Elimde olsa neler yapardım

Konu, 'Motosiklet ve Trafik' kısmında Emre.Bayram tarafından paylaşıldı.

1. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda
    Dün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum..... Rahatlayamayacağım yoksa.... Arkadaşımın motorunda sorun vardı bende alıp sanayiye götrdüm tam iskitlerden içeri giriyorum göbekte beklerken dallama diye tabir ettiğimiz şahsiyet ve bir kaç arkadaşı siyah bir arabay binip kendini kral sanmaya başlamış nerden bileyim öyle bir döndüki göbeği kayarak bana doğru geldi zor kaçtım birde ne vardı birader demezmi evet şiddete karşıyım ama ya o tek kişi olsaydı yada ben biraz kalabalık bir grupla olsaydım onu evire cevire öyle bir döverdimki.... bu kadar kolaymı ucuzmu hayatımız ya insan değilmiyiz motora binmeyi seviyorsak... (Daha o şahsiyete bir sürü isim takardım ama.......)

Emre Özçelik bunu beğendi.
  2. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    "dallama" diye bir tabir kullandınız. bu tabirin kullanıldığını biliriz ama anlamını çok merak ediyorum. ben genellikle bu tip insanlar ş...fsiz diyorum. ve tüm motosikletforum ailesinden bu tabiri kullandığım için özür diliyorum.

3. Umut Karkın

Umut Karkın Organizatör

Motosiklet:
    Aprilia
    Emre geçmiş olsun, orası iskitler sanayi oralar öyle ne dersen de adamlar öküz, hiç bulaşmıyacaksın boşver kaybeden biz değil onlar..

İnsan olmak zor zanaat ve onlar bu zanaatten sınıfta kalanlar.

ANIL bunu beğendi.
  4. Emre.Bayram

Emre.Bayram Üye

Motosiklet:
    Honda
    İnsan dayanamıyor gece uyuyamadım sinirden ya bunlar ne sanıyor kendini çapulcu tayfası hepsi... Neyse sakinleşeceğim hiç bu kadar kızdıramamışlardı bu sefer başardılar...

5. Önder Dikmen

Önder Dikmen Aktif Üye

Motosiklet:
    Kawasaki
    Arkadaşlar maalesef bahsedilen insan görünümlü şeylerden çok var.
    Her ne kadar ben hiç birşey olmamış gibi devam etme sakinliğini göstermiş olsam da benim başıma da benzer bir olay geldi.

Kadıköyden bostancı yönünde sahilde meşhur "s" virajı diye bahsedilen virajdan en sağ şeritte düşük hızda ilerlerken,sahil yolundan normalde sadece çıkış verilen ve sahil yoluna dikine olan yoldan, üzerime dogru bir BMW nin geldiğini fark ettim.Bu ŞEY yolun ortasına kadar süratli bir biçimde geldikten sonra el freni ile arabayı döndürerek geldiği yöne doğru gitti.

Şansa o esnada sadece oadan gecen bendim.Beraberimde 1 veya 2 araba geciyo olsa meydana gelebilecek facia yı düşünmek bile istemiyorum.

İnsan görünümlü şeylere DİKKAT...

6. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda

Türk Dil Kurumu'na göre:
    http://www.tdk.gov.tr/TR/SozBul.aspx?F6E10F8892433CFFAAF6AA849816B2EF05A79F75456518CA

dallama
    isim

1 . Dallamak işi.
    2 . sıfat, argo Aptal, enayi.

Bunun dışında İnternet'te binlerce forumda öylemesine kaynak verilmeden aktarılan "Osmanlı Ordusu'nda tokatçı sınıfı" tanımı da herhalde başka bir dallamanın uydurmasıdır :D

7. Özgür

Özgür Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    dil kurumuna bak, bilmiyordum literatüre girmiş.
    Osmanlı Ordu'sunu ile bu sıfatı bir arada görmek biraz küfür gibi oluyor. her kim bunu yazıyorsa, tarihe küfretmektir. ayıptır! kimse kimsenin tarihine küfretmemeli. Osmanlı Ordusu çoğu ırklar tarafından sevilmez, bu bir gerçektir, ama insanın geçmişine küfretmek de, insanlık değildir.

8. öner coskuner

öner coskuner Site Müdavimi

Motosiklet:
    Suzuki
    Bülent arkadasim "harikasin"güldürdün beni allahta seni güldürsün....

Bülent.Ö bunu beğendi.
  9. Bülent.Ö

Bülent.Ö Site Müdavimi

Motosiklet:
    Honda
    Pek öyle değil,olumlu anlam yüklemişler: