Egzoz Patlamış

Konu, 'Servis ve Teknik Destek Genel Konular' kısmında mahir baş tarafından paylaşıldı.

1. mahir baş

mahir baş Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Arkadaslar öncelikler herkeze iyi akşamlar foruma yeni kayıt oldum ismim mahir 2 sorum olacak vevaplarsaniz çok severim
    1) motorum Mondial mash 150 bu gün is dönüşü fark ettim egzoz a giden demir boru yarılmış nerdeyse komple bu ne den olmuştur ve Tamiri ne kadara mal okur zaten sesi çoktu şimdi daha beter oldu
    2) motoru 2.el aldım ve alalı 5 ay falan geçti sigortası ni yaptiramadim ve noterden aldığım kağıdın geçerlilik süresi geçti bunun cezası varmı ve şimdi yaptirsam ruhsatı hemen alabilirmiyim sıkıntı cikarmi acaba
    Simdiden Teşekkürler

2. Mesut Nalbantoğlu

Mesut Nalbantoğlu Üye

Motosiklet:
    Honda
    Hoş geldiniz Mahir Bey. Öncelikle keyifli forumlar dilerim. 2. sorunuzu yanıtlayabilirim. Zaten sigorta yaptırmadan ruhsatınızı alamıyorsunuz artık. Öncelikle sigortanızı yaptırmanız gerekiyor. En az dört beş sigorta firmasını dolaşmanızda fayda var. Çünkü hepsi farklı fiyatlar çıkaracaktır size. Reklam gibi olacak belki ama tahminimce en uygun fiyatı size güneş sigorta çıkaraktır. Bi gezip araştırmanızda fayda var
    Ruhsatsız bir şekilde trafik polisine yakalanmanız durumunda aracınız çekici marifeti ile otoparka götürülecektir. Bu da hem çekici masrafı, hem de motorunuzun otoparkta durduğu gün bazında size rücu edecektir. Sigortanızı yaptırdıktan sonra bunduğunuz il ya da ilçenin trafik tesciline gitmeniz ve ruhsatınızı almanız sizin faydanıza olacaktır. Saygılar efendim..

mahir baş bunu beğendi.
  3. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Aklınızda olsun benim ki gibi sigortanız sisteme işlenmemiş ve o an yakalandı iseniz; biraz laf yapıp rica edin. İnternette sigortam.net (belki başkada vardır ama o saatte onlara ulaşabildim) ten kazıklansanıxda sigorta yaptırarak kurtulabilirsiniz :(

mahir baş bunu beğendi.
  4. mahir baş

mahir baş Yeni Üye

Motosiklet:
    Mondial
    Eyvallah dostum Sağol geciktirmenin cezası yoktur inşallah :)

Çok sağolun en kisa zamanda halledicem inşallah
    Teşekürler

Mesut Nalbantoğlu bunu beğendi.
  5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Var var olmazmı %20 cezası var