en 500 mü virago 535 mi?

Konu, 'Chopper - Cruiser Kullanıcıları' kısmında blackcatizmir tarafından paylaşıldı.

1. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

Herkese merhaba. Ben izmirden Sezgin. Ben yıllarca araba modifiyesiyle uğraştım kendi çapımda en son ehliyetimi ceza puanından aldılar 2ay ve cidden araba işinden soğudum. Babam eski motorculardan ben ufakken polislerin eskiden kullandığı büyük bmw motorlarından vardı onla sağlam bi kaza geçirdi. şimidi yaşıda 60 olduğundan honda activa kullanıyo. Herneyse ben o ufak motora bindim ve hiçbir arabadan almadığım heyecanı aldım bikere insan kendini özgür hissediyo. Bu motor bile bu hissi veriyoda sağlam bi motor nekadar heyecanlıdır düşüncesindeyim nezamandır. Zaten 1.80 boy 98kg ağarlık sporuyla uğraşan biri olduğumdan honda activanın üzerinde beni gören bi arkadaşım sirklerde bisiklete binen ayılara benzetti beni onla :) herneyse sözün kısası modifiyeyle mümkün olduğunca chopper a dönücek bi motor almak istiyorum ama regal raptor demeyin lütfen çin malına alarjim var:) şimdi kafamda kawasaki en 500 ve virago 535 var ben motordan anlamam bu konunun cahiliyim oyüzden bilen arkadaşlara danışmak istedim modifiyeye en uygun olanı hangisi yada kafanızda başka motor varmı yardımcı olursanız çok sevinirim.

2. Gökhan TUNALI

Gökhan TUNALI Kıdemli Üye

Motosiklet:
    Honda
  3. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

Yeni üye oldum kusura bakmayın daha motorum olmadığından yani motorcu olmadığımdan tanışma bölümüne direk girmedim ama açıcam konu madem kurallar öyle. Benim yapmak istediğim ghost rider filmindeki chopper tarzında bişey. altta benzer resimleride koydum oturma koltuğu alçakta depo yukarıda kalıyo ve arka çamurkuk kalın arka tekerle bütünleşbiş bir havada.

4. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Kusurluk bişey yok forum kuralı bu.
    Hiç anlamam Cooper yapımından hangisinden iyi olur,anlayan çıkar umarım. V motor şart En 500'ün frenleri zayıf vs,sorun açan bir motor diye biliyorum.

5. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

Bu resimlerini koyduğum virago 535 i türk bi arkadaşımız yapmış sahibinden.com ilanından aldım resimleri. sanırım benim istediğime en uygun motor bu oluyo? dediğiniz gibi en500 de fren sorunu varsa elemek lazım çünkü motor kazası araba kazasına benzemez güvenlikte çok önemli.

6. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Zevkler tartışılmaz,bana göre de iğrenç olmuş:eek:,bir orjinaline bak bir buna:rolleyes:

7. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

öndeki bandana sarı motor lambası ve direksiyondaki mantıksız sargı bezleri kaliteyi bencede düşürmüş özelikle bandana mobiletçi işi olmuş ama genel yapı olarak bak olaya koltuk düşüklüğü çamurluğun tekere oturması falan gibi şase şeklini değerlendir yani

8. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
  9. Murat Burak

Murat Burak Aktif Üye

Motosiklet:
    Ducati
    valla bir motor ancak bu kadar igrenç bir hale sokulabilir kardeş bana kızma fikir sormuşsun söyledim

10. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
  11. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

Bencede iğrenç olmuş kaliteyi düşüren çok fazla unsur var sarı far, gidon işçiliği, bandanayı oraya %80 mobiletçiler takar hep öyle gördüm. benim hoşuma giden tek şey orda benzin deposunun oturma koltuğuna göre yüksekte kalması ve arka tekere oturan çamurluk yani bence çok estetik bi görüntü ben oranları aynı ama işçiliği daha kalitelisini yapmak istiyorum bu motorun

12. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

Verdiğin resimlerde çok güzel ama sanki alçaltılmış 17inç jant koyulmuş şahin gibi durmuş yani kendi tarzından çok sapmış motor bana biraz tuhaf geldi artı bunu bu hale getiripte vizeden geçmeyi başaran olduğunu sanmıyorum benim için problem yani

13. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

ayrıca bu motor benden bir yaş ufak sadece yani parça problemi çok yaşarım ve eski teknoloji olduğundan kaba tabirle boru gibi yakar bu diye tahmin ediyorum.

14. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

Bu resimdeki motorda sürücü fazla gaz verirse ivmelenme etkisiyle kendi arkaya kaçıp kıçını arka tekere sürttürme ihtimali varmı acaba hehe :D:D:D:D:D

15. Gökhan TUNALI

Motosiklet:
    Honda
    Sen boşver bu hurdaları yenilere bak.;) Motor öğretmeniyim , ben bile parça probleminden dolayı çekiniyorum.:)

16. Şenol SEL

Şenol SEL Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    Hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
    Eğitimlerimize ve gezilerimize de bekleriz.

Lütfen motosiklet yeni başlayan biri olarak önce Sürüş eğitimi ne yönelin.Sonra diğerleri kendiliğinden gelir.
    A2 ehliyetiniz xar sayarak önce Full kıorumalı kıyafet ve ekipmalarınızı ve kafanızı koruyacak kalitede AKSKınız alın.Ve ardından "Güvenli sürüş teknikleri" eğitimleri alınız.
    www.lamatech.com
    Sonra hocamızın dediklerini uygular ve uzun süre motosiklet kullanırsınız anılarınızı torunlarınıza zevkle anlatırsınız.

Not:Lütfen forumda tüm mesajınızı koyu karakterle yazmayınız.Kurallarımız gereği yasak.

17. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

vitessiz motor kullanıyorum. 125lik vitesli motorda çok kullandım fakat büyük hacimli motora sahip ağarlığı fazla motor kullanmak daha farklıdır sanırım. çevremde 20ye yakın motorsiklet kullanıcısı ve geçmişinde kullanıp bırakmış insan var ama aralarında sadece bir tanesi hiç kaza yapmadı oda 30km isabit hız ile kullanır sürekli motorunu yani oranlamalara bakarsak ciddi bi iş ve ağar sonuçlar doğurabiliyor motoru aldıktan sonra kendi motorumla sürüş eğitimi almayı düşünüyorum koruyucu kıyafet kask v.s. ekipmanları almakta bir iki günlük bir iştir zaten. Şimdilik son kararım virago 535 bu motoru tanıyanınız varmı sorunları artıları eksileri ?

18. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

Not:Lütfen forumda tüm mesajınızı koyu karakterle yazmayınız.Kurallarımız gereği yasak.

buda şimdi gözüme çarptı pardon

19. Barış

Barış Site Müdavimi

Motosiklet:
    Yamaha
    forumumuza hoşgeldiniz.mesajlarınızın hepsini düzelttim bundan sonra
    lütfen bold karakter kullanmayınız.

20. blackcatizmir

blackcatizmir Yeni Üye

Ben daha rahat okunsun diye kullanmıştım ama merak ettim bold karakter neden kullanmıyoruz? (sadece meraktan soruyorum çıkıntılığına değil)

En son virago 535 te karar kıldım artısı eksisi bilen varmı aranızda?