birtane biseye balık gibi duruyodu megerse etmis ama adam eddiki domuz var bunda ii o zaman ben mantı yiyim dedim :)

18. ANIL

ANIL Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Aynen katılıyorum hocam..Tuzun kuruysa tamam! başka kimse bişey önemli değil yazık çok yazık..:(

19. Goktug Uguz

Motosiklet:
    BMW
    hocam bu senin dedigin nasıl olmalı biliyor musun rhliyet kursunda . bu kadar sacma sapan bir sistem olamaz ver 150 lira git sinava gir al ehliyeti falan bu iş boyle olmamalı ama bizde hangi bisey duzgu8n ki bu duzgun olsun

20. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

BMW eğitimlerine katılıp mı bu saptamayı yaptınız yoksa sadece anlatılanlara bakıp mı.