Ekipman diziyorum nasıl? (öneri yorum vs)

Konu, 'Motosiklet Koruyucu Ekipmanları' kısmında Emre Çağlar tarafından paylaşıldı.

1. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    Selamlar,
    Motosiklete yeni başlayan biri olarak şöyle bir liste yaptım.Yorumlarınızı tavsiyelerinizi vs bekliyorum

1- Kask : Arai RX7 GP (2300TL)
    2- Ceket : Dainese G.AVRO PELLE (1400TL)
    3- Çizme : Dainese REKORD EVO (537TL)
    4-Eldiven : Dainese 4-STROKE (400TL)
    5-Pantolon : Dainese DELTA PRO PELLE (1.170TL)

Toplamda 5.800 gibi birşey yapıyor.5000 civari bir bütçeye ben olsam şunları alırdım dediğiniz şeyler var mı.Şimdiden teşekkürler

2. Mehmet CINBIL

Mehmet CINBIL Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Evet ekipmanlar güzel gayet başarılı fakat en son başlıgında daelim almayı düşünüyodun :) çelişkilerin adamı oldun :)

3. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki
    dostum her motorcunun çelişkileri heralde:D kafamı sürekli bişiler kurcalıyor sonra sürekli fikrim değişiyor.
    Daelimden vazgeçtim yine yedek parça sorunu ve 2. el sorunu:D yine CBR250R a döndüm anlayacağın.
    Ağustosta ehliyetimi alır almaz motor ve ekipmanı alıcam beklemedeyim herşey hazır:)

4. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    İç korumalar? Yani sırt be bel koruması var mı bu ceketin? Yoksa 150 Euro da ona ekle.

Pantolon: riderdenim öneririm. Race'i sıcak havalarda kullanacaksındır diye tahmin ediyorum.

Eldiven: Knox Handroid çok iyi bir eldiven. İncele derim. Farklı bir teknoloji kullanmışlar.

Fiyatları

Pantolon: 315 TL
    Eldiven: 130 TL civarı.

Böylece bütçene yaklaşırsın.

Ayrıca ben Arai de ara bedende kaldım. Maalesef TR de bulamadım. O yüzden Shoei aldım. Bi balaklava al ve kaskı dene. Yarım saat kadar kafanda tut. Ağrı hissediyormusun ona bakıver. Yoksa öyle bir ağrı yapıyorki motora konsantre olamıyorsun.

5. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW
    Son olarak yazın kullanırım diyorsan mevsimlik ceket al derim. Sıcaktan patlarsın bu deride.

6. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bu 5000 TL bütçeye "Güvenli Sürüş Teknikleri" eğitimleri dahil mi.
    Yoksa sizde diğerleri gibi deneme yanılma yöntemiyle düşe kalka mı öğrenmeye çalışacaksınız.

Aylin Onal ve Emre Çağlar bunu beğendi.
  7. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki

Pantolonda evet haklısın rider daha kullanışlı olabilir.Onlara da bi bakıcam tavsiye ettiğin gibi.Koruma olarak nasıllar bir fikrin var mı?Eldivende de Knox Handroid hiç duymamıştım daha önce ama baktım çok hoşuma gitti eldiveni değiştiriyorum:) Monta gelince korumamı yoksa sıcak mı diye düşünüyorum (bir de izmir de yaşadığımı düşünürsek) koruma daha önemli gibi geliyor ama bakalım ben ağustos sonu gibi alıcam ehliyetimi o yuzden yaz biraz gecmeye başlayacak eylülden itibaren böyle bir deri kullanıp da yıl boyu, öbür yaza doğru mu mevsimlik birşey alsam aceba?
    Kask arai rx7 gp nin de olmama ihtimali var bana ama çok kaliteli bir kask olduğu için onda inat ettim.O olmazsa şayet shoei de o ayarda kaliteli bir kask var mı tavsiye ettiğin (2000 civarı olabilir)
    Bu arada tavsiyeler için çook teşekkürler hepsini yeniden değerlendireceğim.

8. Emre Çağlar

Emre Çağlar Aktif Üye

Motosiklet:
    Suzuki

Şenol Hocam, eğitimler ekipmanların dışında,eğitim olayı muhtemelen motosiklet hayatım boyunca (umarım uzun olur:D) devam edeceği için fix bir bütçe ayırmadım şimdi.Ama honda dan GS1 i almıştım motorumu alınca da Uğur Hocayla bir eğitim planlayacağız.Direk kendisiyle konusmadım ama Art motoakademi den irtibade geçtiğim kişi önce motorumu alıp sonra eğitimleri planlamamız gerektiğini ve ayakalrım yere tam bastığı sürece 600cc yi geçmeyecek bir motorla doğrudan öğrenmek isteyeceğim motorla başlayabileceğimi söylediler.Biraz şaşırdım açıkçası bunu duyunca.Ben aslında önden bir tur eğitim alıp Uğur hocanın yönlendirmesiyle motosikelt almak istiyordum çünkü ileride enduro hayalim var o yuzden belki 500cc yi geçmeyecek bir enduroyla başlayabilirsin diyebilir diye düşünüyordum ama öyle olmayacak sanırım.sizin de tavsiyeleriniz varsa dinliyorum.

9. İsmail

İsmail Site Müdavimi

Motosiklet:
    BMW

Kask için ikisinden başka birşey önermiyorum. shubert e de bakabilirsin. Ama kaskta iç güneş vizörü aşırı işe yarıyor. Bilgin olsun.

Riderdenim oldukça iyi pantolon olarak. Kullanıyorum ve memnunum.

Oraya gidince değişecek fikirlerin muhakkak olur. Dainese zaten vazgeçilmez bir marka.

10. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    İzmir'de bir de karşıyakada Sedat Karayılanoğlu var.Birde onunla görüş derim.Selamlarımı iletirsen sana yardımcı olacaktır.
    Tel:0532 717 39 46

İsmail bunu beğendi.