ekipmanlar sayesinde ufak bir tecrübe :)

Konu, 'Motosiklet Koruyucu Ekipmanları' kısmında mustafa_celen tarafından paylaşıldı.

1. mustafa_celen

mustafa_celen Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    motosikletten düşmek nasıldır acaba diye hep merak ediyordum:D ufak düşmeler aslında tecrübe olur diyordum. bi nevi doğru. ama bi taraftan da hep Allah korusun derken en sonunda ilk düşme tecrübemi hafif bir şekilde atlattım şükür:) erzurum tarafından tokata doğru geliyorum hem de 125 lik honda ile dinlen dinlene. hem bi çılgınlık olsun hem de tecrübe dedim, başka sebepler de var tabii. neyse uzatmayım. kask, eldiven, mont var. ansızın bir durum olduğu için pantolon ve çizme yanımda değildi. Allah a emanet ettik kendimizi çıktım yolaa :eek::D derken herşey çok güzel. motor erzurumda şehir içinde kalkış sıradsında birkaç kez kaydı, tabii bu bende motorum kayıyor duygusu oluşturdu. neyse çıktım yine uzun geliyorum yanımdaki aracı geçtim, nedense bir an kararsızlık mı desem dalgınlık mı desem ilk kez virajı unutarak hızlı girdim. daha doğrusu viraja güneş vuruyor yol parlıyordu, ben de ziftin kayabileceğini düşünerek yavaşlama gereği duydum. ancak motorum devri biraz düşüktü firen felan derken bi mesafe aldım zaten sonra dünüyüm dedim baktım dönemiyeceğim, kaçınılmaz sona doğru yaklaşıyorum. bari gidonu düzelttim ne yavaşlarsam kar. zaten o an sadece yaklaştığınızı hatırlıyorsunuz sonra klasik motor kaza-parça sesi geliyor ve siz yer çekiminin kollarındasınız :eek: :D durduğunuzda olayı fark ediyorsunuz,ben de de öyle oldu sol dizim motordan fırlarken motor ile bariyere çarpmış öyle biraz durdum. tabi araçlar hemen durdular :p:eek: korumalar bu kadar işe yarar:) ben bir iki takla attım, bariyere çarptım, hissettiğim (ayağım hariç) sadece birisi eliyle kafama ve sırtıma vurmuş gibi. ancak korumalar olmasa düşünmek bile istemiyorum bu kadar iyi olmazdım heralde:D şükür ki sağolsun forumdan ve Şenol abiden faydalanıyoruz. şenol abinin yazılarını dikkate alıp yola çıkarken ceplerimi hep boşaltırım, sadece telefon sürekli lazım olduğu için o cebimdeydi. 1 tl bozuk para ve bir telefon sol alt kaburga tarafımı çizmiş ve çok hafif ezilme meydana gelmiş. ayakkabı zaten daha havadayken ayağımdan çıktı:D sürünmeye ekipmanlar bile zor dayanıyor onu anladım. kesinlikle ekipmansız olmaz arkadaşlar. foruma ve şenol abiye tekrar paylaşımlarından ve ısrarcı bilgilerinden dolayı teşekkürler, ben çok uğraştım ama güvenli şürüş eğiitimine gelemedim ama aklımda ilk fırsatta ben de katılacağım, motor bizi değil biz motoru kullanalım değil mi;):D yaklaşık on gün oldu ayağım iyileşti bana kalan tecrübe oldu şükür ki :D kask olmasa belkide kafayı kırmıştım:D

2. İlhan.Aydınlıoğlu

İlhan.Aydınlıoğlu Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Henüz Yok
    Çok geçmiş olsun.
    Allah beterinden saklasın.
    İnşallah bir daha böyle birşey yaşamazsın.
    Korumaların faydası insanın başına böyle kazalar gelince anlaşılıyor maalesef.
    Biz burada yırtınırken bazılarına şaka geliyor.
    Tekrar geçmiş olsun.

3. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Bizimle paylaştığın için ben kendi adıma teşekkür ederim.
    Kaza ile ilgili yorumlarım belki daha sonra olacak.

4. Erol

Erol Admin Yetkili Kişi

Motosiklet:
    BMW
    Geçmiş olsun, inşallah son olur.

5. Onur Filiz

Onur Filiz Moderator Yetkili Kişi

Motosiklet:
    Hyosung, Mondial
    geçmiş olsun arkadaşım.her zaman full ekıpman bızler ıcın en doğru tercıhtır.aynı olayın kımsenın başına gelmemesini temenni ederim.

6. Erdal Özgüner

Erdal Özgüner Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun arkadaşım, büyük hasarlar görmemiş olman sevindirici, tabiiki korumaların sayesinde, ama şunuda biliyorum ki sen orada düşmeyebilirdin veya o pozisyona girmeyebilirdin gerekli sürüş eğitimlerini almış olsaydın.Saygılarımla

7. Hakan Çıtır

Hakan Çıtır Site Bağımlısı

Motosiklet:
    Kanuni
    Erdal abi sana katılıyorum eğitimin ve km tecrübesinin ne kadar önemli olduğu açıkça belli çok geçmiş olsun mustafa arkadaşım allah kötüsünden korusun herkesi

Erdal Özgüner bunu beğendi.
  8. Enes ŞİMŞEK

Enes ŞİMŞEK Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
    Geçmiş Olsun,

Şenol Abi acı da olsa meyvelerini topluyor (buna şükür). Mustafa azcık eğitim almış olsa, o meyveler tatlı olacaktı...

Şenol SEL bunu beğendi.
  9. Ziya Çerezci

Ziya Çerezci Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Çok geçmiş olsun.

10. oktay.selvi

oktay.selvi Aktif Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    Geçmiş olsun.pantolon ve bot da olsaymış iyi olacakmış:(

11. bülent tenikeci

bülent tenikeci Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Yamaha
    geçmiş olsun , Allah beterinden saklasın.

12. mustafa_celen

mustafa_celen Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    teşekkür ederim arkadaşlar. evet güvenli sürüş eğitimi almak ve gerekli ekipmanları kullanmak kesinlikle şart. o bariyerlere doğru yaklaştığınızı gördüğünüz ve çaresiz kaldığınızı anladığınız anda hiç de iyi duygular hissetmiyorsunuz:eek::eek:. hatta ilk 1-2 saat ben ne yapıyorum, aklımımı kaçırdım diye bile düşünmedim değil, ancak tabii ki motor sevgisi bu.tekrar devam ediyorsunuz binmeye. :D Allah herkesi kazadan korusun.:)

13. mustafa_celen

mustafa_celen Yeni Üye

Motosiklet:
    Honda
    tabii ki Şenol abinin vermiş olduğu bilgilrdn dolayı kendisine çok teşekkür ediyorum. forumda paylaşılan bilgileri dikkate almayan arkadaşlar inşallah bi an önce durumun ciddiyetini fark ederler. herşey bir anlık ve bütün hayatınız değişebilir. kontrol sizin elinizden çıkmadan önce kıymetini bilmeli. :; :)