Eğitimli Motosiklet Sürücülerinin Asla Yapmayacağı Kazalar

Konu, 'Motosikletinizin Resimleri ve Videoları' kısmında Şenol SEL tarafından paylaşıldı.

1. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha

2. Murat Ateş

Murat Ateş Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Trafikteki durumu özetleyen bi video olmuş.
    Benim en tehlikeli gördüğüm yer kavşaklar, elimde geldiğince kavşaklara dikkat etmeye çalışıyorum ne çıkacağı belli olmuyor.
    En çok küfür ettiğim sürücü modeli ise sinyalleri düğün konvoyunda sadece süs amaçlı kullanan sürücülerdir.

Birşey keşfettim yavaş giden(30 veya 40 km altı) sürücünün yanında geçerken dikkatli olmak gerekiyor. Bu sürücü modeli genelde adres veya sokak arıyordur. Düşük hızda ilerleyerek hedefini gördüğü anda kilitlenip o istikamete yönelebilsin. Amcamın zaten sinyalin icadından haberi yoktur, Nereye döneceğini bilmediği için sinyal vermeye vakti de yoktur.

2:47 deki kaza değil cinayet suçundan yargılanmalı, motosikletlerde kusur yok.

Mehmet Akif ve Bilgin Turan bunu beğendi.
  3. cagri.erarslan

cagri.erarslan Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    HMK grubunda da paylaşıldı bu. Paylaşan arkadaş bilinçsiz otomobil sürücülerinden dem vurmuş. Ben az çok Şenol hocama katılıyorum. Frenleme ve manevra konusunda genelde motosiklet sürücüleri çok başarısızlar. Bazı kazalarda Muratın dediği gibi eşeklik direk otomobil sürücüsünde; araba yavaşlıyor ve sola sinyal veriyor, motor sağından geçecekken adam bir anda sağdaki park yerine girmeye çalışıyor ve güm...

4. mertovski

mertovski Yeni Üye

Aslinda bu kazalar 2 taraf otomobil olsa da yasanabiliyor ama bir taraf 2 tekerlekli olunca sonucu daha agir olabiliyor. Sadece bir tarafin dikkat etmesi maalesef yeterli degil hele hele istanbul trafiginde. Bir de bunlari gorunce iyice zorlasiyor karar vermek :)

5. Mesut Nalbantoğlu

Mesut Nalbantoğlu Üye

Motosiklet:
    Honda
    Kazaların pek çoku şehir içinde olmuş. Zannedersem birinci faktör oto sürücülerinin dikkatsizliği ve sağa sola dönüşlerde kurallara uygun, nizami davranmamaları ( sinyal vermemeleri gibi).

Fakat bir diğer nokta da motosiklet kullanıcılarının aşırı hız yapması. de şehir içinde. Trafikte iyi bir motosiklet kullanıcısı olmak yetmiyor. Karşı tarafın. nerede ve ne zaman hata yapabileceğini iyi süzmek lazım.

Sonuç olarak diyebiliriz ki araçlarımıza yorgun binmemek lazım. Dikkatsizligi tetikliyor. Sürat iyi değildir, sürüşten keyif almak icin illa hızlı gitmek gerekmiyor. Tabi bir de kurallara riayet etmek lazım

Herkese kazasız belasız iyi sürüşler..

6. Serhat KOÇAK

Serhat KOÇAK Yeni Üye

Otomobil sürücüleri semt içinde de yayalara karşı aynı araç içerisinde oldukları için mutlaka aceleleri var, dönüşlerde, sıkışık trafikte bile fren yapıp yol vereceğine gazlayıp devam ediyorlar, elbette motosiklet olduğu kadar otomobil de kullanıyorum, bir yaya ya yol verdiğimde yol içinde çıkmaya çalışan araca hak tanıdığımda arkadaki hayvanlar korna denilen sesle artık küfür ediyorlar. Mutlaka sürücü kurslarında araç ve trafik kurallarından ziyade ağır empati dersleri verilmeli. Motosiklet kullanırken adam can sıkıntısına yanımdan hızla silme geçip beni korkutmaktan zevk alıyor bunun kırmızı ışığı var ilerde durup kalkması var. Ne yapalım kazada başımıza gelecek olanları bu şerefsizlere darpla tatbik mi edelim

goksel ozdogru bunu beğendi.
  7. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    bu tür kazalar her insanın başına gelebilir ,fakat bu video da izlediğim görüntüler çoğu alkol yada uyuşturucu almış
    eğitim almamış bir insan bile bu kadar aptal olamaz

8. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Ahhh be dostum.Biraz anadoluya gitseniz görseniz.Nasıl bir organizmalar var şaşarsınız.

9. osman yazıcı

osman yazıcı Aktif Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    oralarda herkes her şeyi bilir.organizma değil onlar, parazit

Şenol SEL bunu beğendi.
  10. sutcu

sutcu Yeni Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Birbirinin kopyası kazalar.Sorunun kaynağı bence sadece eğitimsiz motosiklet sürücüleri değil.Aynı şekilde yeterli dikkat ve birikime sahip olmayan diğer araç sürücüleri

goksel ozdogru bunu beğendi.
  11. Ekspertiz

Ekspertiz Yeni Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Videoda Motosikletin'de hatalı olduğu kareler var ancak araç sürücüleri genel olarak %90 suçlu tank ped alıcan bir tane motosikletine 14 lüyü koyacan sinyal mi vermedi sık lastiğine kaportasını del aynaya mı bakmadı sık aynasına kır trafikteki magandaya extra maganda olucan

Öneri değildir düşüncemdir.