ehliyet harçları

Konu, 'A2 Motosiklet Ehliyeti' kısmında bülent tenikeci tarafından paylaşıldı.

1. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    merhaba arkadaşlar.bugün A2 fark ehliyeti için burdaki(Taşköprü) bir sürücü kursuna (Şenol bey in deyimiyle ticarethaneye) müracaat ettim.istenen belgeleri hazırlayıp teslim ettim.gelelim harçlara:kurs ücreti olarak 250 tl(vadeli olursa 330 imiş) aldılar.yazıp verdikleri kağıttaki ücretler aynen şunlar yazıyor:

maliye:75
    emniyet:60
    banka:40
    direksiyon:70
    cemiyet:10

sormak istediğim harçların hepsi yasal mı? örneğin direksiyon sınav harcını kursların kendileri vermesi gerekiyor diye okudum.direksiyon sınav harcını biz niye veriyoruz ,var mı öyle bir düzenleme? sonra bu banka dediği ne harcı? konuya vakıf arkadaşların cevaplarını bekliyorum.şimdiden teşekkürler.

2. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hepsi yasal hepsi haraç ne desem olmayacak.nerden tutsanız eliniz pisliğe değer ama yapacak fazla bir şey yok.Bu düzen düzüxxx olayı böyle geldi böyle gider
    Ha şikayet edersin ve yasa gereği ihbarcının kimliği gizli kalması gerekir ama senin ihbar yaptığın kurum onlara ihbarcıyı söylerler ve senin olacak işin olmaz yani ehliyetini alamayabilrisin yada çok zorluk çıkarırılar
    boş ver sen ehliyetini al yoluna devam et

3. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    ehliyeti almak için sineye çekeceğiz yani. dediğiniz gibi maalesef düzen çok bozuk.kimi kime şikayet ediyorsun? zorluk çıkarmayacaklarını bilsem uğraşacağım bunlarla ama olmuyor işte.ihbarcı kimliği meselesinde çok haklısınız. bir kaç ay önce bizim köyün yolunda şüpheli bir aracı ihbar ettim(ki bu kişiler kaçak defineci çıktı) bırakın kimlik gizlemeyi jandarma köye kadar gelip beni cümle aleme reklam etti.bizde bu işler böyle işte.memleketin her yerinden laçkalık akıyor.sert tarzınızı başta yadırgamıştım ama artık hiç yadırgamıyorum.bize böyle lazım.

söylesem tesiri yok
    sussam gönül razı değil.

4. burakgoral

burakgoral Üye

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Selamlar,
    Ben Giresun da bir sürücü kursundan toplam 300 tl ye ehliyet alıyorum.tüm masrafları dahil. demekki tutturabildiklerine :)